İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

bugun en çok indirilenler

hasancakici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar
bu sorgu ile en çok indirilenlere ulaşıyorum
Kod:
$q=mysql_query("Select * from program order by hit desc limit 0,5");
ama bu genel olarak veriyor sadece bugun en çok indirilenler yapmak istesem koda ne eklemem gerekiyor

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
tabloya ayrı bugunhit gibi bir yeni sütun açın. dosya indirildikçe hit sütunu gibi, bugunhit sütunuda +1 olarak artsın. birtanede crontab kurun, hergece çalışıp bugunhit sütununu sıfırlasın. ekrana basarkende, hit bölümü yerine, bugunhit bölümünü basarsınız.

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
tüm hitleri sıfırlarsın ama arkadaş tam açıklamamış. 2 ayrı hit yeri yapmalısın sqlde. toplamhit gunlukhit aylikhit gibi ...

yukardaki komutuda buna göre düzenlemen gerek..bunun içinde zaman yani time(); kullanman gerek. zamana 24 saat ekleyip bittiğinde sıfırlayacak üstteki komutu çalıştırıp tekrar 24 saat ekleyip zamana kaydedeceksin.aylık içinde aynı şekilde.o kadar bilmiyorum dersen daha profesyonel şekilde bir kod hazırlar phpciler.

M

maiL

Misafir
otomatik olarak her gece 00:00 dan sonra bugunhit sütununun sıfırlanması için nasıl bir komut kullanmamız gerekli?

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
@atay ın yazdığı gibi crontab ile halledebilirsin. Fakat crontab komut değildir.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Atay'ın postuna istinaden yazılmış olan SQL kodu hatalı. Cron olusturulup temizlenmesi gereken kolon bugunhit kolunu olmali aksi halde hit kolonunda tutulan total goruntuleme sayisi elinden uçup gitmiş olur.

eRLySL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Atay'ın postuna istinaden yazılmış olan SQL kodu hatalı. Cron olusturulup temizlenmesi gereken kolon bugunhit kolunu olmali aksi halde hit kolonunda tutulan total goruntuleme sayisi elinden uçup gitmiş olur.

tamamdir, şimdi daha açıklayıcı oldu, yazılan kolon adi hatali :)

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Ben pesinden okudugum icin arkadasa topluca cozum uretiyorsunuz gibi algiladim. sonuc olarak atay'ın yazdığı doğru, temporary olarak tutulacak verileri ayrı bir kolonda tutup onu her gece temizlemek daha mantıklı aksi halde gercek hit istatistiklerini kaybetmiş olursunuz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi