İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Can sıkıntısında yapılabilecek şeyler

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
İnsanın belirsiz zaman aralıklarında canı sıkılabiliyor. Bu can sıkıntıları bazen ailesel, işsel olabiliyor ama bazen öyle bir an geliyor ki neye canının sıkıldığını bile bilmiyorsun. Soruyor adam canın neye sıkkın diye, Hiiiç diye cevaplıyoruz çoğu zaman.

Belirsiz bir nedenle canımız sıkıldığında neler yapmalıyız diye oturdum düşündüm. Aklıma çılgın fikirler gelmedi değil. Can sıkıntısını geçirmek için binlerce çözüm var. Mesela tv açıp izleyebilirsiniz, kafanızı dağıtabilirsiniz. Bu en basit can sıkıntısı geçirici araç.

Can sıkıntısını geçirmek için birşeyler düşünmekte iyi gelebilir sankim. Mesela yatağa uzanıp maya uygarlığını düşünebilirsin. Bunlar ilgi çekici şeyler. Uzayı ve uzaylıları da düşünebilirsin. Antik uzaylılar da ilgi çeker.

Can sıkıtısı geçirecek başka şeylere örnekler vermeye devam ediyorum. Eğer kitap okuma alışkanlığınız varsa kitap okuyabilirsiniz. Dışarı çıkmakta can sıkıntısına birebir. Gidip bir mekanda iki satır şarkı dinlemek neşenizi yerine getirebilir. Hiç olmadı alın iki bira oturun biryere. İçerken neye canınızın sıkıldığını düşünürken bakmışsınız canınızın sıkıntısı geçmiş.

Bir başka can sıkıntısı geçirgeci de evde bir şeyşer yapmaktır. Dağınık bir odayı toplayabilirsiniz. Bulaşık varsa onları yıkayabilirsiniz. Makine varsa bile elle yıkamak can sıkıntısını geçirir. Evinizdeki ufak çaplı tadilat işlerini yapabilirsiniz. Duvara çivi çakıp tablo asabilirsiniz.

Can sıkıntısına iyi gelebilecek bazı konuları yazdım. Eğer can sıkıntınız hala geçmiş değilse ve bu git gide artıyorsa depresyonda olabilirsiniz. Psikolog desteği alamanız en sağlıklısı.

bir blög yazısı

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
yer mekan saat?

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
yanlız şöyle bir sorun var, ben antalyadayım

May

0
İyinet Üyesi
Reaction score
27
Ekleme:
Sesli müzik dinleme
Gece dışarı çıkıp ciğerin yanana kadar koşmak
Ulumak, bağırmak, çığlık atmak
Resim çizmek

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
evet bunlarda yapılabilir
biraz para olsa daha iyi şeyler de yapabiliriz

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Psikoloğa para vereceğinize gidin nesli tükenen katır türlerine destek olun.
Katırların nesli tükenir mi?

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
ben ornitorenkler için savaş veriyorum

sade

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Can sıkılınca neler yapılabilir?
Canı sanki sıkılmak için yaratılmış biri olarak size günlük hayatımdan kareler sunsam bana acıyabilirsiniz.
Genelde arabesk içerikli pop şarkılar eşliğinde kendimi oradan oraya atarım. ama ne yaparsam yapayım sıkıntıyı dindiremiyorum :)
Bi sindim bi silkindim heyhat! Arızayı gideremedim, modundayım.
ama yatağa uzanıp da maya uygarlığını, uzayı falan düşünecek değilim. zira aklım almıyor!

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5