İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

canlı yayın için hosting

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
arkadaşlar yurtdışında bi yere proje teklifi götürdüm, bir yerin canlı yayını web üzerinden yapılacak. Hedef olarak yaklaşık günde 50.000 hit bekleniyor bunu nasıl bir bağlantı ya da server kaldırır?? Ne almam gerektiğiyle ilgili yardımcı olursanız sevinirim

Uzak444

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
canlı yayın derken;
sesmi yoksa ses ve görüntümü

Ekin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Herhangi bir streaming server icin bol miktarda bandwith ve hizli un-shared bir port lazim, latency du$uk tutmakda cabasi. Biraz daha bilgi verirsen cevaplamaya cali$irim sorularini.

L

LifeNIC~

Misafir
* min. 1 Gbit port bir sunucu
* Yüksek miktarda bandwidth
* konfigürasyon çok çok mühim değil
* Ekin'inde dediği gibi latency düşük olmalı

İyi çalışmalar

GLadiatoR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
@Lnw nin bahsettiği sunucu iyi ve uygun. kapasitesi yüksek ama 50k da ne olur bilemem.

sihirlinet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yurtdışından kastın avrupamı yoksa abd mi ? onu bir söylersen ona göre sana seçenek sunalım

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
yurtdışından kastım belli değil :)...avrupada olabilir asya da ameriakada...BBG evi gibi bişi olacak ama tabi o kadar masum olmayacak. İzlemek isteyenler para karşılığı izeleyecek parasız olanlara fragmanlar olacak vs...adamların demesi org. büyük...baya bi ülke katlımcısı olacakmış...bilmiyorum bana verilen briefte 50 diyorlar bende ona göre bir fikir edinmek istiyorum...ancak 50k kişinin aynı anda veri çekeceğini sanmıyorum açıkçası...Ama dediğim gibi adamların isteği bu yönde...Aslında bunu sponsor kanalı ile halletmek istiyorum ancak ön bilgi almam şart tabi ;)..kısaca konu bu;)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5