İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

C# XML Okuma

targit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar geliştirmekte olduğum bir projede xml okuma konusunda takıldım, ne denediysem çözemedim. otel sistemi üzerinden post ettiğim veri sonucunda bana xml dosyası geliyor. Ekte xml dosyası var. Bu xml dosyasındaki verileri okuyup listelemem gerekiyor.

Kod:
 XmlDocument xmlDoc = new XmlDocument();
            xmlDoc.Load(Server.MapPath("/Data/XML/1.xml"));

XmlNodeList Elemanlar = xmlDoc.GetElementsByTagName("HotelInfo");
            ArrayList Code = new ArrayList();
            ArrayList Name = new ArrayList();
            for (int i = 0; i < Elemanlar.Count; i++)
            {
                Code.Add(xmlDoc.GetElementsByTagName("Code")[i].ChildNodes[0].Value);
                Name.Add(xmlDoc.GetElementsByTagName("Name")[i].ChildNodes[0].Value);
            }
Burada normalde hotelinfo içindeki değilde direk ServiceHotel tagındaki name den almaya başlıyor.

Aslında bu xml deki ServiceHotel lerin içerisini ayrı ayrı tamamen alıp veritabanıma tablolarına işlicem. bu konuda yardım edebilecek arkadaşlar varsa ücret karşılığıda yaptırabilirim.

Xml Link

muratsal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
çok zor bişe değil eğer programlama biliyorsan . zaten kod bloğunu yapıştırmışssın yapman gereken veritabanına bağlanıp insert etmen

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5