İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ByRecLast.Net Editör Alımları Açıldı !

RecLast

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar,
Öncelikle konunun yeri yanlışsa özür diliyorum fakat editörlük alımı kısmını göremedim. E-Ticaret ile birleşmiş sanırım. Fakat E-Ticaret e tam uygun bir yazı olmayacak ne yazıkki. Eğer yanlışsa yerini değiştirirseniz sevinirim. Yazımıza geçelim;
Sitemi yaklaşık 3 sene önce açtım hatta belki daha fazla. Aslında Youtube kanalım var Oyunlar üstüne ve buna ek bir platform yapmak istemiştim yine oyunlar bazında. Fakat yanıma yardımcı olacak arkadaşlar bulamadığım için tek başına bu işde zor olduğu için devam edemedim bir türlü.3 Farklı wordpress teması ile işime devam ettim bir süre fakat beklediğim konuma gelmedi. Hem site hemde iş olarak beklentiyi karşılamadı. Zatende oyun üstüne çok fazla platform var son zamanlarda onların yanında sıyrılması zordu.
Her neyse çağa ayak uydurmak lazım dedim hem kişisel gibi hemde herkesin ilgisini çekebilecek birşeyler yapmak lazım derken şu sıralar baya popüler olan Buzzy platformları ilgimi çekmeye başladı(Onedio tarzı). Sitemi tamamen sıfırlayıp Scriptini satın aldım ve bu şekilde başladım tekrardan çalışmaya. Herşey sıfırlandığı için düşüşler ve çıkışlar yaşandı tabiki. Bazı arkadaşların yardımıyla bişeyler yaptık siteyi biraz toparladık. Şimdi daha iyi ilerliyor ve girişler,izlenimler daha iyi gibi geldi. Haliyle artık Editör alımı yapmanın vakti geldi diye düşünmeye başladım.

Sitemizin Amacı ;

Sitemizin amacı tüm oyuncuların ilgisini çeken ve bilgi,haberler alabileceği bir platform oluşturmak. Bir oyuncu sitemize girdiğinde hem bilgi alabilecek hemde eğlenceli listeler,testler,anketler ve videoları görebilecek ve eğlenebilecek. Oyuncuların ihtiyacı olan tüm bu bilgiler ve paylaşımlar sitemizdeki herkes tarafından da yapılabiliyor olacak. Oyun,Teknoloji,ESport,Film,Dizi.. vs oyuncuların ilgisini çeken herşeyi sitemizde barındırmayı düşünüyoruz. Kısacası hem eğlendirirken hemde bilgilendirmeyi amaçlıyoruz. ByRecLast.Net'in Oyuncuların Mekanı olmasını amaçlıyoruz.

Şimdi diyeceksinizki buraya kadar neden anlattın. 3 Senedir açık olan bir sitenin neden bukadar yavaş ilerlediğini ve düşüşler olduğunu soranlar ve geçmişini bilmek isteyenler için baştan bunları yazmak istedim. İllaki soranlar olacaktı.

Şimdi gelelim Editör alımı kısmına ve gereksinimlere;

- Oyun,Teknoloji,E-Sport, Film,Dizi ile ilgilenen(Ağırlık olarak bu bölümler olacak çünkü oyunculara hitap ediyor olacağız fakat sitemizde daha birçok bölümde var)
- Sitemize yoğunluk verebilecek(Çok sıkmıyoruz günlük yazı girişi yapabilecek)
- Yaş olarak 16+(Yaşa çok takılı kalmam fakat olgun kişilik olması gerek tabiki)
- İmla kurallarına uyabilen aktif haber,makale,inceleme, yazı yazabilecek
- Özgün yazılar yazabilecek(Yazılan yazıların özgün olması yada yabancı sitelerden çeviri yapabilmesi)
- Sürekli Temas halinde olabileceğimiz ve siteyle gerçekten ilgilenebilecek
- Evden çalışırken kendi düzen ve disiplinini sağlayabiliyor olması
- En önemliside gerçekten çalışmak isteyen, ileride sıkılmayacak ve uzun vadeli çalışmayı düşünen kişiler olması(2 gün sonra ben sıkıldım, sorunlarım var, artık ilgilenemicem tarzında mazeret uyduranlarla çok karışılaştım. Lütfen özellikle bu kısmı görün)

Sitemizde çalışmanın faydaları nelerdir?

- Öncelikle editörlerin para alacağını kesinlikle söylememiz gerek. Fakat yeni tasarıma geçtik ve yeni bir site kadar ilerlediğimizi varsayarsak şuanda bir reklam anlaşmamızın olmadığını anlayacağınızı varsayıyoruz. Haliyle belli bir süre ücret ödenmeyeceği ve gönüllü olarak çalışılacağını söylememiz gerek. İlerleyen süreçde gelen reklam gelirlerine göre editörler arasında çalışma bazında değerlendirilip ödemeleri yapılacaktır.
- Serbest yazar olabilirsiniz. Bu sayede yazdığınız özgün yazı, makale ve okunmasına göre ücret alacağınızı belirtmek isterim. Şuan bunların istatistikleri belirlenmediği için net ücret söyleyemesekde ilerde olacak. Fakat yukarıda bahsettiğim gibi bu belli bir süreçden sonra olacak.
- Youtube kanalımdan dolayı siteye genel bir ilgi bulunmakta haliyle devamlılığı olacak bir sitedir. Her ne olursa olsun Youtube Kanalım ve Sitem devam edecek. Yani kafanızda ya kapanırsa düşüncesi kalmasın. Emekleriniz sitemizde güvende.
- Sürekli ilerleyen bu ailede bir yeriniz olmuş olacak.
- Youtube kanalınız varsa kendi reklamınızı yapma şansınız oluşacak. Kendi videolarınızı paylaşabileceksiniz.(Belli şartlar çerçevesinde) Hatta ilerleyen süreçde beraber videolar çekebiliyor olucaz. Youtube ile uğraşanlar için ilerleme garantisi olacak.
- Kendinizi tanıtma ve gösterme şansı yakalamış olacaksınız. Size bir nevi referans şansı vermiş olacağız.
- Verilmiş olan davet, ürün ve oyun anahtarlarını ilk siz deneme şansı yakalarsınız.
- İnsanları eğlendirme yada bilgi vermiş olmanın mutluluğunu yaşamış olursunuz.

Ayrıca şöylede birkaç soru olacaktır diye düşünüyorum;

1- Sitenin ismi neden ByRecLast?
1- Yukarıda da söylediğim gibi Youtube kanalım bu şekilde haliyle bağlantılı birşey olmasını istedim. Kişisel bir kanal ve site gibi gelebilir fakat özgün bir isim olduğu için ve yaptığım bunca zamandır işten sonra Oyun tagını ByRecLast ile birleştirdiğimi düşünüyorum. Haliyle isimden yana çok sıkıntı yaşatmayacaktır.
2- Tasarımda ve Sayfalarda yenilikler olacakmı?
2- Şuandaki bazı kısımlar(Logo,Maskot,Youtube,FaceSayfamız,vs vs..) hala eski sitemde ve kanalımdan kalan şeyleri kullanıyorum. Bunlar ilerleyen süreçde yenilenecektir.
3- Site yada Youtube kanalı kapanırsa?
3- Yukarıda da belirttiğim gibi. Youtube kanalımız ve sitemiz takipcilerimiz olduğu sürece devam edecektir. 1 de olsa 1milyonda olsa devam edecek.

* Kafanıza takılan diğer soruları sorabilirsiniz bu kısma ekleyeceğim ve cevaplayacağım.

Yeterince detaylı ve herşeyi anlattığım bir Editörlük alım yazısı olduğunu varsayarak gelen başvurularında bu şekilde ciddi ve özenli olmasını temenni ediyorum. Gerekli linklere geçecek olursak ;

Sitemiz ; http://www.byreclast.net/
Editörlük Başvurusu ; http://www.byreclast.net/contact

Verilmesi gereken bilgiler ;

- Başvuru yapacağınız kısım iletişim bölümüdür. Bu bölümden konuyu öncelikle " Editörlük başvurusu " seçmeyi unutmayınız.
- Başlık kısmını - "Ad/Soyad Editörlük Başvurusu" şeklinde giriniz.
- Açıklama kısmına- Yaş, Şehir, İlgilendiğiniz bölüm, Okuduğunuz bölüm , Varsa daha önce yaptığınız işler, Kaç saat aktif olabileceğiniz.
- Ad Soyad -Email kısımları doğru şekilde doldurunuz.

Tam ve düzgün doldurduğunuzda Başvurunuz tamamlanmış olacak. 1 haftalık bir süreç sonunda değerlendirilip geri dönüş alacaksınız. Eğer geri dönüş olmazsa direkt iletişim maillerinden ulaşabilirsiniz.

İletişim ; [email protected]

İyi Günler Dilerim.
RecLast

RecLast

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Alımlar tekrardan açılmıştır //
PS: Lütfen ciddi olanlar başvursun. Bi anlık hevesle başlayıp 2 gün sonra bırakacak arkadaşlar başvuru yapmasın.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5