İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

bywebmaster

beto07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Arkadaşlar bi hevesle bywebmaster.com domainini aldım ama şimdi karamsarlığa düştüm. sizce nasıl bir domain? içeriğiyle birlikte aldım ama içeriği pek önemli değil.

retrospektif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Arkadaşlar bi hevesle bywebmaster.com domainini aldım ama şimdi karamsarlığa düştüm. sizce nasıl bir domain? içeriğiyle birlikte aldım ama içeriği pek önemli değil.

:)

Bence domainin pek bir önemi yok, önemli olan içerik derim.

Yahoo, Google, Dmoz, Webrazzi, Bildirgec ve dahası anlam bakımından pek cezbedici değiller, onları marka yapan domain olmasa gerek.

EmiR34

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
68

Yahoo, Google, Dmoz, Webrazzi, Bildirgec ve dahası anlam bakımından pek cezbedici değiller, onları marka yapan domain olmasa gerek.

:harika: Katılıyorum Arkadaşa hemde webmaster domaini zaten siten by 'yi görmessek başarılar:)

retrospektif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
İlk olarak domainin anahtar kelime barındırması mutlaka "+" dır.

bywebmaster.com için

sizce nasıl bir domain?

Diye sormuştun, bu isimle webmaster lara yönelik bir site kuracaksın anladığım kadarıyla. Başında by, buy vs yazması önemli değil. Sonuç olarak anahtar kelime içeriyor.

Bunun dışında Google'a "ingilizce" yazdığında ilk olarak zargan.com çıkar.

bkz: Zargana balığının kısaltılmışı :)

Ardından ingilizce.com net tk vs gelir. Burada içerik ön plandadır. Çünkü bu sözlük aktif katılım gösterilen bir bilgi havuzudur.

Spesifik bir konuda ya da alanda domain biraz daha önem kazanıyor. Mesela Schneider Electric gibi..

Bunlar benim görüşlerim tabiki..

beto07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
İlk olarak domainin anahtar kelime barındırması mutlaka "+" dır.

bywebmaster.com için

Diye sormuştun, bu isimle webmaster lara yönelik bir site kuracaksın anladığım kadarıyla. Başında by, buy vs yazması önemli değil. Sonuç olarak anahtar kelime içeriyor.

Bunun dışında Google'a "ingilizce" yazdığında ilk olarak zargan.com çıkar.

bkz: Zargana balığının kısaltılmışı :)

Ardından ingilizce.com net tk vs gelir. Burada içerik ön plandadır. Çünkü bu sözlük aktif katılım gösterilen bir bilgi havuzudur.

Spesifik bir konuda ya da alanda domain biraz daha önem kazanıyor. Mesela Schneider Electric gibi..

Bunlar benim görüşlerim tabiki..

zaten site kurulu şuan içeriğinde ise 40a yakın makale var ve doğal olarak webmaster sitesine uygun içerikler. saten anahtar kelimelerde 2 ve 4. sayfalarda. ben sadece tek başına bi işe yarar mı demiştim. projeyle iyi yerlere gelindiği malum.

May

0
İyinet Üyesi
Reaction score
27
geçmiş olsun olur böyle, şimdi klavyeden uzaklaşıyorsun...

beto07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4

elimizdeki jenerik keyword domainleri elden çıkartalım o zaman. domainlere bi dünya para niye veriyoruz asdfghjk.com a güzel bir projeyle ilk sıraya çıkartırız.

retrospektif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
elimizdeki jenerik keyword domainleri elden çıkartalım o zaman. domainlere bi dünya para niye veriyoruz asdfghjk.com a güzel bir projeyle ilk sıraya çıkartırız.

http://forum.iyinet.com/domain-danisma/167531-bywebmaster.html#post1089603

Aradaki ince çizgiyi anlatmıştım daha önce.

"webmaster" yazınca forum.iyinet.com ilk sayfada çıkıyor. iyinet.com ile bu kelimenin bir alakası var mı? Hayır tabiki..

Ama senin elinde webmaster.com domaini varsa bu + puandır.

Meal : popüler bir site için domain keyword barındırmış, barındırmamış pek önemi yok bana göre ;)

Ekleme: r10 da aslında iyi bir örnektir.

beto07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
http://forum.iyinet.com/domain-danisma/167531-bywebmaster.html#post1089603

Aradaki ince çizgiyi anlatmıştım daha önce.

"webmaster" yazınca forum.iyinet.com ilk sayfada çıkıyor. iyinet.com ile bu kelimenin bir alakası var mı? Hayır tabiki..

Ama senin elinde webmaster.com domaini varsa bu + puandır.

Meal : popüler bir site için domain keyword barındırmış, barındırmamış pek önemi yok bana göre ;)

Ekleme: r10 da aslında iyi bir örnektir.

Pes ediyorum sana laf yetiştirmek zor :) cevabımı aldım teşekkür ederim.

beto07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
:) Sonuç

bywebmaster.com devam mı? Tamam mı? Sence ileride sık kullananlara ekleyeceğimiz bir site olacak mı?

ondan hiç şüphen olmasın, sayende azmin 10 kat arttı. yakın zamanda webmaster diye google amcaya sorduğunda bywebmaster mı demek istediniz diyecek :D şaka bi yana bi umutla almıştım ama hala anlaşamadığımız yerler var seninle. sence ben de iyinetin bugünkü yedeğini siteme koysam iyi net benden önce mi çıkar sonra mı?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5