İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

CD-RW KURULUMU

M

moy

Misafir
:roll: Geçen gün fuarda LG marka bi cd-rw aldım. Ayrıca bilgisayarımda bulunan DVD Rom' un altına taktım. CD-RW ile bana verilen geniş kabloyu nereye takacağımı bilmiyorum:) aslında biliyorum ama soketi takacağım yerde 3 tane giriş var onlarda da hardisk-disket sürücüsü birde dvd takılı. Ben geçici olarak dvd nin fişlerini çıkarıp cd-rw taktım. ama tabiki böyle olmasını istemiyorum. ikisinin birbirinden ayrı olmasını istiyorum. Ne yapmam gerekiyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Bu arada bilgisayarım AMD-800 mhz. şu vestelin verdiği veezy go bilgisayarlardan yani...

Acaba bu ana kartta bu cd-rw ı takmak için ekstra bir yer yok mu yoksa var da ben mi görmüyorum.

SAYGILAR[/b] :roll:

CoRpSeKinG

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ide kablosundan bahsediyosun sanırım genelde ve normalde herhangi bir bilgisayara 4 tane device(harddisk cd felan) takabilirsin.
ide kablosunun bi ucunu anakarta (anladığım kadarıyla biri boşta) takıcaksın ve problem hallolacak.kolay gele

A

Anonymous

Misafir
MOY ARKADASIM ,
cd-writer hayirli olsun . gelelim senin derdine ......1. o IDE kabloyu -mainboard'ta bulunan yere takacaksin PORT2 . 2.IDE- kablosunda iki giris var ise ,
taktiktan sonra kabloyu elinle kollayarak ilk gelen girise dvd'yi tak ve dvd'nin arkasindaki "JUMPERI" yani ayari master yap. 3. son girisede cd-writer'i tak ve jumper ayarini slave yap. bittiiiiii bol sans
C:HDD ; D:DVD ; F:CD-Writer

soru icin E-MAIL : [email protected]

M

moy

Misafir
Sağolun dostlar hallettim ben o işi...

Ben baktım öyle olmayacak gittim bi bilgisayar malzemesi satan yere dedim ki bana 2' li İDE kablosu verirmisiniz. Nerede kullanacağımı sordular bende durumu anlattım. Sonra sağolsun ilgilendiler gerek yok öyle birşeye falan meğer ide kablosunun zaten iki soketi varmış. Döndüm geldim eve bi baktım anaaa harbiden iki tane kablosu varmış. Sonra taktım. Bilgisayarı açtım tanımadı. Sonra tekrar açtım onun arkasından bi zımpırtı vardı galiba halk arasında ona jumper mi ne diyorlar işte onu çıkarttım ve oKKkk. oldu..
Sağolun tekrardan..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5