İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Caesar adlı coderımız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ReksNet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aşağıda okuyacağınız loglar eminim konunun ne kadar acı olduğunu gözler önüne serecektir.Bir süredir görüştüğü arkadaşından inceleme maksatlı istediği kodlar ile millete sözlük yazan, oturup kendine sözlük açan (trislem.net), üstüne üstük "bunu ben yazdım" diyip ortalıkta gezinen hatta ve hatta bu sözlük kodlarının geliştirilmesi için (kendi yazdı ya ;)) forum açan(terimler.net) bir insanın psikolojik problemi mi vardır, yoksa "ulan bir nane yedim bari tam yiyeyim" moduna mı girmiştir bilinmez.Fakat orda burda "sözlüğü ben yazdım" diyip moderatör hatta admin (ttnet) olan dostumuzun ipinin pazara serilme vaktidir bugün...

caesar1.jpg

caesar2.jpg

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
:) gneral ile anlaştınız mı yoksa... + yukarıda anlattığına dahil loglarda birşey göremedim bariz yalowa "php vardı da neden vermedin g.thoş o kadar uğraştırdın" gibi bir laf etmiş neyse. gülüyorum.

ayrıca bu bizans entrikalarını bırakın mircturk tayfası. acıda olsa topunuzu birleştirsek bir caesar etmeyeceğinizi çok iyi biliyorum. bahsettiğin olay tarihine bakınca 14.03.2006 gibi bir tarih gördüm e böyleydide şimdi mi aklınıza geldi? acaba hangi hain planlarla beni çürütmeye calisiyorsun?

sunucunuz saldiri alir surekli boot edilir banaforumlardan "sen mi saldırıyorsun dersin?", uyurken bi tarafınız açıkta kalır bana mesaj atarsın sen mi estin gibisinden tüm mesajlarımda "ben böyle bir şey yapmam dedim" hatta ircforumlarından atmıştın hatırlarsın. sinek ısırsa benden gelir pozisyona gelmeniz çok saçma.

neyse şunu kesinlikle söylüyorum senin ve tayfan gibi adamlar 1 caesar edemez ve sizin gibi adamlar hiç bir zaman 93 den bu yana ismim olan caesar'ı lekeleyemez!

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
caesarın bilgisi ortada.. forumdada saygı duyulan bir scripter. hizmetlerine kir atmaya değmez.
*daha deminki mesajın düzenlenme sebebi, konuyu geyik sanmamdandı*

ReksNet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yukarıdaki loglarda bariz görüldüğü üzere kodları almak için peşkeş çeken sensin.Sana olan güvenimi kullanıp kodları alıp da sonradan sözlük açan da sensin.Peki bak bakalım yukarıda kodlar neden istenmiş ? Ne şartla verilmiş ? Yahu her şeyi geç utanmadan benim kodlarımla millete yağ çekiyorsun ya... + evet bütün mIRCTurk'u toplasak yine senin kadar sahtekar olamaz. ;)

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
göz var nizam var başkada birşey demiyorum. ohanzi!

deeper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
adı geçen sözlük netsözlüktü sanırım, ikisininde kodları çok benzerdi...

ReksNet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet adı gecen sözlük netsözlük, trislem diye acılan sözlükte benim kodlarımı ( hangi sebeble istemesine ragmen ) kullanarak actıgı ve ben yazdım dedigi sözlüktü.

WhiteKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim dikkat ettiğim tek yer açıkcası

yukarıdaki loglarda preg_replace sırasındaki verilen adres.. sozluk.php?process=word&q= adresi bariz şekilde gözüküyor.

caesar ın sitesindede arama:
http://www.nacizanebilgi.com/sozluk.php?process=word&q=bedava

adresi kullanılıyor. Loglar doğru ise ki (konuşmalar doğal ve doğru gözüküyor) zaten yalanlanmıyorda bana göre net bir şekilde caesar ofsayttan golü atmış gibi :eek: .. tabiki bu kişisel fikrim.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
arada bir inat vardı linkler o yüzden benziyor karşı taraf ne zaman isterse kodların bir bölümünü açık halde burada gösterebilirim ve karşılaştırma yapabilirler.

ReksNet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arada bir inat vardı linkler o yüzden benziyor karşı taraf ne zaman isterse kodların bir bölümünü açık halde burada gösterebilirim ve karşılaştırma yapabilirler.

ahahaha ya sus rezil adam sus :) hadi linkler benzer de dosyalar, klasörler, degiskenler de mi benzer be ! :) halen daha ne için çabalamaya çalışıyorsun ?
utanmadan gidip bir de site açıp benim kodlarım hakkında millete yardım vermeye kalkışıyorsun.. cıx cıx.. yazık sana ya :) ama bu logları yayınlayacağım hiç aklına gelmedi demi ?

WhiteKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ReksNet' Alıntı:
ahahaha ya sus rezil adam sus :) hadi linkler benzer de dosyalar, klasörler, degiskenler de mi benzer be ! :) halen daha ne için çabalamaya çalışıyorsun ?
utanmadan gidip bir de site açıp benim kodlarım hakkında millete yardım vermeye kalkışıyorsun.. cıx cıx.. yazık sana ya :) ama bu logları yayınlayacağım hiç aklına gelmedi demi ?

yanlız şöylede bir durum var caesar bu kodları inat için 2 günde yazdım dediğinide hatırlıyorum forumda tam konu mesaj çıkaramam ama dediğine eminim. En kesin yöntem iki kodlamadan 1 php dosyasını forumdan birine göndermeniz olabilir.

bu arada gerçekten 160 mesajınız var bu trislem.net in domainin alındığı zaman uzun uzun konuşuldu. daha öncedende trislem konuşuldu ozaman neden demediniz bu konuyu yeni birşey değil sizde burdaydınız ?

ihtimal hesaplamayı sevmemde caesar inat için yaptım deyince hatırladım mesajını ona bakarak sizin caesar trislem domaini elinden alındıktan sonra database i sildiği için zarar vermek adına yazdığınızı düşünüyorum..

kolay gelsin

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
kodları göster reksnet azcık programcılık biliyorsan anlayalım.

Buyrun kodlamanın bir bölümü;
http://www.nacizanebilgi.com/bugun.php

caesar.php den bir bölüm
PHP:
<?
class caesar_sozluk
{
      var $sunucu;
      var $kullanici;
      var $sifre;
      var $dbname;
      function caesar_sozluk() {
               $this->sunucu = 'localhost';
               $this->kullanici = '*****';
               $this->sifre = '*****';
               $this->dbname = '*******';
      }
      function baglan() {
               mysql_connect($this->sunucu,$this->kullanici,$this->sifre);
      }
      function k_sec() {
               mysql_select_db($this->dbname);
      }
      function sorgu($query) {
               $sorgu=mysql_query($query);
               return $sorgu;
      }
      function sayfala() {
        $tarih=date("d-m-Y");
        $sayfa=$_GET['sayfa'];
               if (!$sayfa) {
                    $sayfa=1;
               }
        $kontrol=$this->sorgu("select id from tanim where mod='0' and date='$tarih'");
        $say=mysql_num_rows($kontrol);
        $say2=$kontrol/50;
        $say2=ceil($say);
        if ($sayfa) {
        printf("<center><div class='pagi'>günün ba\$liklari.. ($say ba\$lik)<br>sayfa ");
        printf("<a class='but' href='bugun.php?sayfa=$say2'>$say2</a>");
        }
        printf("<select class='pagis' onchange=\"jm('self',this,0);\" name='sayfa'>");
                 for ($for=0; $for<=$say2; $for++) {
                      if ($sayfa==$for) {
                      $selected = "selected";
                      }
                 printf("<option value='bugun.php?sayfa=$for' $selected>$for</option>");
                 }
        printf("<select>");
      }
      function listele() {
               $tarih=date("d-m-Y");
               $sayfa=$_GET['sayfa'];
               $cumle = "
                  SELECT
                     id,
                     tanim,
                     (
                        SELECT count(id)
                        FROM entryler
                        WHERE tanim_id = tanim.id and mod = '0' and date='$tarih'
                     ) AS say
                  FROM konular
                  WHERE date='$tarih'
                  ORDER BY date DESC
                  LIMIT $sayfa,50
               ";
               $sorgu=$this->sorgu($cumle);
               while ($oku=mysql_fetch_array($sorgu)) {
                      $duzen=str_replace(" ","+",$oku['tanim']);
                      echo "
                        <TR onmouseover=\"vi('m$oku[id]',true)\" onmouseout=\"vi('m$oku[id]',false)\">
                        <td>. </td>
                        <TD width='190'><A href='sozluk.php?process=word&q=$duzen'
                            target='main' title='$oku[tanim]'>$kayit[tanim]</A> ";
                        if ($oku['say']>1) {
                        echo "($oku[say]) ";
                        }
                        echo "<span id=\"m$oku[id]\" style=\"visibility:hidden\"><a href='sozluk.php?process=sword&q=$duzen' target='main'>...</a></span>";

echo "      </td></tr>";

}
      }
}
?>

bugun.php den bir bölüm
PHP:
session_start();
include "****/****/caesar.php";
include "****/****/sozluk_ana_class.php";
$Caesar = new caesar_sozluk;
$Caesar->baglan();
$Caesar->k_sec();
//Giriş bölümü
$Olgar = new caesar_sozluk_ana;
$Olgar->hemen_ara();
$Olgar->session_filtrele();
$Olgar->tema_sec();
//html kodlar
$Caesar->sayfala();
$Caesar->listele();
$Caesar->sayfala();
//html kodlar

arkadaşlar lütfen yorum yapmadan önce
www.netsozluk.net e ve www.nacizanebilgi.com a üye olunuz. ve iki sözlüğüde özellikler olsun her bir bokunu inceleyip yorum yapınız tek ricam budur ve tek istegim budur.

ReksNet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yanlız şöylede bir durum var caesar bu kodları inat için 2 günde yazdım dediğinide hatırlıyorum forumda tam konu mesaj çıkaramam ama dediğine eminim. En kesin yöntem iki kodlamadan 1 php dosyasını forumdan birine göndermeniz olabilir.

bu arada gerçekten 160 mesajınız var bu trislem.net in domainin alındığı zaman uzun uzun konuşuldu. daha öncedende trislem konuşuldu ozaman neden demediniz bu konuyu yeni birşey değil sizde burdaydınız ?

ihtimal hesaplamayı sevmemde caesar inat için yaptım deyince hatırladım mesajını ona bakarak sizin caesar trislem domaini elinden alındıktan sonra database i sildiği için zarar vermek adına yazdığınızı düşünüyorum..

kolay gelsin

aylardır izliyorum.sözlük açtı, bir şey demedim.cahilliğine verdim.gitti parayla millete sattı, belki paraya ihtiyacı vardır boş ver dedim.ama gidip terimler.net'i açıp da "aha bunu ben yazdım herkes de kullansın" diyince tepem attı dayanamadım logları çıkardım.benim kimseyi karalamak gibi bir maksadım yok.eğer kişi yeterince karaysa zaten bunu yapamam ben.bu adamın attığı ilk yalan değildir.daha önce de farklı forumlarda milletin nickiyle girip ortalığı karıştırdğı sonra nickini kullanan adamın itiraf edip aynı foruma cevap yazmasıyla ortaya çıkmıştır.

Bu dolandırıcılık değildir de nedir ?

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
yukarıdaki mesajı oku başkada birşey demiyorum size (mircturk tayfası).

cause irc botunuzun yaptığı işi php ile bedava daıttım diğe işinizi baltaladım dige bunları söylüyorsun. ilginç ilginç ilginç ben aylarımı bu foruma verdim ve bir çok kişiye bir kuruş istemeden yardım ettim. etmedi diyen varsa çıksın söylesin.

açık kaynağı herzaman destekledim bu sana dokunsada gücünede gitse her aman destkleyeceğim. yaptığınız şeylerin 10 kat daha gelişmişini 0 ytl ye vermeye devam edeceğim bu ugurda önüme kim çıksa vazgeçmeyeceğim..

bu son mesajımdır yukarıda arkadaşlar incelemeden önce 2 sisteme girip inceleyip kendileri karar versinler başkada birşey demiyorum.

ReksNet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:) ahahah iki class ekledin kodlar senin oldu ha ? senin kadar düzenbaz bi adam görmedim ben...yazık ya...dur bakalım.ne kadar süre daha yalanlayacaksın.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
tamam yavrum sen haklısın, iki class eklemek oldu ha? sen class ne anlama geliyor biliyor musun pardon?

neyse kolay gelsin diyorum.

ReksNet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eger ben class ne demek bilmiyorsam, sen neden benden o kodları istedin ? O logları bi acıkla :) Benim gibi bilgisiz birinden neden kod istiyorsun ?

ReksNet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şuan bütün kullanıcılarına duyuru attım.nasıl mı attım ? çünki kullandığın kodları ben yazdım! nerede ne açığı var senden çok daha iyi biliyorum.eminim sözlüğündeki kullanıcılar mailimi okuyunca şok olacaklar.. :)

ha bir de sol frame deki başlıklarını düzenledim biraz.tüm kullanıcıların görsün senin ne kadar şerefli olduğunu.

bakmak isteyen arkadaşlar için:
www.nacizanebilgi.com/sozluk.php?process=today

screenshot için ise:
www.netsozluk.net/caesar3.jpg

OnurSQL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
merhaba,

iki siteyide inceledim. nacizanebilgi.com oldukça gelişmiş, kısaca ekşisözlüğün php versiyonu.caesar kodları sizden almış olsa bile çok geliştirmiş. 5-6 ay önce yapılan bu konuşmanın şimdi canlandırılması beni düşündürüyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5