İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bu yazı Fatih Hoca'yı çıldırtır

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Yazıyı kaleme alan Akşam yazarı Engin Ardıç... Spor yazarları galibiyet nedeniyle sussa da o susmamış. Norveç maçı hakkında bir döktürmüş ki aman Fatih Hoca okumasın.

Ardıç, "Norveç gibi dandik bir takımı 2-1 gibi sıradan bir skorla yenince tarih mi yazdık?" diye soruyor ve ardından şunları sıralıyor;

"Norveç’i yendik, yumurta kapıya gelince tarih yazdık. Nasrettin Hoca da eşeğini önce kaybetmiş, sonra bulmuştu. Fatih Hoca da hocalardan bir hocadır ya, o da öyle yaptı.
(...)
Yunanistan gibi sıradan bir takıma kendi sahamızda yenilince, Bosna-Hersek gibi önemsiz bir takım karşısında tel tel dökülünce, Malta gibi takım bile olmayan bir takımla, Moldova gibi varlığı yokluğu tartışılacak bir takımla zar zor berabere kalınca ne yazmıştık, coğrafya mı?"

Yakında Raci Carlos...

"Pişmiş aşa soğuk su mu katıyorum?" diyerek kamuoyuna bir gönderme yapan Engin Ardıç, takımdaki yabancılara dikkat çekiyor...

Diyor ki;

Türk takımlarının yarısını yabancılar oluşturuyordu, biz de sıkıya gelince “devşirme yöntemiyle” yabancılara peştemal bağlayıp Türk diye piyasaya sürüyorduk ama zarar yoktu...

Mehmet Aurelio, Gökçek Vederson, Mert Nobre... Yakında Ali de Souza, Selami Appiah, Rüknettin Song, Raci Carlos...

Çarşamba gecesi “sakata gelmezsek” son kez Bosna-Hersek’i yeneceğiz.
Yenemeyebiliriz de haa... İki başlık da hazır, “tarih yazdık” ya da “ne yaptınız çocuklar”...

Kaynak ; http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=114392

KR@LKSK

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öyle yada böyle bi şekilde avrupa şampiyonasına gidiyoruz.Sürekli köstek olan zihniyete rağmen.

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Açık ara lider olarak çıkmamız gereken gruptan çıkma şansımızı son maça bırakmış bir şekilde çıkacaz çıkabilirsek ve bunada başarı diyecez. Fatih Terim başarılı olmuştur ama başarı çıtamızı düşürerek.

Kaiser_Dealxa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
yazıyı çok beğendim, şov yapman gereken takımlara puan kaybedip, son maçta Norveç'i yendinde tarih mi yazmış oldun, ki Norveç 1-0'dan sonra maçı 3-0 yapabilirdi. Şu gruptan en fazla 6 puan kaybederiz diyordum düştüğümüz duruma bak.Avrupa şampiyonasına gidip 0 çekmeyelimde.. o yeter bana diyorum artık.

harputlum

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
yazıyı çok beğendim, şov yapman gereken takımlara puan kaybedip, son maçta Norveç'i yendinde tarih mi yazmış oldun, ki Norveç 1-0'dan sonra maçı 3-0 yapabilirdi. Şu gruptan en fazla 6 puan kaybederiz diyordum düştüğümüz duruma bak.Avrupa şampiyonasına gidip 0 çekmeyelimde.. o yeter bana diyorum artık.
0 çekmez,merak etme...

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
ilk önce bu adamın futbol ile bi ilişiği varmı onu sorgulamak lazım.
Ve bu cevapları yazan arkadaşların arasında beşiktaşlı varmı merak ettim.
Bizde iyi futbolcumu var ki Norveçi küçümsüyonuz bütün takımlar carew in peşinde koşuyor Rise defalarca Şampiyonlar ligini kazanmış final oynamış. Diğer futbolcularıda cabası. Bizim 4 - 5 kişi avrupanın en dandik takımlarında Newcastle,B.Münih,MidlisBoro(nası yazılıyosa) vs. beşiktaşlılara zaten söylenecek söz yok. Galatasaray da eski günlerinden çok uzak Avrupanın 3. kısım takımlarına yeniliyor. Fenerbahçenin yarıdan çoğu yabancı olmuş.
Fransada 10 tane devşirme adam var ama dünya kupasını almışlar oda bir başarıdır. Biz futbolda bile ayrımcılık yaparken sen brezilyalısın git orda oyna gibi bu terörü bu geri zekalı yazarlar olduktan sonra asla bitiremezler. Türkiyede yaşayan her kes Türk tür diyorlar e O zaman neden onların milli takımda oynamasına karşı çıkıyorlar.

Naim süleyman oğlunu neden kabul ettiniz o zaman Türk yapıp olimpiyatlara gönderdiniz. Elvan var ona neden kimse laf söylemiyor. Bu yazar çok salak bu mesajıda aynen onada göndericem.

Kaiser_Dealxa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
harputlum neden 0 çekmesin?

Moldova'ya, Malta'ya puan kaybedersen orda sana hiç acımazlar.

Ozcan ben cimbomluyum, açıkçası her cimbomlu gibi takımımdan Avrupa da memnun değilim. ama değindiğin konu biraz farklı gibi geldi, ayrıca Türkiye'nin Norveç'ten çok daha güçlü olduğunu dünya biliyor, bunu grup kuraları çekildiği gün Avrupa da yapılan anketler sonucunda da gördük. Türkiye ve Yunanistan garanti gruptan çıkarlar deniyordu. ben bu kadar güçlü kadroyla Malta ve Moldova'ya nasıl puan kaybedilebildiğine inanamıyorum ki o kadro yine grup maçlarında Yunanistan'ı deplasmanda 4-1 yenmişti.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yazıya gelince, eleştir para kazan tarzı birşey.

Dünya futbolu oynuyorsun. Öyle ya da böyle milli takımlar her ülkenin en güçlü takımı niteliğinde. Yuvarlak olan hiçbirşeye güvenmeyeceksin. Bu yazar hiç düşünmemişmi o ve onun gibi kafa yapısındaki insanlar yüzünden bu durumda olabilirmiydik? Hani malta takım değil, oynamadanda yeneriz diye gittik oraya, Yunanistana 4 attık kendi sahalarında nolur canım yedek takımlada 2 atarız. Norveç takım değil zaten sahaya çıkmasakta maç bizim. Bırakın ya. Avrupada 15. idik bu sene. Ne ara şımardık (asıl tabiri başka) biz böyle?

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Gökhan Gönül sahaya girmeseydi, Nihat Kahveci bu maçta oynamasaydı tarih yazmamıza imkan varmıydı.
Olaki Nihat ve Gökhan gününde olmasaydı biz tarih yazabilecekmiydik.

Fatih Terim eleştirilmelidir. Türk Milli Takımı küçümsenecek bir takım değildir. Bu takımı şu anda can çekişen duruma sokan kişi Fatih Terim dir.

O olsaydı bu olsaydı demeyi pek sevmem ama 3-4 maç öncesine bakınca insan o olsaydı bu olsaydı gibi şeyleri söylemeden edemiyor.

harputlum

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Moldova'ya, Malta'ya puan kaybedersen orda sana hiç acımazlar. Diyorsun...
Kardeş orda moldova ve malta gibi kendi sahasına kapanıp,11 kişi ile defans yapıp karambolden gol atan takım yok.Gerçek futbol oynayan takımlar var.Takımlar arasında güç dengesi farkı çok fazla değil.Çoğu zaman açık futbol oynanır.Büyük takım için en zor iş kapalı defansı açmaktır.

Kaiser_Dealxa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
nasıl yani birader sen şimdi Avrupa Şampiyona'sında Moldova ve Malta'dan daha güçsüz rakiplerle mi karşılaşacağımızı söylüyorsun :confused: okuduğumdan bunu anladım,yanlışsam düzelt lütfen. ama sen bunu diyorsan, ben bu konu hakkında daha başka bir şey demiyorum :)

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Valla artık işler osmanlı usulü hallolmuyor. Bu yapı ile katılırsak bize malta gözüyle bakar karşı takımlar..

Sana katılmamak mümkün değil. Gazla işler yürümüyor artık. Ersun yanalı beğenmeyen gönderen TFF , Fatih Terimle kanka ve prim yağdırıyor. Genç nesilin önünü açmaya çalışan Ersun Yanal gitti. Hakan Şükür'lü Emre'li Fatih Terim geldi. 1 galibiyetle tarih yazamaz kimse. Bunu Türk halkı artık yemiyor. Karşılarında artık eskisi gibi yazılana inanan bir halk yok. Gördüğüne inanan bir halk var. Durumda ortada. Görmeyen varsa biraz araştırsın. Okusun yavaştan gözü açılır eminim.

F

foryou

Misafir
saçma gereksiz şu denli bir maç öncesi yazılmaz böyle yazı bosna maçı bitsin istediğini yaz.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Zaten şöylede bir durum var. Ben dünya 3. lüğü görmüşüm. Gruba katıldık diye tarih yazdık mutlu olalım yalanına inanamam. Prim konusuda ilginç zaten. Diğer milli takımların tutumunu merak ediyorum bu konuda.

harputlum

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
nasıl yani birader sen şimdi Avrupa Şampiyona'sında Moldova ve Malta'dan daha güçsüz rakiplerle mi karşılaşacağımızı söylüyorsun :confused: okuduğumdan bunu anladım,yanlışsam düzelt lütfen. ama sen bunu diyorsan, ben bu konu hakkında daha başka bir şey demiyorum :)

Yanlış anlamışsın...İyi oku.
Kardeş orda moldova ve malta gibi kendi sahasına kapanıp,11 kişi ile defans yapıp karambolden gol atan takım yok.Gerçek futbol oynayan takımlar var

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5