İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Cep telefonunuzdan e-posta ve tüm işlerinizi yönetmek

NetWork

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Merhaba Arkadaşlar;

İyinet forumlarına ilk açtığım konu bu.

Öncelikle bizler yoğun bir e-posta , server yönetimi ve telefon trafiğindeyiz. Eminim sizlerinde kendinize göre bir iş yoğunluğunuz vardır.

Bunu yazma sebebim, bu işleri yürütürken sürekli ofise bağlı kalmamak ve dışarıdaki işleride idare edebilmek amacıyla yoğun araştırmalar ve değişik cihazları denemek zorunda kaldım, ve açıkçası uzun bir süre malesef çözüm bulamadım. Şu sıralar bu problemi çözdüm diye düşünüyorum ve belki sizlere yardımcı olabilir diye yazıyorum.

1 Adet Nokia N97 + 500mb lık basit bir 3g paketi
1 Adet Samsung Netbook + 1 GB lık 3g paketi

Kullanarak sorunları çözdüm diyebilirim, bilmeyenler olabilir diye, Nokia nın çıkarttığı yeni bir teknoloji var, aynı blackberry lerdeki gibi mail trafiğinizi anlık olarak takip etmenizi ve gerektiğinde cevaplamanızı sağlayan bu sistemin adı Nokia Ovi Messenger (Beta) şu sıralar beta olduğundan pek duymamış olabilirsiniz. Ancak bu program hemen hemen bütün nokia lar için geliştirilmiş ve tamamen ÜCRETSİZ bir sistem. incelemek isteyenler http://store.ovi.com/content/23073 adresinden inceleyebilir.

Ayrıca n97 ile, ofis bilgisayarımı entegre ederek aşırıcı yorucu işlemleri telefondan bağlanıp bilgisayarım üzerinden yapılmasını sağlıyorum.

Sizlerinde bu tarz çözüm önerileri varsa lütfen paylaşınki, mümkün olduğunca masa başına olan bağımlılığımızı azaltalım.

Keyifli forumlar.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Bende yıllardır windows mobile platformu üzerinden hareket ediyorum. Özellikle push mail olayı müthiş derecede işime yarıyor. Ancak her sunucuda exchange kurulu olmaması problem oluyordu ta ki gmail bu işe el aatana kadar. Şimdi ise gmail aracılığı ile bunuda çözmüş oluyoruz.
Notebook+wınn kullanımıda başlarda bana çok pratik geldi. Ancak 24 aylık sözleşmeden sonra kafama dank ettiki hiçte gerekli bir şey değilmiş. Hali hazırda telefonda zaten 3g tanımlıyken wınn kullanmıyorum, hatta aylardır açmadım bile. Boşu boşuna para ödüyoruz. Çünkü notebook açmak için bir yerlerde bulunmak gerekiyor cafede, işyerinde, müşteri ofisinde, restoranda vs.vs. E zaten bunların tümünde artık wireless var. Önlem olarak yanımda taşıyor olsamda dediğim gibi belkide 3.cü ay olacak kullanmıyorum. Çünkü asıl gerekli olan mail trafiğini yönetmek bana göre. Ceptende onu en iyi şekilde yapıyorum zaten. Hatta ftp programım bile var telefonumda dosya alıp gönderebiliyorum. Daha ne istiyim :)

kuralsizz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
N97 zaten, normal ağlara Laptop'lar gibi bağlanabiliyor.

Bendede var bazen iyikide almışım diyorum. Konu için teşekkürler, NetWork.

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Ben Blackberry 8320 ve BES servisi ile hem şirketle ilgili işlerimi hem de özel işlerimi mobil olarak takip edebiliyorum. Ayrıca evde de wireless bağlantısı ile ADSL bağlantısını kullanıyorum. Telefonda 3G desteği yok ama pil ömrünü azalttığından şimdilik 3G den uzağım.

Ayrıca yine şirketin verdiği Turkcell VINN var ama hiç kullanmıyorum. Çünkü bağlantı durmadan 3G ve Edge arasında değişiyor. Modemin üzerindeki lambayı takip etmekten kullanamıyorum :) [ Mavi iken 3G yeşil iken Edge ]. Onunla da MSI netbook'um ile bazen bağlantı kuruyordum. Şimdi tamamen BB servisi kullanmaya başladım.

leventt

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
3
iphone umla websitemin ftp programı sayesinde ufak ayarları yapıyorum. uzaktan pc bağlantısı ile pc ye bağlanıyorum tv umu kumanda ediyorum mailerimi okuyorum ( flash desteği şuan için yok) yardım isteyenlere iphone ile ilgili yardımcı olabilirim. cihazınız jeilbreak li olsun yeterki..

NetWork

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Değerli yorumlarınız ileriki nesile yol gösterecektir :)

Öncelikle 3g modemde bağlantı biçimini sadece HSPDA seçerseniz 3G de kalır ve edge ye geçmez. Bu sorun ortadan kalkar.
İphone'da gün bitmeden bataryam bitmek üzere oluyordu ve birde 2 programı aynı anda çalıştıramamak kötüydü. , blackberry ve nokia e72 gibi telefonlarla işlerimi yürütmeyi denedim ama malesef hep biryerlerde takıldım. iphone da jailbrak yaptım, birçok program kurdum ama tek takıldığım nokta Batarya ömrü oldu, herzaman Blackberry ise sadece e-posta da iyi, internette başarılı bulmadım açıkçası. Ama şu anki teknolojiyle aradığım özelliklerin hepsini n97 de buldum.

Telekomun wirofon (sip) ve skype yi aşırı miktarda ses görüşmesi için kullanıyorum, çünkü yurt dışında bulunuyorum çoğu zaman.

leventt

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
3
Evet iphone pil süresi benimde canımı sıkıyor.Yanlız N97 deki işletim sistemi cihazın cpu sorunu yüzünden ilerde cihazınızın yavaşlamasına sebeb olacak . Bilginiz olsun..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5