İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

bu olaya ne diyorsunuz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cepwap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sadece TLD yi alsan neyse, hadi 1000$ ı veririsin. Tek sunucuyla idare edemezsin herhalde ismi iyi bi TLDyi.

HolyBoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tld yi aldık diyelim ya sonra nasıl olcak? nasıl bir şekilde domain satabilcez?
detay verebilirmisiniz?

birde çok düzgün tld ler aklınıza geliyorsa bi söleyin bi zahmet

Osiris

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:)

Merak edip girdim bu siteye. Acaba .about u kim almıştır diye bir kontrol ediyim dedim :) veee

Public TLD (pTLD): .ABOUT
TLD Status: Deleted
TLD Register Date: 03-06-2005
TLD Updated: 31-07-2005
Comments:
this name of public

TLD Registrant:
Name: Celal Ak
Company name: Kenthaber Uls.Int.Med.Yay.Ltd.Şti.

Tam helal olsun beee bizim türklerin de artık karizma bi uzantısı :D var diycekken "Deleted" yazan yer dikkatimi çekti. Sanırım ya süresi dolduğundan ya da private bir uzantı olduğundan veya başka bir nedenden silinecek. Belki yanılıyorum bilenler varsa yorumlarını beklerim :) Ben de gecenin 4 ün de hayal kuruyorum. Şöyle .kestanekebapyemesisewap die bi uzantı alsam :p

musalpay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşların dediği gibi geleceği kestirmek baya güç durumda. Özelliklede abuk sabuk her türlü isimi almaya çalıştığımız aldığımız bu günlerde.

Bence 3 harfe kadar ve ülkelerle alakalı olan kelimeler public olarak satılır.

Gerisi info name ... gibi olmadıkca özel şirketlerin kendileri için ayıracakları bir uzantıdan ötee geçemez.

mesela.sayfa
asp.sayfa
iyi.sayfa

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu olay uzun sure once gazetede yer almisti. Basligi "Artik firmalar kaptirdiklari isimlere binlerce dolar vermeyecek 1000 $ verecek" ( 1000 kusurdu tam hatirlamiyorum ) o zaman yazacaktim buraya millet dalga gecer diye ses etmedim ...

ZaiL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Meseleye sadece uzantı olarak bakmamak lazım. Mesela bende sohbet.net domaini var. www.sohbet.net yazıp bağlanmak yerine www.sohbet olarak veya direk http://sohbet olarak bağlanabilecekler. Bence bu adresler aktif olduktan sonra insanlar uzantı olarak değilde direk site adı olarak düşünüp bu adreslere yönelecektir. Şu an insanlar çok umarsamıyor ama mesela .sohbet domainini Gülçin Poyraz adında eski yapı kredi genel müdür yardımcısı almıştı. Ama bu kadın 50 den fazla TLD aldığı için bazılarından vazgeçti .sohbet te vazgeçtiği TLD lerden birisiydi ve bende düştüğü gibi bu ismi kaydettim. Mesela bildiğim .oyun uzantısı felan kadının elinde. Bu domainlerin ilk çıktıkları zamana benziyor. İlk çıkan domainlere binlerce dolar veriliyormuş ama çoğu insan pek ilgilenmemiş lakin ilgilenenlerden bazıları domainlerden sağlam para kazandılar. Daha sonra domain fiyatları git gide düştü şu an 5-6 $ a kadar düştü her önüne gelen domain alabiliyor ama adam gibi domain kalmadı artık. Buda aynısı olacak gibi şimdilik 1000 $ zamanla düşecektir fiyatı ama fiyat düştüğü zaman çok insan kaliteli domain bulamayacak.

yakamoz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mesela
.sitesi uzantısını aldık diyelim, biz bu uzantıyı asagıdaki gibi istedigimiz sekilde cogaltabilirmiyiz?

muzik.sitesi
sohbet.sitesi
spor.sitesi
...

ve bu adresler su sekildemi olacak www.muzik.sitesi.com veya www.sohbet.sitesi.com gibi??? birde bu $1000 'ı bir seferlikmi veriyoruz? yoksa 1 yıllık mı?

ZaiL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Adresler dediğin şekilde olacak ilk alırken 1000$ veriyorsun sonra uzatmak için her sene 250$ veriyorsun.

ufukaykut

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0

UguG

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
O zaman yakında webmasterlar arasında domain değilde uzantı kapışılacak??..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5