İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

çek bozdurmak için direk citibanka giden oldu mu?

N

nomak78

Misafir
ankarada

kavaklıdere ve kızılayda iki şubesi var.

direk citibanka gitsek bu çeki bir günde bozabilirmiyiz?

hiç deneyen oldu mu?

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
şubelerle bu iş olmuyor diye biliyorum, istanbul maslak şubesinde çeki bozmak için 120 usd + binde 3 komisyon istediler. herkesin çeklerini gönderdiği ümraniuyedeki genel müdürlük binasına gidipte elini kolunu sallaya sallaya çekin teslim edilemediğini okumuştum forumlardan, eğer ytl çekse bence hiç kasma ver kargoya, ankaradanda istanbuldan da sonuçta bir gecede gidiyor aynı yatıyor paralar. ben bugün verdim kargoya, cuma günü hesabımda olur inşallah

D

doLob

Misafir
Mecidiyekoy Maya kulelerindeki citibanka gidip ceki bozdurmak istedim ve aldigim cevap su

- ya eski bir citibank hesabiniz olacak
- veya baska bir bankanin takas departmanina birakacaksiniz

cekleri bozmuyolar kisaca

romsage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ankara kızılaya citibanka gitmiştim bozdurmak için dediler ki gidin kendi bankanızdan bozdurun bende YK ye gittim 20ytl komisyon bozdular.

ApoLLonx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çeki salı günü akşama doğru kargo ile yolladım bugün aradılar nüfus cüzdanınızın fotokopisi faxlayın diye. ilk defa kargo ile yollayacak zaman kazanmak adına nüfus cüzdanların fotokopisini de yollarlarsa süre kazanacaklardır, ufak bi anektod ekleyim dedim:)

ApoLLonx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
6 aydır gelen çeklerde yok isim hatalı yok şu kadar beklersiniz yok bu kadar masraf olur falan filan derken tüm çekleri iptal ettirip YTL istedim ve salı günü kargo ile yolladım, bugünde nüfus cüzdanı fotokopisini yolladım ve akşamında 5 ytl masraf ile paramı hesabıma geçmişler. Bu yöntemi bulup ve geliştiren arkadaşlardan Allah razı olsun. Öle $ çekleri ile 3 kuruş fark için çile çekmeyin , TRY yapın zaman kazanın ve kafanız rahat olsun ama nüfus cüzdanının fotokopisini yollamayı unutmayın 1 gün daha kazanırsınız:))

DJY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende dün yolladım bakalım ne zaman yatacak. nufüs kağıdı fotokopisi yollamadım ya.

ApoLLonx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merak etme djy sana tel ederler falanca numaraya faxla die, faxlarsın aynı günün akşamıda muhtemelen hesabına geçer para

ErsaT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ziraat Bankası 1000$ 'a kadar komisyon olarak 10 $ alıyor.
Parayı dolar olarak çekmek isterseniz 20$ olarak alıyor.
25 Gün içerisindede geliyor para.

Bilginize

e-net

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Citibankta normal olarak bir hesabınız varsa çeki verip komisyonsuz olarak bozdurabiliyorsunuz..

Ama herhangi bir hesabınız yoksa asla bozmuyorlar ayrıca çek için hesapta açılmıyor..

S

Senbul

Misafir
Burası Türkiye ; asla bozmuyorlar gibi bir tabir cok yanlıs.
Bal gibide bozuyorlar.
Citi bankta cek bozurduran baya bir kullanıcı var forumda.

Ayrıca sunu belirtmek isterimki ; citibank türkiyede bireysel müşteriden cok kurumsal müşterilere hizmet vermek için kurulmustur.

Asıl işleri tamamen leasing faktoring ile kredi satarak para kazanmaktır.
Bir nevi yasal tefecidir.
Dünyada oldugu gibi ülkemizdede bir cok büyük dunya devi firma citibak ile calısmaktadır.
Normal bir bankaya gittiğinizde kredi kartı borcu odemek için ATM kullanma zorunlulugu yoktur.
Sadece size boyle bir seceneğiniz oldugunu soylerler.
Ama citibankta kesinlikle hiç bir memura odeme yapamazsınız.
Mecbur olarak ATM den odemelisiniz yoksa paranızı kimse almaz.
En fazla size nasıl yatıracagınızı oradaki guvenlik memuru gosterir.

Ümraniye deki genel mudurluge direkt olarak giderseniz büyük hayal kırıklıgına urarsınız.
Muhatap bulmakta cok zorluk cekeceginizden arkanıza bakmadan geri donebilirsiniz.
Cok gıcık hatta insanı sinir edebilecek bir güvenlik teşkilatı vardır.
Güvenlik olayı abartılmıs seviyededir.
Oyuzden direkt kargoyla ceki yollamak işlemlerinizin daha hızlı sonuclanmasına nedendir.
Bosuna subelere yada gen. müdürlüğe gitmenize gerek yok.
Sadece vakit kaybedersiniz.

Ben cekleri yapı-krediyi tercih ederek bozduyorum.
21 iş günü içinde hesabıma geciyorlar.

e-net

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Senbul' Alıntı:
Burası Türkiye ; asla bozmuyorlar gibi bir tabir cok yanlıs.
Bal gibide bozuyorlar.
Citi bankta cek bozurduran baya bir kullanıcı var forumda.

Ayrıca sunu belirtmek isterimki ; citibank türkiyede bireysel müşteriden cok kurumsal müşterilere hizmet vermek için kurulmustur.

Asıl işleri tamamen leasing faktoring ile kredi satarak para kazanmaktır.
Bir nevi yasal tefecidir.
Dünyada oldugu gibi ülkemizdede bir cok büyük dunya devi firma citibak ile calısmaktadır.
Normal bir bankaya gittiğinizde kredi kartı borcu odemek için ATM kullanma zorunlulugu yoktur.
Sadece size boyle bir seceneğiniz oldugunu soylerler.
Ama citibankta kesinlikle hiç bir memura odeme yapamazsınız.
Mecbur olarak ATM den odemelisiniz yoksa paranızı kimse almaz.
En fazla size nasıl yatıracagınızı oradaki guvenlik memuru gosterir.

Ümraniye deki genel mudurluge direkt olarak giderseniz büyük hayal kırıklıgına urarsınız.
Muhatap bulmakta cok zorluk cekeceginizden arkanıza bakmadan geri donebilirsiniz.
Cok gıcık hatta insanı sinir edebilecek bir güvenlik teşkilatı vardır.
Güvenlik olayı abartılmıs seviyededir.
Oyuzden direkt kargoyla ceki yollamak işlemlerinizin daha hızlı sonuclanmasına nedendir.
Bosuna subelere yada gen. müdürlüğe gitmenize gerek yok.
Sadece vakit kaybedersiniz.

Ben cekleri yapı-krediyi tercih ederek bozduyorum.
21 iş günü içinde hesabıma geciyorlar.

Yukarda da yazdığım gibi, eğer onceden açılmış bir hesabınız yoksa gidip asla bozduramazsınız..
Forumda bir çok kullanıcı bozduruyor olabilir, bende direk citibanktan bozdurmaktayım çeklerimi, ama onceden hesabım oldugu için yapabiliyorum bu işlemi. hesap olmadan gidilirse bozulmayacagı aşikar.

Kaldıki citibank kredi kartı borcu odemesi için ATM zorunluluğu da yoktur.
Citibank- Bakırkoy şubesine giderseniz normal olarak gişeye kredi kartı borcunuzu odeyebilirsiniz.

"Cok gıcık hatta insanı sinir edebilecek bir güvenlik teşkilatı vardır." kısmı ise kesinlikle dogrudur

bleem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Samimi citibank şube müdürleride var. Mantıklı seçenekler sunduğunuzda size yardımcı oluyorlar. Bence de sadece çek bozdurmak için sizi müşteri olarak almaları onların pekte iyiliğine değil. Bu nedenle ben onlara çekin belli tutarını yatırım yapma seçeneğiyle gittiğimde bana normalde 6 aylık müşteri olmadan yardımcı olamayacaklarını belirttiler. Ancak madem yatırımıınızı bizde değerlendirecekseniz çeki bozduracağınız zaman gelin bi hesap açalım 1000 1500 bişiler yatıralım - bir kaç yatırım işlemi yapalım, sizi çalışan bir müşteri gibi gösterelim çeklerini alabiliriz. Ancak bizde 21 günde bozarız dediler $ çeklerinizi. YTL 'de hemen mümkün olur dediler eğer kargoyla öyle birşey yapabiliyorsanız şayet. Çünkü bu demektir ki onların takası TR'de oluyor.

Ayrıca adamlar bayada bu kurallarında katılar. Çünkü 100 bin dolar mevduatınız olan bi müşteride olsanız ben sizin çek tahsilatınızı 21 günde yaparım dediler.

Bu arada ben AKBANK la çalışmaktayım. Uzun süre akbankta çek işlemi yaptım - o yüzden güven sorunu azaldığı için bana her türlü kolaylığı sağlıyorlar. Aksi halde Citibank'la çalışırdım... [Ama kesinlikle sadece bana bu kadar yardımcı olan şubesiyle. Başka şubede (İzmir bornova - ihsan beydi sanırım) neredeyse fırça bile atmaya kalktılar. Şikayetimden sonrada klasik özür olayları vs... tabii...]

M

murme

Misafir
tabi bendende 50 kere özür dilediler iş bankası 35YTL +15$ ile bozuo 24günde $ cekleri

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi