İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

buzla.com terbiyesizliği

DaBuLyU

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
buzla.com terbiyesizliği dedim ama yapılanlar ne kadar terbiye sınırı içerisine girer tartışılır..

Öncelikle buzla.com nedir tanımını yapalım; Buzla, ilginç veya önemli bulduğunuz haber ya da içerikleri başkalarıyla paylaşabileceğiniz sosyal bir haber topluluğudur.

Bu bahsi geçen topluluk kendi tanımlarınca “Sitenizde veya blogunzda önerdiğiniz haberleri gösterin.” cümlesini kullanan bi topluluk, dolayısıyla bende sitemizdeki bi çok haberleri paylaşmıştım.

Dün yine ilginç bi haber eklemek istedim fakat üyeliğime giriş yapamadım, acaba şifremi yanlış diye sıfırlama yolladım.. O da olmadı. Google’dan bi arama yaptım, çıkan linklerle kendi üyeliğime erişmek istedim fakat indexlenen linklerin silindiğini gördüm, derken benim üyeliğinde silindiğinin farkına vardım..

Yöneticilerden bilgi almak için “İletişim” formuna yukarda bahsettiğim olayları yazdım ve yolladım fakat cevap yok..

Canım sıkıldı, moralim bozuldu.. Sonuçta bi üyelik açmışız, zaman ayırmışız bazı şeyler için, paylaşım yapmışız.. Sonra başkası gelsin silsin! Emeklerim boşa gitsin.. Olacak iş mi bu yahu!

Herhangi bi kural ihlali yaptıysak bile uyarılır ya da siliyorsan üyeliğimi “şu sebepten dolayı üyeliğiniz silinmiştir” denilir (ki kural ihlali yaptığımı da düşünmüyorum). Bu ne biçim iş, ne biçim yaşam tarzı,
bu ne biçim topluluk!..

Kaynak: buzla.com terbiyesizliği

Kendilerine göre sebep yazmış buzla yöneticisi Can Bey fakat yazmış olduğu cevap üyeliğimin silinmesini gerektirecek bir sebep olmadığını düşünüyorum.

Kısaca; Eğer kendi çapınızda sunduğunuz haberleri paylaşmak istiyorsanız kesinlikle buzla‘yı tercih etmeyin!

Üyeliğiniz silinip, verdiğiniz emekler boşa gider.. (Demedi demeyin..)

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Sadece kendi sitenizdeki haberleri -ilginç veya ilginç olmamasını ayırt etmeden reklamın iyisi kötüsü olmaz iç güdüsü ile- paylaştıysanız hesabınız kapatılmış olabilir. Eğer durum böyleyse, Buzla.com'da bir terbiyesizlik göremiyorum.

DaBuLyU

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sitemde genelde ilginç olan yazılara yer veririm ve buzlada paylaştığım yazılar ayırt edilmiş yazılardı.

(Evet sadece kendi sitemdeki yazıları önerdim, başka sitelerdeki yazıları önercem diye bi zorunluluk yok.

"Sitenizde veya blogunzda önerdiğiniz haberleri gösterin"

Aynen yazdıkları şekilde hareket ettim.)

+Reklam yapma gibi bi amacım olsa gider facebook'da grup açarım buzla'nın yapmış olduğu gibi ve bununla da kalmam;

Türkiye'de ve Dünya'da bir çok sitede "Yeni Site Tanıtımları" diye kategoriler mevcut, o kategoriler de tanıtımımı yapardım.

Hepsi bi kenara önerilen yazılar onaylanacak diye zorunluluğun olmadığını da biliyoruz (hoş onaylanan yazılarım da olmuştu..). En kötüsü onaylanmazdı, bekleyenler kısmında durabilirdi. Hadi orda durmasını da geçelim önerdiğim yazıları silebilirler di vs vs..

Tepkim üyeliğimin silinmesine ..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5