İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Cad/cam vs bir iş

THR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
merhaba arkadaşlar bi kursa başladım 10 ay sonunda
Photoshop
Corel draw
Autocad
Teknik Resim
MC Flash
MC Dreamweaver

programlarını öğrenip sertifika alıcam + php + javascript

ile para kazanabilir miyim?

illa webtasarım değil başka işlerde olur

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
burayı takip edersen kazanabilirsin 3-5 bişi
tabi iş yerlerinede çalışmak net maaş almakta güzel olur ancak burada logo yaptıranlar çok oluyor.bir logo 50-100 ytl arası değişebiliyor. işinde ehil olursan seni tercih edeceklerdir

K

kepche

Misafir
bu nasıl bir kurs hepsini birden veriyorlar, anlamış değilim..
"Helikopter programını yükleyiver" gibi bişey :D
Sertifikalarının pek geçerli olacağını düşünmüyorum açıkçası. Para kazanayım dersen, hepsini parça parça bilmek yerine, birkaçını bil, iyi derecede bil derim.
Yanlızca programı iyi derecede bilmek de yetmez, tecrübe gerekli bence.
Zaten profesyonel anlamda iş yapmaya başlarsan, göreceksin, bu kadar program ve dilde aldığın işlerin hepsine birden yetişebiliyorsan (photoshop daki scripting, ve corel draw ın içindeki VBA, flash da Action Script, yanında php, javascript.. biraz fazla bunlar, photoshop, corel D. ve autocad in kendilerinden bahsetmiyorum bile :) ), az iş alıyorsun demektir... İşbölümüne yönelmen şart. Herşeyi kendin üstlenirsen, işlerin yetişmez, işler kaliteli olmaz vs.
photoshop ve corel draw la tasarım yönünü geliştirirsin.
autocad le mimari çizim yaparsın ( ben pek alaka göremedim.. )
Flash la önün açık baya. ( özellikle action script i iyi öğrenirsen )
dreamweaver kursuna pek lüzum görmüyorum ..
ve php, ve javascript..

kolay gelsin, ne diyeyim.. Sana kimse iş garantisi veremez, senin yeteneğine, yaptığın işlerin kalitesine bağlı olacak bunlar..

dsgnr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
4 sene Bilg. Müh. okuya mı ?
4 sene bilsayar üzerine çalışan mı ?

Tyranid kendini işveren olarak düşün hagisini alırsın işe ?

THR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
abi 4 sene bilgisayar üzerine çalışan derken ben kendi bildiğiml göre düşünürsem 4 yıldır webtasarımla uğraşan birini (tabi bilgileri biryerden onaylıysa) tercih ederim. ama benim okuma işi suya düştü gibi be abi napalım

@kepce sertifikaler meb den veriliyor

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5