İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Cem Garipoğlu Yakalandı !

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
87
tvde olmak farklı birşey tvde şov yapmak farklı şeyler venom

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Ortada başı kesilen bir kızımız olmadığı için babanın yaptığı şovmudur yoksa sinir krizlerimidir bilemiyoruz tabi. Siz şov diyorsunuz ben sağlıklı düşünememek olarak algılıyorum. "Baş kesmek" yaaa..Elin adamı geliyor başını kesiyor ve gidiyor...Bunu düşündükçe herşey olabilir diyorum...Cezasını kendi verse delikanlı adam olur ya hani, buda bana aynı şey geliyor...Sonuçta ikiside saçma davranış. Ama birine helal derler diğerine haram...Sonuçta sağlıksız bir düşünce olduğu kesin tabi...

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Adamın niyeti aslında iyi idi.
İstediği tek şey kızının katilinin biran evvel bulunmasıydı.
Bazı insanlar tarafından bazı hareketler yapmaya yönlendirildiğini düşünüyorum.
Adam zaten sağlıklı düşünecek durumda değildi doğal olarak, bunu yaparsan gündeme oturursun ve emniyet gündemdeki olayla daha sıkı ilgilenir dendi.
Kaldı ki olay başbakanı rahatsız edecek duruma geldi, halkın gözüne sokuldu cinayet ve herkesin dileği katilin biran evvel bulunması oldu.
Son günlerde halka çok alışılmış bir durum gelmeye başlamıştı kızın babasının mitingler düzenlemesi ve protesto etmesi.
Medyanın desteği ile olaya hemen farklı bir boyut getirildi, kızın babası para karşılığı olaydan vazgeçer miydi? Rüşvet görüşmeleri oldu mu?
Böylece ne oldu? Bu haber tam soğumaya başlarken yeniden ısıtılmaya başlandı.
Bu şekilde tekrar gündem haber oldu ve zamanla Cem Garipoğlu'nun teslimine kadar geldi.
Yani demem o ki; medyanın da, kızın babasının da tek amacı vardı o da Cem Garipoğlu'nun yakalanması.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Kilit rol nefusa rumuzlu arkadaşımızın belirttiği gibi medya. Medya olmasaydı bu kişinin üzerine bu kadar gidileceğini zannetmiyordum.

Ayrıca sanığın çocuk rolüne bürünmesini ve avukat beyin sucuk fln yedik gibi açıklamalarını kınıyorum.

Kişiyi sempatik hale getirmekten başka birşey değil. Oysa işlediği cinayetin açıklaması dahi yok.

Emniyet ve medyaya teşekkür etmemiz gerekiyor.

Virtuozzo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Ben sizin düşündüğünüz gibi medyanın bu konuda hiç de temiz ve dürüst davranmadığını düşünüyorum. Reyting için hem mağdur tarafı hem de diğer tarafı yeri geldiğinde işine geldiği gibi kullandı medya.

Son olarak katil yakalandığında avukatı ile yaşadığı söylenen "Köfte ekmek ve Frank Sinatra" diyaloğunun neredeyse manşetlere çekilecek kadar ön plana çıkarılmak istenmesi de bunun en bariz ve en taze örneklerinden birisi olsa gerek.

Kısacası bizim medyamız reklam gelirlerine katkısı olacak (legal veya illegal, etik veya gayri etik, ahlaki veya gayri ahlaki) her tür reyting artırıcı girişimi gözü kapalı destekleyecek duruma gelmiştir.

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Venom'a ve Virtuozzo'ya katılıyorum ben de. Medyanın ve hakimlerin kimlerin elinde olduğu çok açıktır. Bazen bazı olayların üstüne fazla gidilmesi, başka şeylerin kapatılması, fark ettirilmeden yutturulması anlamına da geliyor bu yüzden. "Halk bununla meşgul olsun işte" mantığı.

Bu arada babanın parayı istemesindeki sebep, kendi açıklamasıyla ms hastası olan karısının, yıllarca çektiği acıları da birebir onunla birlikte yaşamış biri olarak, bu hastalıkla ilgili bir hastaneye bağış yapacağı idi.

Bu suç hiç bir şekilde affedilemez, hafifletilemez. Ama izleyin, çocuk 4 sene yatar çıkar. O yatmak da laptopla, cep telefonuyla, yediği önünde yemedği arkasında şeklinde bir yatmak olur.

Kemik yaşı tespit edilecekmiş, onu tespit eden kimin adamı? Sucuk istemiş, perişanmış bunu diyen kimin adamı? Davaya bakacak olan kişiler kimin adamı?

Parası olup da böyle cinayetler işlemek isteyenlerin resmen önünü açıyorlar.

Kızın arkadaşlık etmesine, eğlenmesine, gezmesine laf söyleyenlerin zaten ayrı terapi görmeleri gerekiyor.

LaTenT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Yakalanmadı teslim oldu. Her 3 ayda bir 10 bin polis alınır. Her yer kameralarla doludur. Ancak "derin devlet" diye düşman ilan ettikleri sistem yoktur. Kaşları çatıp bu katil nerde diye sorulmaz. Prosedür dedikleri şey uygulanır. Prosedür ise çürümüş bir sistemin saçaklarıdır. Onlar da çürüktür. Hal böyleyken arkamızda büyük medya çığırtkanlığı yokken Allah hiçbirimize böyle bir katil musallat etmesin.

Bu çocuk 2-3 yıla çıkar. Hatta şu sistemle kamuoyu baskısı olmadan, Üzmez gibi bir rapor alıp sessizce bir yerlere intikal edebilir. Garipoğlu soyadı aklımıza bile gelmez. Bu olay da kapanır. Böyle olmasını bu millet istedi. Bunun kırk yılda yaşanan bir olay olmadığını hepimiz biliyoruz. Şimdi linç için sıkılı yumrukları açıp o ellerin arasına kafamızı alarak düşünmemiz lazım.

Virtuozzo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Sistemin çürümesi insanların çürümesinin ürünüdür. Ve insanlar hep başkalarında kusur bulmak yerine olumsuz bir durumda önce kendilerini sorgulamadıkça bu çürümüşlüğün önüne geçilemez.

O

Orion

Misafir
Ne kızmış be. Ölen şehitler bu kadar konuşulmuyor. Kendini eğlencelerde kaybedip kötü arkadaşlarla tanışıp kafası kesilen kız 5-6 aydır konuşuluyor. Yeter bıktım Türkiye'nin işi gücü kalmamış da bu kızı mı konuşuyor.

@tgrylmz: dedigin kadar basit değil ama bir nevide haklısın

süper gündem değiştiriyolar şuan bir haber sitelerini açıp bakarmısınız ? sel baskınında verdiğimiz kayıplar maddi manevi zararlarımız ? şehitlerimiz ? ekonomik durumumuz ? göremezsiniz çünkü gündem değiştiriyolar veya Değiştirtiyorlar...

türkiyem insanı herşeye neden bu kadar kanıyoruzki...

haklısınız, bu cinayet olayına değil de arkaplanda dönen işlere bakmak lazım. Türkiye ancak böyle gereksiz mevzularla meşgul edilir. Türkiyede günde onlarca cinayete kurban giden var şehitlerimiz var bunlar neden alt yazı olarak geçiyor? Yine tekrarlıyorum: türkiyenin başka derdi yok mu ekonomi berbat herşey berbat. insanları artık alakasız mevzularla oyalamayın...

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Medyanın gündemine saçma sapan şeyleri almasını kınamayın bence.
Gündemi bizim insanımızın istekleri/arzuları doğrultusunda değiştiriyorlar.
Siz web site yaparken en çok ne tutarı düşünmüyor musunuz? Aynı olay...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5