İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Çek Tahsilatı

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar,
Ben Muğla'da oturuyorum ilk adsense çekimi aldım ama bozduracak bir yer bulamadım.
Benim sorum şu olacak,ben bu çeki bozdurmasam (zaten bozacak yer yok) hesabımda birikmekte olan para ile birlikte daha sonra bu tahsil etmediğim miktarda eklenerek ileriki aylarda adsense'den yeni bir çek istemem mümkün olur mu? Yani şu an elimde olan çek miktarıda yeni gelecek olana eklenecek.
Belki o zamana kadar bozabilecek bir yer bulurum.
cevaplarınız için teşekkürler,iyi günler.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bunu yapman mümkün. hatta ytl olarak isteyerek 3 gün içinde bozdurabilirsin. forumda citibank diye aratırsan eğer, nasıl çek bozabileceğin yöntemini öğrenebilirsin. dolar çeki bozmakta biraz zorlanırsın, o yüzden en iyisi ytl istemek.

ErsaT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çek elinize geçtiyse çek üzerinde yazılı Çek Tarihinden itibaren 3 ay içinde bu çeki tahsil etmeniz gerekecektir. Çünkü çek tahsillerinde;

Çekin hazırlandığı yer ile muhatap adresi aynı şehir ise 10 gün,
Çekin hazırlandığı yer ile muhatap adresi ayrı şehirler ise 1 ay,
Çekin hazırlandığı yer ile muhatap adresi farklı kıtalar ise 3 ay,

bu süreler baz alındığında size uygun olan 3. seçenektir çünkü siz Türkiyede ikamet ediyorsunuz, çekin hazırlandığı yer ise Amerikadır yani farklı kıtalardadır. O yüzden elinizdeki çeki çek tarihinten itibaren 3 aylık süre içerisinde tahsil etmeniz gerekecektir.

Eğer hesabınızdaki paraların birikmesini istiyorsanız, adsense hesabınızdan hesabımı beklet seçeneğini seçiniz ve bu seçeneği ne zaman kaldırırsanız çekiniz bir sonraki ay içerisinde işleme konacak ve size gönderilecektir.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çeki tahsil etmek için sürenin 3 ay olduğu doğrudur, fakat google adsense'e mail atılırsa eğer ben bu çeki tahsil edemedim, yeni bir çek gönderin ya da kazancıma ekleyin diye, onlar göndermiş oldukları çeki iptal edip yenisini gönderirler, bir problem olmaz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5