İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Şikayetim Var cashmoney nickli üye dolandırıcıdır.

yaramazca

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba Arkadaşlar;

Bu arkadaştan şikayetçiyim. Kendisi dolandırcıdır ve beni dolandırdı.

Kendisi bana 11.03.2014 - 18:14 tarhinde 177 TL PayPal adresime [email protected] adresinden ödeme göndermiştir. Ve gönderdiği paraya ters ibraz gelmiştir. Para şuan bloke ve PayPal yetkilileri bir kredi kartınan geçildiğini ve sahibinin böyle işlem yapmadığını söylüyor. Bu nedenle kredi kartı sahibinin bankası duruma el koymuş ve PP burda sadece aracı olduklarını söyledi.
Kendisi bu konuda oyun65.com üzerinden qumar oynadığını ve burdan kazandığını. qumarda kaybeden birinin bir başkasının kredi kartını kullandığını ve kendisinin suçsuz olduğunu söylüyor.

Kendisi bizim farkettiğimiz kadarıyla 2 ayrı forumda 2 ayrı hesabı ile Paypal bozdugudur. Ayrıca para gönderdiği 4 PayPal mail adresi vardır. Ayrıntılar aşağıdadır.

Bu kişi bu bu ters ibraza uğrayan parasını ödemeyi kabul ediyor ama ödemiyor. Sürekli oyalama taktikleri sergiliyor. 5 gündür bu şekilde param gelirse öderim yoksa tanrı mıyım ben yaratayım modunda davranış sergiliyor.

Kendisi wmaraci.com forumunda hosting01 nickine sahiptir. İkisinin de aynı kişi oldugu kendi yazışmalarıyla kanıtlanmıştır. Bu dosyalar delil ve kanıtlarda mevcuttur.

Kişisel Bilgileri:
Ad-Soyad: Atakan Ergen
Tckimlik No: 1063338****
Doğum Tarihi: 01-06-1986
Yaşadığı Yer: Adana
Çalıştığı Yer (eski): Kayseri-Aladag sınırı HES (Bereket Enerji AŞ)
Pozisyon (eski) : Yagcı - Loder operatoru.
Medeni Durumu: Bekar

Gönderdiği PayPal Adresi: [email protected] - Osman Aksöl
Kullandığı Diğer PayPal Adresleri:
[email protected] - Atakan Ergen
[email protected] - Atakan Ergen
[email protected] - Ata Sarı

Facebook Fotoları:
1011688_484871714941209_92199806_n.jpg

582476_390036171091431_1373148159_n.jpg

Delil ve Kanıtlar
1-PayPal Ters İbraz ve Ayrıntıları
eXmko3.png

2- İyinet Yazışma Dökümü
cashmoney' Alıntı:
yaramazca' Alıntı:
cashmoney' Alıntı:
yaramazca' Alıntı:
cashmoney' Alıntı:
yaramazca' Alıntı:
cashmoney' Alıntı:
yaramazca' Alıntı:
cashmoney' Alıntı:
yaramazca' Alıntı:
cashmoney' Alıntı:
yaramazca' Alıntı:
cashmoney' Alıntı:
yaramazca' Alıntı:
cashmoney' Alıntı:
yaramazca' Alıntı:
cashmoney' Alıntı:
yaramazca' Alıntı:
osman aksol diye mi gelecek pp den gelen hesapta yani?
aynen sadece msn adresim değişik yani adıma açılmış bir msn adresi

iyi hocam o zaman o parayı aslankara... ya gonder ve bende ondan alayım. PP mail adersi degistirmek yasak işlemlerde.
Nasıl yani ben aynı hesapta sadece mailimi değişitrdim hocam

yeni mail adresine bakalım hocam gonder bakim.
[email protected] için lütfen rahat olsun hocam

pp adresinde bu degil mi?
Evet doğrudur

hocam şimdi şöyle. PP de normalde 1 kişinin 1 hesabı olur ve maili bellidir. Sen aslan.... yı gonderdin ve dogruladık. Peki neden başka bir mail adesi gönderiyorsun şimdi. Sen aslan.... a çek parayı ordan bana gönder.
Hocam bak hesap arasında gel git yaparsam ve ben eminim sınırlandırma yerim İstiyorsanız bu hesabıda onaylayalım mail atayımmı size

hocam farklı bir hesaptan alamam. Bir kişinin bir hesabı olur. 2 hesap açanlar ve burdan para gönderenlere güvenemem. Ben neden birdne fazla forum hesabı acıp kullanmıyorum sizce?
Entersan geldi yorumunuz. Neyse canınız saolsun

Aslan kara senin ilk gonderdigin hesabın. Paranı oraya çek ondan alayım. Diğer hesap kimin tanımıyorum. Onaylaman da bir anlam ifade etmez ki.
Valla kendi hesabım ya aslan karaya çekersen eminim hesabım sınırlanacak aynı ip den açamam ya. Bana güvenmelisiniz bence yeminle hesaplar kendi adıma benim

Yeni hesabına gelen pp lerin oyun65.com dan geldiğini ispatla peki.
Hocam nasıl ıspatlayım her oynda 3 -5 lira kazanıyoruz ve anında paypal hesabın artıyor oyna65.com incelersen bana hak verceksindir

dokumun ekran goruntusunu gondereceksin. PP dökümünün.
Lütfen oyna 65.comu incelermisin ne demek istediğimi anlarsınız döküm yok siteden mail isteyim isterseniz yarına gelmiş olur mail.

Skype Profile URL:
xYmkW2.png

Cashmoney olduğunun ispatı:
aslankara...@ mailiyle diger forumdan hosting01 nickiyle para bozdururken yakalanmıştır.

KlmjrQ.png

eQmBYj.png

Facebook Profile URL: https://www.facebook.com/ExCeLanS01?fref=ts
Facebook Fake Profil URL: https://www.facebook.com/nursuz.olmaz

Modlardan isteğim bu nickin siteden süresiz uzaklaştırılması. Şuan bir aylık ban yemiş ama bir daha gelip kimseyi dolandırmasın.

Çok yakında hakkında dolandırıcılıktan dava da açılacaktır.

Not: Bu post referans alınarak diğer forumda da hosting01 nickli kişiyle ilgili şikayet açılacaktır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5