İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

bunu nasıl yapabilirim

erxomiger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ek
2499.png

arkdaşlar css de bir sorunum var yukarda görmüş olduğunuz resimin 1 ve 2 numarlı yerlerinin sayfa sonun kadar gitmesini istiyorum bunu nasıl yapabilirim yani 980 px lik bir bölüm ortada sayfa içeriği olacak pembe ve beyaz olan yerler sayfa görünümü ne kadr küçülrse küçülsün içerik ortada pembe ve beyaz kısımlarda sayfaya göre uzayıp kısalacak yani width değeri 100% olacak bunu divler içinde nasıl yapabilirim

Ekleme: çok mu zor bi soru sordum :D

StyLes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Size Şöyle Açıklayayım Çok Kolay Birşey sormuşsunuz.
.divadı {
position:static
}
Yada
.divadı {
position:fixed
}
Olarak yapabilirsiniz yapamadıysanız yada yanlış birşeyle karşılaştıysanız PM ile ulaşın.

erxomiger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
olmuyor ya divler üst üste biniyor :)
Kod:
<style type="text/css">
#id {width:auto;}
.k { width:50%; height:128px; background-color:#F00;}
.m {
	width:50%;
	height:128px;
	background-color:#006;
	float:right;
}
#e {width:966px; height:128px; background-image:url(images/menu.png); margin-left:auto; margin-right:auto;}
</style>
</head>

<body><div id="id">
<div class="m"></div><div class="k"><div id="e"></div></div> 
</div>
</body>
</html>
bu örnek kod orta tarafta resim olacak sol tarafta beyaz renk sayfa sonunda kadar gidecek ortada resim yani menü sol tarafta de pembe resim üstüne binmeden sayfa sonundakadar gidecek yapamadım bi türlü :)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Şöyle dene

#id {margin: 0 auto; background-color: #4D4D4D;}

erxomiger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
olmadı :) gene baştanda yapabiliriz bunu küçük bir örnekle gösterirseniz sevinirim :) ben gene anlatayım sayfa header kısmını 3 bölelim 1. kısım left sayfa sonuna kadar hep beyaz gidecek 2. kısım menu kısmı bu hep ortada duracam tam ortada yani margin-left margin rigth auto şeklinde 3. kısım ise pembe olacak oda sayfa sonuna kadar hep tekrarlayacak yapamadım 1 haftarı buna uğraşıyorum bi türlü olmadı :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5