İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Canon Yazıcılarda Çıkan Arıza Hataları

caglayangursel

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
CANON HATA KODLARI VE ÇÖZÜM YÖNTEMLERİ
Hata Kodu Açıklama Çözüm

5100 Yazıcı içindeki hortumun sıkışması hatasını ifade eder. Yazıcı içine giren hortum ayarı yapınız. (www.bitmeyenkartus.tv 'deki 5100 videosu)

5200 Kartuş hatası Yazıcı içindeki kartuşa bakım yapılması için servisimizle görüşülmeli

6000 Yazıcının iç kısmında yabancı cisim olduğunu ifade eder. Kağıt sıkışmışsa, kalın bir karton yardımıyla çıkarınız, kağıt dışında başka cisim olabilir, teknik servisimizle görüşünüz.

5B00 Emici Dolu Hatası Reset programı ile resetlenmesi için teknik servisimizle görüşülmeli

E, 0, 2 Kağıt yok hatası Yazıcının kağıt haznesine kağıt koyun

E, 0, 3 Kağıt sıkışması hatası Kağıt sıkışmışsa, kalın bir karton yardımıyla çıkarınız, yada yazıcı içine giren hortum ayarı yapınız. (www.bitmeyenkartus.tv 'deki 5100 videosu)

E, 0, 4 Yazıcı içindeki kartuş çipinde sorun var. Kartuşu çıkarıp çip yerleri kuru peçeteyle temizlenmeli, düzelmezse kartuş değiştirilmeli.

E, 0, 5 Yazıcı içindeki kartuş çipinde sorun var. Kartuşu çıkarıp çip yerleri kuru peçeteyle temizlenmeli, düzelmezse kartuş değiştirilmeli.

E, 0, 8 Emici Dolu Hatası Reset programı ile resetlenmesi için teknik servisimizle görüşülmeli

E, 1, 5 Yazıcı içindeki kartuş çipinde sorun var. Kartuşu çıkarıp çip yerleri temizlenmeli, düzelmezse kartuş değiştirilmeli.

E, 1, 6 Kartuş bitti uyarısı; Yazıcı içindeki orijinal kartuşların bittiğini ifade eder. Yazıcı üzerindeki KIRMIZI TERS ÜÇGEN tuşa 10 saniye kadar basılı tutarsanız, sorun çözülür, çıktı almaya devam edebilirsiniz.

E, 2, 7 Emici Dolu Hatası Reset programı ile resetlenmesi için teknik servisimizle görüşülmeli

P, 0, 2 Kağıt sıkışmasını yada hortum sıkışması hatasını ifade eder. Kağıt sıkışmışsa, kalın bir karton yardımıyla çıkarınız, yada yazıcı içine giren hortum ayarı yapınız. (www.bitmeyenkartus.tv 'deki 5100 videosu)

P, 0, 3 Yazıcının iç kısmında yabancı cisim olduğunu ifade eder. Kağıt sıkışmışsa, kalın bir karton yardımıyla çıkarınız, kağıt dışında başka cisim olabilir, teknik servisimizle görüşünüz.

P, 0, 6 Servis hatası Servis gerekli

P, 0, 7 Emici Dolu Hatası Reset programı ile resetlenmesi için teknik servisimizle görüşülmeli

P, 0, 8 Kartuş hatası Yazıcı içindeki kartuşa bakım yapılması için servisimizle görüşülmeli

P, 1, 0 Servis hatası Servis gerekli

P, 2, 2 Scanner arızası Teknik servisimizle görüşülmeli

U051 Yazıcı içindeki kartuş çipinde sorun var. Kartuşu çıkarıp çip yerleri temizlenmeli, düzelmezse kartuş değiştirilmeli.

U053 Kağıt sıkışmasını yada hortum sıkışması hatasını ifade eder. Kağıt sıkışmışsa, kalın bir karton yardımıyla çıkarınız, yada yazıcı içine giren hortum ayarı yapınız. (www.bitmeyenkartus.tv 'deki 5100 videosu)

U162 Kartuş bitti uyarısı; Yazıcı içindeki orijinal kartuşların bittiğini ifade eder. Yazıcı üzerindeki KIRMIZI TERS ÜÇGEN tuşa 10 saniye kadar basılı tutarsanız, sorun çözülür, çıktı almaya devam edebilirsiniz.

U163 Kartuş bitti uyarısı; Yazıcı içindeki orijinal kartuşların bittiğini ifade eder. Yazıcı üzerindeki KIRMIZI TERS ÜÇGEN tuşa 10 saniye kadar basılı tutarsanız, sorun çözülür, çıktı almaya devam edebilirsiniz.

Diğer arıza durum bilgileri için iletişime geçebilirsiniz.
Saygılarımla,
Çağlayan GÜRSEL
Kartuş ULTRA
0216 425 0 423

biribenibitirsin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bitmeyen kartuş sistemi hakkında bilgi...

Herkese selamlar, Bitmeyen kartuş sistemli yazıcı almak isteyenlere yardımcı olmak isterim. Konuda zaten birçok bilgi mevcut fakat konuda arama yapmadan bilgi sahibi olmak isteyenlere kafalarındaki sorulara cevap vermeye çalışabilirim. Firmamız yıllardır bitmeyen kartuşlu yazıcı üretimi ve satışı yapmaktadır. Bu konudaki tecrubemiz çok yüksektir. Bu konuda birçok ürün bilgisi, makaleler ve videolarımız mevcuttur. Bitmeyen kartuşlu yazıcı almak isteyenlere direk son kullanıcı müşterilerimizden gelen yorumlarla veya çektiğimiz tanıtım videolarıyla gerçek cevaplar verebiliriz.

Aşağıdaki videomu ile bitmeyen kartuş sistemi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

http://www.biribenibitirsin.tv/56-bitmeyen-kartus-nedir-tanitim-videosu.html

Biribenibitirsin Bitmeyen Kartuş Üreticisi ve Muadil Toner Distribitörü
www.biribenibitirsin.com
www.biribenibitirsin.tv
www.sadecebitmeyenkartus.com
biribenibitirsin.wordpress.com

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5