İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Çek Konusunda

D

desenay

Misafir
Merhaba hemen forumda yeni olduğumu belirteyim.

Forumu baştan sona gezdim ne var ne yok en büyük sıkıntı çek bozdurmakta olduğunu gördüm. Ama şunu Söylemeliyim Yapı Kredi İşinizi komisyonla halleder. Asıl önemli konu Citybank ın yaptığı bu büyük ayıp ve uluslara arası ticari bir anlaşmanın şartlarını yerine getirmemesi suçtur. Bunu Google Yazdım fakat her hangibi bir şey çıkmadı iyi bir ingilizce ile metin oluşturalım ve Google merkezine Türkiye olarak bu ciddi sorunu ekleyelim. zira Citybank sahip olduğu sistemlerle bu çekleri 2 saat gibi bir kısa sürede bozabilir. Banka çalışanı arkadaşın bu konuda çok net ve kesin konuştu. Ama Sözü geçen anlaşmalardaki şartlar nedir neden yapılmaz hiç bir fikri yok.

Ancak şuda varki her hangi bir bankadan tanıdığınız varsa komisyonda vermeden bu işi halldersiniz.. Hesap her zaman bir kaç dakika içinde açılır. Çekin karşılığını bir anlamda bankalararası sistemde citybank ın doğrulaması gerekmemktedir amam bunu da yapmıyor. Bankalar hemen kendi kaynaklarıyla parayı tahsil eder hesabınıza geçirir. Bu sistem bir anlamda şöyle yeni işe alacağınız bir elamanı mutlaka referans verilen kişilerle birkaç görüşmeden sonra işe alırsınız. çek konusunda güvenilmeyen siz değil çek sahibi lojistik ve mali tedarikçisi olacaktır. Bozdurmak istediğiniz banka sizi zaten hesap açtırarak müşteri yapıyor. gerekli tüm hizmetleri vermek zorundadır.

neyse umarın bir şeyler anlatabilmişlimdir kolay gelsin... İyi kazançlar..

E

erotika

Misafir
Adsense'den 4/5 çek aldım ve bunların hepsini yurtdışında max. 3 günde bozdurdum. Ve vatani görevimden sonra ülkeye yerleştim, babam zaten daha yurtdışına bile çıkmamış hayatında ve emekli başkomser. İşleri gereği de bankaları çok iyi tanıyor ve özellikle Yapıkredi'den tanıdığı çok. Yani kendi açımdan o sorun olmaz.. :) Ancak TürkiyeDe 15/20 günde bozduruluyor olması çok kötü gerçekten.

Forumda da kimse çıkıp düzgün bilgi vermiyor bu konuda. (Daha önce çek alıp bozduranlar.) Citibank Türkiye'nin yaptıkları zaten bir facia. Sebebini bilmiyoruz fakat nasıl oluyorsa oluyor işte bu işlere girmiyor. Zaten ilk olarak oraya sormuştum çek işlerini ancak şok oldum.. Neyse diğer Türk bankaları ile halledeceğiz bakalım, fakat çeklerimizi bozdurma işlemine başlamadan önce, dediğim gibi daha Türkiye'de Adsense çeklerini bozdurmuş birkaç kişi tecrübelerini paylaşırsa memnun oluruz.

İyi çalışmalar !

mp3arsivi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çek serüvenimi size anlatmıştım forumda :) ben çeki baya inceledim arkadaşlar beklediğim sürelerde ama nedense Citybank a ait bi yazı göremedim çekin üzerinde iş bankasındada söylediğim gibi 40-45 gün içinde bozulur hesabınızdaki blok kalkar dediler bu kadar yani

V

vuduu

Misafir
tamamda herkes serüvenlerini anlatıyor yav biri çıkıp şu citybank sorununu ingilizce yazsaya düzgün şekilde citybank.com gönderelim emaille herkes kendi emaillinden atarsa büyük tepki olur ben boşverin google adamlar türkiyeyi sallamyıor bu işi citybankla yapıcaz..

V

vuduu

Misafir
yav beyler bunlar basit işler değil bu herifleri hoplatırız yav neler yazıyor sitelerindede...
www.citi.com yurt dışı sitesi tüm online network aynı yerden bağlanıyor tr.citi.com gibi şekilde bağlatıdan geçiyor online kısımlar...biri yazdın şu ingilizceyi ayrıca şunuda belirtsin citibank türkiyenin sitesinde 1 tane email adresi yok citi.com da ve diğer tüm yurt dışındaki sitelerinde 10-15 tane email departmanı var...

Sadece bir tıkl@ paranız kontrolünüz altında!
Dünyada 20 ülkede hizmet veren,
1 milyondan fazla müşterinin tercih ettiği,
Güvenliği ve kullanım kolaylığı sayesinde uluslararası alanda birçok ödül kazanmış olan Citibank® Online artık hizmetinizde…

http://www.citibank.com.tr/bireysel/tr/cdirect/index.htm

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5