İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Çanakkale'de ziyaret vurgunu

siirvehikaye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"siirvehikaye" hükümet ve Tayyip Erdoğan ile ilgili bi açık veya açık gibi görünen bi haber oldumu anında kendi görüşünüzle taşıyorsunuz foruma. Yapılan iyi işleri haber yaptığınızı hiç görmedim. Hiç siyasetle alakası olmayan bir kişi bile taraflı tutumunuzu anlayabiliyor.

Birtakım hizmetler veriliyorsa bunun için tabiki ücret alınır. Toplu ziyaretlerde rehberlik şart ve bunun için ücret alınmasıda gayet normal bence.

kaç tane haber taşımışımda anında taşımak gibi bir fiille suçluyorsunuz? benim taraflı olduğumu anlamak için siyasetle falan ilgili olmaya gerek yok zaten. Ben açık açık söylüyorum hükümet karşıtı olduğumu?

Ayrıca haber rehberlerin para alması değil, ziyaretlerden para alınmasıdır. He iyi işler nelerdir onları da söyleyinde alkışlayalım hükümeti. Söyleyin ama kanıtlarıyla söyleyin. Gelipte yıllar önce açılmış fabrikayı tekrar açmasını veya bitmemiş tüneli açmasını iyi bir şey olarak göstermeyin lütfen.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
kaç tane haber taşımışımda anında taşımak gibi bir fiille suçluyorsunuz? benim taraflı olduğumu anlamak için siyasetle falan ilgili olmaya gerek yok zaten. Ben açık açık söylüyorum hükümet karşıtı olduğumu?

Ayrıca haber rehberlerin para alması değil, ziyaretlerden para alınmasıdır. He iyi işler nelerdir onları da söyleyinde alkışlayalım hükümeti. Söyleyin ama kanıtlarıyla söyleyin. Gelipte yıllar önce açılmış fabrikayı tekrar açmasını veya bitmemiş tüneli açmasını iyi bir şey olarak göstermeyin lütfen.

Bi oku abi ziyaretlerden para falan alındığı yok... Toplu olarak gelindiğinde gruplara rehberlik hizmeti veriliyor bu hizmettende 100 küsür lira alınıyor...

siirvehikaye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hocam siz bana hükümetin açıklamasını delil gösteriyorsunuz. Bende size diyorum ki hükümete inanmıyorum. İnanmamam içinde bir çok yalan söylemelerini örnek gösteriyorum. Yine doğru olursa o zama nZAMAN gazetesini sorgulamamız gerekir ki o zaman da bugüne kadar hükümet lehine yaptıkları haberleri de sorgulamamız gerekcek. Ayrıca benim verdiğim linki okursanız şehitlik alanının kiraya verildiği, 12 kişiden fazla olunca ücretin yatırıldığı ve rehber ile gezildiğini yazdığını göreceksiniz.

Zaten rehber ücreti alınmasına söz eden yok. Söz konusu tepki kiralanması ve 12 kişiyi aştımı ücret mecburiyetinin olunmasıdır.

Ayrıca yine söylüyorum, her muhalefet edeni ülkeyi karıştırmakla veya onlara uymakla itha metmeyelim. Bu da hükümetin psikolojik harbi anlaşılan, nerde aykırı ses çıkar hemen biri çıkar ve cumhurbaşkanlığı seçimi arefesi ülkeyi germeyin der ne hikmetse. Her şeyi yap sonra da germe de başkasına. Oh ne güzel.

Adamalar örgüt bayrakları açarlar ses yok, onlara karşı Türk bayrağı açınca provakatör olursun. Ne güzel memleket. Erdoğan bile "sayın" demesini yalanlayamıyor ama onun gönüllü adamları yalan haber diye yırtınıyorlar. Yazık, başbakan, önüne gele nhalkı azarlıyor, bağırıyor, teröriste "sayın" şehide kelleler diyor bir şey yok, buna ses çıkaranlar da provakatör oluyor. Maşallah çok iyi. İnsan bu kadar olur yani...

hakimi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar devletimiz battığı için (ekonomikman) ne bulursa satıyor yada kiralıyor. Bir devlet ki tarihinde verdiği en önemli savaşlardan birinin geçtiği yeri kiraya verip gezmek isteyenlerden para alıyor ve burayı özelleştiriyor. Umarım bu insanlar Japonyanın Hiroşima olayını gençlere ve çocuklara nasıl anlattığını görüp utanırlar. Yokluktan hızla kapitalistleşen ülkemizin sosyal niteliğini kaybetmesi sonucudur bunlar. Sosyal devlet anlayışından hızla uzaklaşarak bu günlere geldik. Geçen TV de izledim adamlar karşı madde diye bir şey bulmuşlar onun üzerinde araştırıyorlar bizim türkiye 2 milyon dolardan sebep oraya girmiyor niye Teknoloji ithalatçısı olmak için. teknoloji üretmediğimiz müddetçe bu tarz haberler herkes alışsın. Geçen seçimlerde millet büyük bir hevesle Sayın Tayyip Erdoğa'a oy vermiştir (T.C Başabkanı olduğu için) ama o da vizyonsuz çıkmıştır ne üzücü (Sn. Adnan Menderse'ten sonra alınan en yüksek oy miktarı yanlış bilmiyorsam). Pakisan başbakanının bir sözü var " BELKİ AÇ KALACAZ AMA NÜKLER SİLAHIMIZ OLACAK" şu an nükleer silah sahibiler. Üretiyorlar. Hedefi olmayan bir yere gidemez biz AB hedefi peşinde koşuyoruz sanki AB ye girince üniversitelerde makale patlaması yaşanacak her yer teknoloji dolacak, bunlar sadece kandırmacadır uyutmadır. Osmanlıda Kırım'ı verdiğinde AB li olmuştu (anlaşmalarla sabittir) ama bu onu yıkılmaktan kurtarmadı. Bizde AB li olalım!!!. Sadece Allah sonumuzu hayretsin diyorum. Söyleyecek bir şey bulamıyorum.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
siirvehikaye; kusura bakma o zaman senin sözlerini samimi bulmuyorum, siyasetçi olabilirsin ama objektif değilsin... zaten ben hükümet ile alakalı olmadığım ve ak parti taraftarı olmadığım içinde bir psikolojik savaşta hissetmiyorum kendimi bunuda çok saçma görüyorum... doğruya doğru yanlışa yanlış dersen tamam derim ama doğruya yanlış yanlışa yine yanlış dersen ben yokum abi, aynı şeyden bahsetmiyoruz...
hakimi; söylediklerine katılıyorum, keşke söylediğin gibi olsa, olsa idi... kim istemez daha iyi yaşamayı... kültürümüzü korumalıyız, her söylenenin peşinden koşmamalıyız kendimiz çalışmalı birşeyler üretmeliyiz bunlarda hep eğitimle olacak işler...

siirvehikaye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
beni siyasetçi olarak görüyorsanız öyle olalım. Siz bir arkadaşınızın yalanını bulsanız bir daha eskisi gibi güvenebilir misiniz? hükümetin yalan söylediğine dair 10 larca örnek var. siz hala güvenebiliyorsanız bende size söyleyecek başka söz yok. Daha bugün herkesin gözünün içine baka baka yalan söylemediler mi? daha neyine güveneceğim bu hükümetin? siz yalan söyleyen birine hala güvenirim diyorsanız o da sizlerin tercihidir, söyleyecek sözüm yok elbette.

" Başörtüsü sorununu çözeceğiz demeseydik, millet bize oy vermezdi" diyen bir hükümet var karşınızda. Yani ben sizi kullandım ey halk diyen bir hükümet. Hala bunlara güveniyorsanız, kusura bakmayın da kullanılmayı göze alıyorsunuz demektir.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Yalan söylemeyen birtane siyasetçi gösterirmisin? Hala birilerini savunuyorsun diyorsun yok kardeşim yok ben kimseyi savunmuyor taraftarıda değilim diyorum...
Eğer yok ise savunduğun siyasetçinin yalanı gelir elinden öperim şimdi ben sana bunu sorduktan sonra savunduğun siyasetçiyide söyle bilelim, ben tahmin ediyorumki sende benim gibi tarafsız olacaksındır değilmi?
Allah Allah ya yok benim siyasi bir görüşüm bana birşey empoze etmene gerek yok, ben görebiliyorum doğruyu yanlışı neden hala ısrar ediyorsunki?
Ben yalan söyleyen bir arkadaşıma güvenmem evet, şu anda söylediğin doğru değil yanılıyorsun diyorum iyi niyetimi hala görmüyormusun?

siirvehikaye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yalan söylemeyen birtane siyasetçi gösterirmisin? Hala birilerini savunuyorsun diyorsun yok kardeşim yok ben kimseyi savunmuyor taraftarıda değilim diyorum...
Eğer yok ise savunduğun siyasetçinin yalanı gelir elinden öperim şimdi ben sana bunu sorduktan sonra savunduğun siyasetçiyide söyle bilelim, ben tahmin ediyorumki sende benim gibi tarafsız olacaksındır değilmi?
Allah Allah ya yok benim siyasi bir görüşüm bana birşey empoze etmene gerek yok, ben görebiliyorum doğruyu yanlışı neden hala ısrar ediyorsunki?
Ben yalan söyleyen bir arkadaşıma güvenmem evet, şu anda söylediğin doğru değil yanılıyorsun diyorum iyi niyetimi hala görmüyormusun?

bende sana diyorum ki arkadaşım, bana yanlış düşündüğümü gösterdiğin haber benim güvenmediğim kaynak. Doğru bir kaynak göster bende inanayım. Ama sen gidiyorsun bana hükümeti kaynak gösteriyorsun.

şuna benziyor ki, Ahmete inanmıyorum, Ahmet hakkında olumsuz bir durum var sen iyi niyetinle araya giriyorsun, Ahmet yalan söylemiyor diyorsun. Kanıt göster diyorum, bana güvenmediğim Ahmet i kaynak gösteriyorsun.

Diyorsun ki haberler ile ülkeyi germek istiyorlar. Evet gerçekten germek isteyenler var. Ancak haberi yapan hükümet taraftarı bir gazete. Yani amaç germek değil. Demek ki bu olasılık yok ve büyük ihtimalle de yalan haber değil.

Sonuç olarak bu konuyu pek uzatmayalım, benim nede sizin görüşünüz değişmyecek. tek gerçek bu.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Ama güvenmediğin kaynağa inanıp buraya taşıyorsun... Ben çözemedim bence neye inanacağımızı bilemiyoruz biz...
Bende inanmıyorum senin gibi hadi bana başka bir kaynak göster iddia ettiğin olayın gerçekliğini ispatlayacak... Sana inanmak istiyorum ben hadi..

siirvehikaye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim verdiğim haberin kaynağı hükümet mi hocam bir bakın. Ben hükümete inanmıyorum diyorum. Bilmem anlatabildim mi?

Sizin veya bir başkasının inanıp inanmaması benim açımdan önemli değil. Zaten apo ya "sayın" şehide "kelle" demiş birini, başörtüsünü kullandık diyen hükümeti, yalan üstüne yalan söylediklerini bile bile "hangi siyasetçi yalan söylemiyor ki" diye savunan arkadaşlara bin kanıtta getirilse işe yaramayacaktır.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
benim verdiğim haberin kaynağı hükümet mi hocam bir bakın. Ben hükümete inanmıyorum diyorum. Bilmem anlatabildim mi?

Sizin veya bir başkasının inanıp inanmaması benim açımdan önemli değil. Zaten apo ya "sayın" şehide "kelle" demiş birini, başörtüsünü kullandık diyen hükümeti, yalan üstüne yalan söylediklerini bile bile "hangi siyasetçi yalan söylemiyor ki" diye savunan arkadaşlara bin kanıtta getirilse işe yaramayacaktır.

Ben taraflı olmadığımı söylediğim için böyle söylüyorum aramızda bir fark var ben objektif bakarım sen taraflı...
Bak ben suçu olduğunda yargılansın neden böyle demiş diyorum sen hala aynı şeyleri tekrar edip duruyorsun, yani ben hata yapıldığında neden yapılmış diyorum... Ama ortada bir yalan var ise bunada yok böyle birşey diyorum...
Zaman gazetesinin hükümet yanlısı olduğunu söylüyorsun ve dolaylı olarak inanmadığını söylüyorsun bende sana soruyorum işte güvenmediğin bir kaynağın haberini niçin burada yayınlayıp yaygara yapıyorsunki? Farklı bir kaynak göster Cumhuriyet gazetesinin bu yöndeki haberini göster inanayım diyorum...
Kaldıki şimdi zaman gazetesinin doğru söylediğini ima ediyorsun ben senin o haberi okuduğunuda sanmıyorum çünkü hala ayak bastı parası gibi algılayıp öyle söylüyorsun yani sen taraflı olarak baktığın için üstün körü düşünüyorsun... Bende okuyup ona göre yorumluyorum...
http://www.zaman.com.tr/webapp-tr/haber.do?haberno=516228
Al haberin linki burada... Bunun turizm ilede uğraşan biri olarak ne demek olduğunu ben sana açıklayayım, söz konusu bölgede ayrı bir bölüm var kişisel ihtiyaçların giderilmesi için hazırlanmış buna rehberlik hizmetide dahil, bir tur şirketi söz konusu bölgeye tur düzenler ve bu kişilere rehberlik hizmeti sunulur buda bir hizmet verildiği gerekçesi ile hizmet parası alınıyor...
Bana sorarsan devlet keşke bu güne kadar oraya ücretsiz rehber hizmeti verecek birilerini koysaydı derim ama bunun bugünki hükümetle alakası yok... Savunduğun kişiler yada sempati duyduklarında bugüne kadar yapabilirlerdi aynı tepkiyi onlarada göstermek durumundasınız...
Hükümet olunduğunda kimsenin eline sihirli değnek verilmiyor birileri türban sorunu çıkartıp bunu neden halledemiyorsunuz demek gibi bir hakkınız bulunmuyor kimseye...

Orayı burayı sattı diye lanse ettiğiniz işlerin hepsi daha öncedende yapıldı o zamanlar ülkeye yabancı sermaye giriyor diye alkışlayan kişiler (ki doğrusuda budur) bu gün neden ülke satılıyor diye laflar ediyorsunuz?

Ki bu ülke satıldı, bilmem ne gibi söylemler ile çanakkale şehitliğinin hiçbir alakasıda yok, diyeceksinki şehitlere saygı gereği onlar kanlarını boşamı akıttı... Hayır tabiiki ama ortadaki söz konusu iddia ile ülkemin ve milletimin alakası yok.

Ha şunu yapabilirsin, ben şu siyasi görüş sahibiyim dersin bunu herkese söylersin bunu anlarım oy toplarsın yandaş ararsın bu çok doğal, demokrasi var bu ülkede ama insanları birbirine düşürerek, yalan ile kargaşa ile birşeyler yapmaya çalışmak, körü körüne birşeylere inanmak doğru gelmiyor bana... Hemde sen bir öğretmensin eğitimcisin doğrusu üzülüyorum...

Demekki sen öğrencilerinede taraflı bir eğitim vereceksin, tıpkı herkesin karşı çıktığı yerlerdeki eğitim veren zihniyetsiz insanlar gibi... Hocam hocam demokrasi nedir öğretin bana lütfen siz bir öğretmensiniz ben demokrasiyi öğrenmek istiyorum...

siirvehikaye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ilginçsinizve bir o kadar da tarafsız olduğunuzu iddia edip taraflı davranıyorsunuz.

birincisi ben açık açık hükümet karşıtı olduğumu söylüyorum. Eğer buraya bu haberi koymakla bir partiye taraftar toplamak veya o partiye başka şekilde yardımcı olmak amacı taşısaydım açıkça onu da söylerdim, kimseden çekindiğim yok.

bir şeyi anlayamıyorsunuz, memleket, vatan meselelerinin partiyle siyasetle ilgisi yoktur benim için. Böyle konularda herkes bir olmalıdır bence. Ama bu gibi durumlarda hüküğmet karşıtı yer alınca şartlanmış kafalar hemen parti arayışı içine giriyor(aynen sizin gibi) ondan sonra da hangi partiye hizmet ediyorsun diye çıkışıyor.

"Bunun turizm ilede uğraşan biri olarak ne demek olduğunu ben sana açıklayayım, söz konusu bölgede ayrı bir bölüm var kişisel ihtiyaçların giderilmesi için hazırlanmış buna " diyorsunuz, peki o alanı neden kiralamışlar söyler misiniz? o topraklar kiralansın diye mi şehit verildi? o tpraklardan birileri rant elde etsin diye mi şehit olundu? ya da kim oluyorsun ki burayı paralı hale getirme cesaretini gösterebiliyorsun.

Şöyle ki daha öncede toprak satılıyordu evet. Ama toprak mülkiyeti satılmıyordu. Yani bir evi alabilirdin ama toprağın ana sahibi olamazdın. Ancak 2004 yılındaki değişiklikle toprağın mülkiyet sahibi olmaya başladın. Hangi devlette böyle bir şey vardır. Ya da olsa da hangi devletin bizim devletin olduğu kadar topraklarında gözü olunan vardır.

benim öğretmenliğime laf atmışsınız da be nokulda böyle konuları konuşmam. Konuşmam çünkü yaşları küçüktür. Söylediğim en fazla vatanınızı sevini devletinize sahip çıkın, şerefinizi 3 kuruşa satmayındır. bunu siyaset gibi görecek olan da varsa görsün.

Öğrencilere demokrasi öğret demenizden kasıt: oylama ile karar almaksa oylama ile karar alırım sınıfta. Öğrencilerin beni eleştirmelerine açığımdır. Beni edebiyle eleştiren hiçbir öğrencime söz söylemişliğim yoktur. Sınıfımda edebiyleolmak şartıyla her öğrenci kalkıp istediğini söyleyebilir. Öğrencim bilir adabıyla konuşursa ne söylerse söylesin, olumsuz bir şekilde kendisine yansımayacaktır. Demokrasi başka bir şeyse söyleyinde bende öğrenip, öğrencilerime öğretmeye çalışayım.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
ilginçsinizve bir o kadar da tarafsız olduğunuzu iddia edip taraflı davranıyorsunuz.

birincisi ben açık açık hükümet karşıtı olduğumu söylüyorum. Eğer buraya bu haberi koymakla bir partiye taraftar toplamak veya o partiye başka şekilde yardımcı olmak amacı taşısaydım açıkça onu da söylerdim, kimseden çekindiğim yok.

bir şeyi anlayamıyorsunuz, memleket, vatan meselelerinin partiyle siyasetle ilgisi yoktur benim için. Böyle konularda herkes bir olmalıdır bence. Ama bu gibi durumlarda hüküğmet karşıtı yer alınca şartlanmış kafalar hemen parti arayışı içine giriyor(aynen sizin gibi) ondan sonra da hangi partiye hizmet ediyorsun diye çıkışıyor.

"Bunun turizm ilede uğraşan biri olarak ne demek olduğunu ben sana açıklayayım, söz konusu bölgede ayrı bir bölüm var kişisel ihtiyaçların giderilmesi için hazırlanmış buna " diyorsunuz, peki o alanı neden kiralamışlar söyler misiniz? o topraklar kiralansın diye mi şehit verildi? o tpraklardan birileri rant elde etsin diye mi şehit olundu? ya da kim oluyorsun ki burayı paralı hale getirme cesaretini gösterebiliyorsun.

Şöyle ki daha öncede toprak satılıyordu evet. Ama toprak mülkiyeti satılmıyordu. Yani bir evi alabilirdin ama toprağın ana sahibi olamazdın. Ancak 2004 yılındaki değişiklikle toprağın mülkiyet sahibi olmaya başladın. Hangi devlette böyle bir şey vardır. Ya da olsa da hangi devletin bizim devletin olduğu kadar topraklarında gözü olunan vardır.

benim öğretmenliğime laf atmışsınız da be nokulda böyle konuları konuşmam. Konuşmam çünkü yaşları küçüktür. Söylediğim en fazla vatanınızı sevini devletinize sahip çıkın, şerefinizi 3 kuruşa satmayındır. bunu siyaset gibi görecek olan da varsa görsün.

Öğrencilere demokrasi öğret demenizden kasıt: oylama ile karar almaksa oylama ile karar alırım sınıfta. Öğrencilerin beni eleştirmelerine açığımdır. Beni edebiyle eleştiren hiçbir öğrencime söz söylemişliğim yoktur. Sınıfımda edebiyleolmak şartıyla her öğrenci kalkıp istediğini söyleyebilir. Öğrencim bilir adabıyla konuşursa ne söylerse söylesin, olumsuz bir şekilde kendisine yansımayacaktır. Demokrasi başka bir şeyse söyleyinde bende öğrenip, öğrencilerime öğretmeye çalışayım.

Hocam kusura bakmayın dediğim gibi taraflısınız ve okumaktan uzaksınız, ne yazdığımı dahi okumadan yorum yapıyorsunuz misal ben size öğrencilerinize demokrasi dersi verin demedim, size bir eğitimci olduğunuz için bana demokrasiyi anlatın dedim... Bundaki kasıtta şudur, siz hükümeti olumsuz görürsünüz ben olumlu... Ki ben hükümet hayranı değilim ama anlamak istemiyorsunuz...
Demokrasi şudur, hükümeti sevmeyen bir kişinin hükümetin yaptıklarında olumlu şeyler olduğunuda savunanlara hoşgörü ile bakmasıdır ama malesef sizde o yok...
Farklı yerlere çekip beni yada birilerini rencide etmek size bir fayda getirmeyecektir, zira sizinle absürt konularda tartışmak sizide kırmak istemiyorum, çünkü hatalı olduğunuzu düşündüğümü söylüyorum...
Eğer siz siyasi görüşleriniz dışında bu hükümetin kötü olduğunu düşünüyorsanız ki ben buna inanamıyorum o zaman yazdıklarınızda sizi tebrik ederim.
Çünkü bahsettiğiniz yada yazdığınız çoğu şey saçma sapan suçlamalar sadece, vatan toprağı satılmıyor böyle birşey nasıl söylersiniz? Siz bir otomobil aldığınızda bile savaş ve diğer durumlarda bunu devlete vermek gibi bir güvence veriyorsunuz hangi satıştan bahsediyorsunuz?
Ağır ithamlarda bulunuyorsunuz ama ne yasal, ne resmi nede başka bir dayanağınız yok...
Siz diyorsunuzki Çanakkale şehitliğinde neden "ayak bastı parası alınıyor" bende diyorumki böyle birşey yok, bunu resmi olarak açıkladılar eğer aksi birşey olsaydı zaten haber olmuş birşey mutlaka yargıya yansırdı, ve öğretmen olarak bilirsinizki yargı bağımsızdır...
Rehberlik ücreti konusunda daha öncede söylediğim gibi gönül isterdiki keşke keşke para alınmasa, keşke bir çok konuda bizimde haklarımız olsa, keşke daha iyi bir hayatımız olsa ama bu durum sizin söylediğiniz gibi değil yanlış anlıyorsunuz diyorum ama hala hükümet şöyle hükümet böyle diyorsunuz...
Sizin şahsınıza yada öğretmenliğinizede laf attığım falan yok, sizin söylediklerinize göre birşey söylüyorum yani sizden farklı birşey söylemiyorum dedimki size inanmak istiyorum inandırın bana... Benimde hoşuma gitmiyor bunlar çünkü... Yalancılar dediniz bende doğru söyleyeni gösterin dedim farklı taraflar farklı taraflar...
Açıkcası Çanakkale şehitliği hakkındaki bu aldatmaca dolu haberdeki hükümet alakasını ben çözemedim siz nasıl çözdüyseniz...
Ama ben size yinede açıklayayım Çanakkale şehitliğinin bulunduğu milli park 30.000 hektardan daha büyük bir yerdir, daha önce gitmediyseniz tümü ile gezip önemli olan yerleri görmeniz çok zordur, eğer gerçekten vaktiniz çok ve günlerinizi orada harcayabilirim diyorsanız buda başka bir konu tabiiki...
Ama çoğu tur firması, hatta Türkiye Cumhuriyeti kültür ve turizm bakanlığının önerilerine göre bölgedeki en önemli yerleri gezip faydalı bir hatıra bırakmak isterseniz kendinize bu bölgeye tur şirketleri yada rehberler ile birlikte gezilmesi taraftarı olunduğunu göreceksinizdir... Bölgede ayrıca sadece Türk şehitliğide bulunmamaktadır...
Eğer rehber eşliğinde gezmek istersenizde ücret ödemem ben diyorsanız buna hükümet çare bulsun diyorsanız hükümete karşı tepkinizi anlarım...
Ama rehber eşliğinde gezildiğinde para öderim bu doğal diyorsanız anlamıyorum, çünkü söz konusu yerden "ayak bastı parası" ALINMIYOR.
Eğer öyle birşey olsaydı, Çanakkale şehitliği adına çalışan sivil toplum örgütleri var bir sürü, tanıtma vs. dernekleri var, turizmciler özellikle yurt dışından gelen ziyaretçilere çalışan turizmcilerin birlik olduğu dernekler bunlara karşı çıkacaktır...
Ben hala hükümet ile alakasını çözemedim siz çözdüyseniz hocam hoş görünüze sığınıyor özür diliyorum.
Ama yok ben siyasi görüşümü empoze edip sizi birilerine düşman edeceğim diyorsanız ben almayayım... Hatta eminimki sizden çok kıl oluyorumdur hükümet diye tabir ettiğiniz partiye ama benim karşıtlığım bilinçli yinede...

Bizim medyamızda, bizim televizyonumuzda, bizim gazetelerimizde hep şu tur yazılar görürüz "işte Türklerin hataları bunları ancak Türkler yapar, işte bir lazın zekası, işte Türkün aptallıkları" gibi... Ben kaldıramıyorum birbirimizi aşağılamanın, küçük görmenin, sizden farklı düşünenleri düşman ilan etmenin nedenini çözemiyorum...
Bu yazıyı baştan sonta tekrar tekrar okudum acaba ben hatalı bir söz etmişmiyim diye, haksız yada hatalı söylediğim birşey yok ama yinede bana düşmanca tavır almışsınız size göre ben akp taraftarıyım, ben size söyliyim devlet adına sizden daha çok çalıştım ben... Bu devletin nasıl ayakta olduğunu, nasıl korunduğunu, şehitlerimizi çok iyi biliyorum... Ve bir siyasi görüşüm yok körü körüne birşeylere inanmıyorum bunu dahada fazla açıklamaya gerek duymuyorum size taraflı görüşlerinizle bırakmak istiyorum...

Neyse hocam sizi kırmak istemem ısmarladığınız çayın kırk yıl hatırı var bende : )

Hoşçakalın

Ekstra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merak Ediyorum Aranızda Siyaset Okuyan Varmı?
Yada Siyasetle Uzun Süredir İlgilenen Görmüş Geçirmiş Kişiler?
Neden Kuru Laf Yapıyorsunuz? İcraatlarınızı Görelim.

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar sabredin, bu gece çanakkaleye bir kaç arkadaşım gidecek.En geç pazartesi öğrenirim durumu.
Kesin bilgi olmadan kendinizi kahretmeyin boşuna.Kesin güvenecek hiç bir haber kaynağı yoktur.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5