İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bu yerleşim kurallara aykırımı

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bu yerleşim kurallara aykırımı
http://angelinafans.com/?images

>yorumsuz ya da ban sebebi olmayabilir fakat uyarı sebebi olabilir.
kurallara uygun değil, google içeriğe göre reklam gösteren başka bir reklam sisteminin reklamlarını, kendi reklamlarıyla aynı sayfada istemiyor.

trichnosis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bence ne kurallara aykırı ne de uyarı sebebi . sitede içerik var (4 tane link) . içeriğe göre reklam gösteren başka bir reklamla google amcanın reklamlarını aynı sayfada gösteremezsiniz

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bence kesinlikle kurallara aykırı değil.

Uyarı sebebi bile olduğunu zannetmiyorum.

Bundan çok daha uyanık fikirler bile uyarı sebebi değil.

F

fatihhk

Misafir
Yahoo ve Google reklamları aynı sitede ve kurallara aykırı değil öylemi?

Genel . Kendisiyle ilgili olarak herhangi bir Reklam Birimi, Bağlantı, Arama Kutusu veya Yönlendirme Düğmesi görüntülenen Web sayfasında Siteniz'in (Siteleriniz'in) son kullanıcısının bir Google reklamıyla karıştırabileceği veya herhangi bir şekilde Google ile ilişkilendirebileceği hiçbir reklam görüntülememeyi kabul edersiniz. İçerik veya Site Tabanlı Reklamlar almayı tercih ettiyseniz, herhangi bir Hizmet Sayfası'nda Google’a ait olmayan içerik hedefli reklam (reklamlar) görüntülememeyi kabul edersiniz. Herhangi bir Site'de Arama Sonuçları almayı tercih ettiyseniz, söz konusu Site'de (Siteler'de) yegane İnternet arama hizmeti sağlayıcısının Google olacağını kabul edersiniz. Program'ın bir parçası olarak sunulan bazı Google hizmetleri, hesabınız üzerinden erişebileceğiniz GüvenliArama veya AdSafe gibi filtreleme özelliklerine sahip olabilir. Ancak, bu türden herhangi bir filtreyi etkinleştirmeyi tercih ederseniz, şunları da kabul edersiniz: (i) söz konusu özellikleri Google tarafından sağlanan teknik özellikler doğrultusunda etkinleştirmek sizin sorumluluğunuz altındadır, ve (ii) Google, (Reklamlar, Bağlantılar ve Arama Sonuçları da dahil olmak üzere) tüm sonuçların, bu tür filtreleri etkinleştirmek suretiyle, seçilen sonuçlarla sınırlandırılacağını taahhüt etmez ve edemez. Ayrıca Google, bazı hizmetlere Google’ın ilgili tarihte geçerli olan teknik belgelerinde desteklenmeyen özellikler de ekleyebilir. Bu tür özellikler, “olduğu gibi” sunulmuştur ve bunları kullanma riski yalnızca size aittir.

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ben Yahoo kelimesi veya başka bir reklam görmediğim için kurallara aykırı değil demiştim.

Şimdi girdim yahoo kelimesini yine görmedim. Hiçbir yere de tıklamadım.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
bence kurallara aykırı.İçerik olarak bir şey yok ve aynı reklam biçimleri direkt alt alta kullanılmış.Açıkca hileye teşvikdir.

F

fatihhk

Misafir
hakanizm' Alıntı:
Ben Yahoo kelimesi veya başka bir reklam görmediğim için kurallara aykırı değil demiştim.

Şimdi girdim yahoo kelimesini yine görmedim. Hiçbir yere de tıklamadım.

dllvq3.jpg

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
biraz dikkatli bakıldığında fatih arkadaşımında işaretlediği gibi yahoo reklamının tanıtım rengi beyaz yabilmiş rengi sakladiniz kodu ne yapacaksınız sonuc olarak googleadse botu media partner bot sonuçta kodları tarıyor

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Vay şerefsiz vay

Tabi kural ihlali var burada.
Bende böyle düşünmüştüm : )
Sizde benimle aynı fikirdeymişsiniz

Kem Küm
Falan Filan
:)

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
beceriksiz_acemi' Alıntı:
bence kurallara aykırı.İçerik olarak bir şey yok ve aynı reklam biçimleri direkt alt alta kullanılmış.Açıkca hileye teşvikdir.

beceriksiz_acemi ye katılıyorum.
aslına bakarsanız tartışmaya bile gerek yok, olayı hep beraber görüyoruz. benim tereddüt ettiğim nokta hepimiz ya da çoğumuz adsense reklamlarını sayfamızda kullandığımız renklerle aynı veya yakın yapıyoruz. bu kısımda problem yok ama bu sitedeki olay tamamen bir uyanıklık.

GoTcHA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2-3 gün önce bu siteyi satıyodu digitalpointte. 70 $ Buy It Now fiyatı vardı heralde. kesin zaten hindistanlı bi arkadaşın sitesidir bu. bizden daha ünlüler mübarek :)

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet şükür ki sahtekarlıkta bizden daha becerikli olanlar varda fazla göze batmıyoruz. Buradan hile yaptığımı çıkarmayın sakın :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5