İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Centos VPS Güvenlik [Yardım]

URFALI

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba, Arkadaşlar

bir vps satın alacam centos kurulacak vpsye vpsyi ve siteleri korumak için sizce neler kurmam gerekli servere yardım edermisiniz acaba?

OsmanAtabey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Detaylı bir konu;

- Öncelikle CentOS 'u gerekli servislerle kurup türlü türlü ayarlar yapılmalı.Antivirüs ve port block yazılımları gereksiz şeyler.Iptables ve yazılacak küçük scriptler bu iş için yeterli.
- Sanıyorum site üzerinde php + mysql ikilisini kullanacaksın. Bunun için kullandığın yazılım veya scriptin güncellenmesi, çıkan güvenlik açıklarının takip edilmesi, kullanılan script veya yazılımın daha önceden nasıl saldırılara maruz kaldığı incelenip ona göre önlem alınması gibi şeyler önemlidir.
- Sitenin içeriği gel bana saldır şeklinde konulardan oluşuyorsa veya belli bir süre sonra aynı içerikteki başka bir grubun dikkatini çekip saldırı alırsan koruma işi daha fazla maliyet ve performans gerektirebilir.
- VPS dediğimiz şey Dedicated bir makinanın parçalara ayrılmış halidir. DDOS, SYN ve Server tabanlı saldırılara karşı Dedicated server ne kadar korunuyorsa senin kullanmış olduğun VPS 'de o kadar korunabilir.
- HTTP saldırılarında da yine saldırı boyutu, çeşidi önemlidir. Ana ( dedicated ) serverı etkilemeyen her tür saldırı kullandığın VPS üzerinde etkisiz hale getirilebilir.

URFALI

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aldıgım Yer Gerekli Kurulumları Yaptı Scriptte Şuana Kadar Açık Yoktu Hala Kontrol Ediyoruz Zaten Gerekli Bilgilendirme İçin Tşkler

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5