İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bu proje tutar mı?

taylan_b

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
wordpress.com benzeri bir servis oluşturmayı düşünüyorum.wordpress.com'dan farkı şunlar olacak

Reklam eklenebilecek
Temalar kaliteli ve magazin olacak
İsteyen kendi temasını kullanabilecek
Kullanıcılar 15 tane eklenti isteyebilecek
Domain eklenebilecek
Sınırsız trafik ve 10gb alan
Aylık 5 dolar olacak

Böyle bir proje tutar mı?

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Aylık 5 doları verince isteyen istediğini kuruyor zaten 15 eklenti sınırı olmadan istediği yazılımı kurarak vs.vs... Yönetim panellerinin hemen hepsinde hazır uygulamalar var. Tek tıkla kuruluyor. Ayrıca 5 değil 7 dolar verirse başka yerlerden sınırsız domain ekleyebileceği hosting satın alabiliyor.
Mutlaka alıcısı olacaktır ancak beklentinin ve emeğinin %20 sini dahi karşılayacağını sanmıyorum.

taylan_b

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Yorumlar için sağolun.Peki şöyle birşey yapılabilir mi?
Bir reklam firmasıyla anlaşsam.Temların içerisine reklam yerleştirsem ve gelirin yarısını kullanıcıya versem ?

Ayrıca bu tip proje düşünen arkadaşlarla ortaklık yapabiliriz.

dereli-bjk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bak bu iyi fikir kullanıcıda faydasını görecek tutar bu proje millet arkadaşlık sitesiyle uğraşıyor fakedende olsa doldurmuş kız profilleri ile sonra tanışmak içinde gold üyelik felan istiyor parayla yani :D sen firmayla felan anlaşmana gerek yok googleden bi reklam alacaksın bütün kullanıcılarına reklam kodunu vereceksin zaten googledeki adsense özelligi hangi site ne kadar para kazandıgını gösteriyor ona göre yapabilirsin

taylan_b

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Daha fazla para kazanmak için kullanıcılar kendi reklamlarına tıklarsa bizim adsense hesabı banlanır.

dereli-bjk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
google birden fazla tıklamayı saymıyor diye biliyorum öyle bi şey olsa ben büyük bi siteye girerim adamın bütün reklamlarına sabahtan akşama kadar tıklarım banlansın diye google banlar mı ?

taylan_b

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
dereli-bjk yorum ve öneriler içn sağol.Peki sence ilk etapta nasıl bir host gerekli?VPS mi? Yoksa dedicated mı almak lazım?Yanlızca Türkçe mi hizmet vermek lazım yoksa en az 55-6 dil olmalı mı?

dereli-bjk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
vps işini görür 30 kişinin sitesi 1 gb lık vps sınırsız trafikli linux vps cpanel 1 gbit baglantı hızı 40 veya 30 gb hdd işini rahat görür ben kullanıyom açıkcası memnunum dil bence gerekli belki müşterin yabancı içerikli bi site açacak yabancılara girdiginde türkçe menü türkçe içerik hoş olmaz en azından türkçe ingilizce almanca bu kesin olmalı

taylan_b

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Vps sorun değil sağol.Ancak tek kişiyle zor bir kaç kişi daha olsa üstesinden gelinebilir.2. bir sorunda adsense hesabım vardı ve kapatıldı.Başka bir reklam firması bulmam lazım.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Kimse reklam olan tema kullanmaz. Millet sitesinin altında wordpress yazmasından bile rahatsızken kalkıp reklamlı temayı kullanmaz. Ayrıca 50-100 liraya tema yapan adam dolu ortalık. Bence boşuna düşünme direk kafandan silip farklı şeyler yapmaya çalış.
İlla temalı memalı bişi yapacaksanda madem biliyorsun tema yapmayı, wordpress i, kendine 15-20 güzel tema oluştur bunların kaynaklarını kendi sitende host et temalarıda kirala. Ancak bu kadar legalparalı şeyler yapabilecekmisin oda var. Çünkü bir sürü site artık temaları kiralıyor yıllık olarak sende öyle yap, ne uğraşacaksın hosting vermekle bilmem neyle. Ortalık marez premium tema, editli temayla dolu.

taylan_b

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Kimse reklam olan tema kullanmaz. Millet sitesinin altında wordpress yazmasından bile rahatsızken kalkıp reklamlı temayı kullanmaz. Ayrıca 50-100 liraya tema yapan adam dolu ortalık. Bence boşuna düşünme direk kafandan silip farklı şeyler yapmaya çalış.
İlla temalı memalı bişi yapacaksanda madem biliyorsun tema yapmayı, wordpress i, kendine 15-20 güzel tema oluştur bunların kaynaklarını kendi sitende host et temalarıda kirala. Ancak bu kadar legalparalı şeyler yapabilecekmisin oda var. Çünkü bir sürü site artık temaları kiralıyor yıllık olarak sende öyle yap, ne uğraşacaksın hosting vermekle bilmem neyle. Ortalık marez premium tema, editli temayla dolu.

Dostum konunun tümü takip etmemişsin sanırım.

dereli-bjk seninle ortak olalım deneyelim.Bu proje üzerine yeni şeyler aklıma geldi.e-mail üzerinden görüşelim istersen.2 ortak daha bulabilirsek büyük işler yapabiliriz.

taylan_b

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bu projeye ortak olmak isteyen varsa 3-4 kişi daha alabiliriz.İsteyen emeğini isteyen parasını koyabilir.

LUGAS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
bence güzel bir proje tutarda sitemynet in bile ne kadar kullanıcısı vardı... kesinlikle kullanan olur tr.gg lerde bir örnek adamlar ekran kaplıyan reklam koydular hala kullanan var

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5