İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Cep telefonunuz orjinal mi?

...::LorD::...

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Cep telefonun hangi fabrikada üretildiğini öğrenmek istiyorsan aralıksız bu kodu ( *#06# ) kodla 15 rakam gözükecek yedinci ve sekizinci rakamlara bak

Phone serial no.
xxxxxx??xxxxxxx

eğer yedinci ve sekizinci rakamlar 02 veya 20 ise demek senin cep telefonun Birleşik Arap Emirliği'nde bir fabrikada üretildi (çok kötü )

eğer yedinci ve sekizinci rakamlar 08 veya 80 ise demek senin cep telefonun Almanya'da bir fabrikada üretildi (iyi )
> >
> >
eğer yedinci ve sekizinci rakamlar 01 veya 10 ise demek senin cep telefonun Finlandiya'da bir fabrikada üretildi (çok iyi )
> >
> >
eğer yedici ve sekizinci rakamlar 00 ise demek senin cep telefonun Orjinal fabrikasında üretildi
> > (tercih edilen )
> >
> >
> > eğer yedinci ve sekizinci rakamlar
> > 13 ise demek senin cep telefonun
> > Azerbaycan 'da bir fabrikada üretildi
> > (aşırı kötü )
> > ayrıca sağlığına zararlı

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Benim bildiğim azerbeycan değilde çin üretimleri sağlığa zararlı :p azerilerin zararı gelsin yeterki bize... Şu an iş yerime bakıyorum, evlere bakıyorum çin malının girmediği tek bir ev yok.

ibryas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bence bu bilgi yanıltıcı kaynak gösterebilirmisiniz?
Ben telefonları bayilerinden aldım ayrı markalar biri çinde üretilmiş diğeri Hungary ( macaristan ) ama sizin verdiğiniz bilgilere göre biri finlandiya diğeride Arap emirlikleri çıkıyor.

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
02 çıktı ama sorun değil kullanmaya devam :)

...::LorD::...

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
arkadaşlar mailime gelmişti paylaştım. benim telefonlara baktım evde 5 tane var 3'ü orjinal 2'si arap emirliklerinde üretilmiş ve doğru da.

h2o

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Azerbaycan'daki fabrikalar (kaç tane bilmiyorum) aşağılanmış gibi yazık yahu :)

00 çıktı ama sorun değil 13 çıksaydı da atacak değilim telefoncuğumu :p

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
hangi telefon için geçerli bu konu? ben nokia kullanıyorum mesela..

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
01 çıktı benimde, iyimiş demek :)

Sony Ericsson w810i

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ilginç bir bilgi - 2 telefonda 01 ... finlandiya ve çok iyi imiş :) ne hoş ...

samsung - philips ...

alexius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben bunu yanlış hatırlamıyorsam haber7 de okumuştum fakat orda BAE değilde çin yazıyordu. Öyle hatırlıyorum.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Bu spam mail için yaratılmış bir bilgi. Konuyu hortlatıyorum ama burdaki kodların karşılarındaki ülkeler gerçek değil. İnanmayın..

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
1 yıldır kullanıyorum ne bozuldu nede sorun oldu 4 defa yere kötü şekilde düştü banamısın demedi valla nerede üretildiğine bakamdım ama çalıştıgı sürece sorun yok :p 6300 nokia (01)

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
1 yıldır kullanıyorum ne bozuldu nede sorun oldu 4 defa yere kötü şekilde düştü banamısın demedi valla nerede üretildiğine bakamdım ama çalıştıgı sürece sorun yok :p 6300 nokia (01)

Benim 6300da duvara uçtu hemde ikinci el ama sıfır gibi çalışıyor ve görünüyor. Kvk çıkışlı ama bu kodlara bakılırsan kalitesiz görünüyor. Ama bu kodlar sallama. Finlandiya malına almanya malı falan diyor. Uydurma hepsi.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi