İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Buharla şarj olan iPod

Turkey2011

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
20090413091656_usbsteam3_thumb240.jpg

Mucitler şaşırtmaya devam ediyor: Sonunda bu da oldu dedirtecek bir icatla karşı karşıyayız.

iPod'un pil ömrünün yetersiz olduğunu düşünenlerden misiniz? Birazcık takviye fena olmaz mıydı? Evet dediğinizi duyar gibiyiz. Mucitler buna bir çözüm getirmek üzere harekete geçmişler bile. Yapı, Lego'nun buhar motoru üstünde geliştirilmiş. Buhar makinesi çalıştıkça dinamo yardımıyla elektirik üretiliyor. Daha sonra bu elektrik şarj cihazına aktarılıyor. Şarj cihazı da USB destekli olarak üretilmiş ve mavi bir LED ışığıyla donatılmış.
Umarız buna benzer yaratıcı buluşları, yerli mucitlerimizin elinden de sık sık görme şansımız olur.

Kriptex

1
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yahu bunları yapan insanları merak ediyorum işi gücü yok oturup dur bu gün buharla şarj olan bir ipod yapacağım mı diyor işi gücü yok o mekanizmayı mı kuruyor:kızdım: Ama tabi böyle insanların olması iyi.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5