İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bu Nedir neyin Nesidir.

M

MedyaGraf

Misafir
arkadaşlar aşağıdaki resimde çizgi ile belirttiğim olay nedir bilgisi olan varmıdır. Sunucu üzerinde üç beş hafif çaplı site ve orta boyutlu bir forum sitesi var. ve Forumdan kaynaklandığını düşündüğüm load avarege sorunu var. 15 Dakikada bir cpu yükseliyor gidebildiği kadar gidiyor. Saldırı namına hiç birşey yok. Scriptin supportuna yazdık ram fazla yer ise swap yapar swap yapıncada cpu ya yüklenir dediler 1 gb olan ram i 2 gb a çıkarttık sorun yine aynı. Bir türlü çözüm bulamadık. resmi aşağıya ekliyorum. Ne zaman apache loglarında bunu görsem cpu aşırı uçuyor... :s

sorunno8.gif

darXis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
o işaretledigin satırla bir yere varamazsın, sorun yaşadığını hissettigin an top ile takibe al sistemi ve kasan proc'un pid'ini not alip strace -p pidno şeklinde bak bakalım nedir çıktısı , pastelersen bakilir nedir ne değildir diye ama başında da dediğim gibi yukarıda satır ile bir yere ulaşmak imkansız.

abacus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İsletim sisteminiz , centos 4.2 yada 4.3'se default gelen kernel'de bir load problemi var , guncellenmesi gerekiyor.

iyi calismalar.

okan23

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
reading istekelri genelde gelen syn isteklerini gösteriyor syn istekelrinin sayısını kontrol edebilrisin
netstat -n | grep :80 | grep SYN |wc -l

E

epido

Misafir
Arkadaşım sunucunun özelliklerini ve zend versiyonunu yazarsan sana yardımcı olmaya çalışırım. Daha önce bir müşterime sattığım sunucuda buna benzer bir sorun olmuştu.

Müşterinin sunucu özellikleri:

p4 2.4
1 Gb ram
80 gb disk

Şeklinde idi hiç sorunsuz çalışan sunucu bir anda işlemci yüklenmesine maruz kalıyordu. Yaptığım incelemeler sonucunda zend en son versiyonunu kurmuşlardı zend kaldırıp bir alt versiyonunu kurduğumda sunucuda hiç bir sorun kalmadı ve şu anda hala sorunsuz bir şekilde kullanıyorlar.

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
darXis' Alıntı:
o işaretledigin satırla bir yere varamazsın, sorun yaşadığını hissettigin an top ile takibe al sistemi ve kasan proc'un pid'ini not alip strace -p pidno şeklinde bak bakalım nedir çıktısı , pastelersen bakilir nedir ne değildir diye ama başında da dediğim gibi yukarıda satır ile bir yere ulaşmak imkansız.

Katılıyorum..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi