BUTUR.NET'ten Hosting Alırken Dikkat Edin !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

burakcanalgul

0
İyinet Üyesi
Katılım
14 Ekim 2012
Mesajlar
2
Reaction score
0
Bu konu nereye açılır bulamadım ama moderatör arkadaşlar uygun yere taşırlarsa sevinirim.

Geçtiğimiz ay Butur.Net'ten deneme amaçlı kampanyalı bir hosting aldım. (Uzun bi domain listesine sahibim ve sürekli doğru bir hosting bulmaya çalışıyorum. VPS'lere ise sıcak bakmıyorum)Aldığım hosting sınırsız paketti anlıyacağınız üzere herşeyi sınırsız,aslında anasayfalarında olan pakette herşey yazıyor. Fakat hostingin cpu,mysql ve ram sınırı varmış. Bugün hiçbir uyarı verilmeden accountum suspend yemişti. Tabi ulaştım arkadaşlara sorunun sitemin fazla cpu ve ram kullanması olduğunu söylediler, hostinglerinde ana domain ve bir tanede subdomain bulunuyordu. ikisinde de wordpress kuruluydu. Meğer hostingleri kaldırmıyormuş.

Bunu yazmamın sebebi ise alacak arkadaşları bilgilendirmekti. Yani sınırsız diye kanıp aldığınız hostta cpu ve ram sınırları var ve baya bi düşük sanırım benim gibi suspend yiyebilirsiniz. Amacım 3'ün 5'in lafını yapmak değil, parası umrumda bile değil, sorun insanlara farklı şekillerde lanse edilmesi.

Ha bu arada iyi yanları desteklerinize kısa sürede cevap veriyorlar.Eğer almayı planlıyorsanız bu uyarılarımı dikkate alın arkadaşlar.

Şikayetimi kısaca bir atasözüyle özetleyim " Ucuz Etin Yahnisi Olmaz."

Herkese iyi forumlar.
 

BİLİRMEDİA

0
İyinet Üyesi
Katılım
30 Ağustos 2013
Mesajlar
26
Reaction score
0
bazı arkadaşları bilgilendirmek için yazıyorum konu hortlakmak değil amacım.

istediği kadar limitsiz yazılsın size tanınan cpu limiti %20 ila %25 arasındadır.Bazı firmalar var ki %40'a kadar limit tanıyan fakat bunu ürün paketinde belirtip buna göre fiyat biçiyorlar. ayrıca limitsiz(sınırsız) diye bir kavram yoktur her makinanın bir limiti vardır bu tarz hosting paketlerinden alacaksanız büyük firmalardan almanızı tavsiye ediyorum örneğin turhost gibi çünki bu olayın mantığı sizin gibi müşterilerin bulunduğu makinadaki örneğin hdd 1tb ve bu 1tb doldu makinaya size farkettirmeden müdahale edilip limitleri arttırılıyor.kısaca küçük çaplı firmalar veya firma adı altında kendini avutanlar bu tarz (limitsiz) paketleri ürün satmak için yapıyorlar.Kısaca yiyemeyeceği şeyin altına yatan firmalardan uzak durun.
 

DatacenterTurkiye

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Katılım
26 Ekim 2014
Mesajlar
40
Reaction score
0
Hocam Size Hiç katılmıyorum sebebi ise ben 1 senedir butur bilişimle calısyorum okadar musterime wp kurdum opencart magento joomla herseyi kurdum denemeden haytta musterilere sunmam ve bu zamana kadar birkere olsun suspend yemedi sınrısız kavramı yoktur dogrudur arkadaslar zaten bu konuda uyarıyor ben 1 senedir 100 gblık resellerini kullnaıyorum 1 yıl daha uzattım vps aldım birtane ve haylada canavar gibi çalısoyr kusura bakmayında ben bu piyasada 12 yıldır iş ediyorum her firmayı denedim natrodan sadece hosting isimtescile kadar butur gibi olanı gormedim kusura bakmayında benim için destek onemli bi nevi adamlar yarım saate donus yapabiliyorlar baskaları gibi bekletmiyorlar ben kolay kolay firma savunmama bunu bilin yoncude bile hostingim mevcut suan ama sunu diyim butur.net tek geciyorum bunada emin olabilrisiniz
 

BİLİRMEDİA

0
İyinet Üyesi
Katılım
30 Ağustos 2013
Mesajlar
26
Reaction score
0
Hocam Size Hiç katılmıyorum sebebi ise ben 1 senedir butur bilişimle calısyorum okadar musterime wp kurdum opencart magento joomla herseyi kurdum denemeden haytta musterilere sunmam ve bu zamana kadar birkere olsun suspend yemedi sınrısız kavramı yoktur dogrudur arkadaslar zaten bu konuda uyarıyor ben 1 senedir 100 gblık resellerini kullnaıyorum 1 yıl daha uzattım vps aldım birtane ve haylada canavar gibi çalısoyr kusura bakmayında ben bu piyasada 12 yıldır iş ediyorum her firmayı denedim natrodan sadece hosting isimtescile kadar butur gibi olanı gormedim kusura bakmayında benim için destek onemli bi nevi adamlar yarım saate donus yapabiliyorlar baskaları gibi bekletmiyorlar ben kolay kolay firma savunmama bunu bilin yoncude bile hostingim mevcut suan ama sunu diyim butur.net tek geciyorum bunada emin olabilrisinizFarkettiyseniz konu bana ait değil ben sadece firmanın bir suçu olmadığını açık bir dille belirterek insanları limitsiz kavramına bilinçlendirmek istedim benim favori firmam ise aktifbilisim tutupta burda zaten kimse bi firmayı karalayamaz ha 10 adamdan 10'da aynı problem vardır ozaman eyvallah firmadan kaynaklı derim
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
pubg mobile uc
Üst