İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Chip CSS Eğitim Seti | 15 MB | Caps

kaptan1021

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Chip CSS Eğitim Seti

http://hotfile.com/dl/105705418/9748083/Chip_CSS_E.html

Katılsana (Co-Admin) arkadaşın uyarısı üzerine konuya açıklama eklenerek tekrar açılmıştır.Umarım bu sefer olmuştur.

CSS, HTML yazım şekli olarak etiket türünde bir yazım dilidir. HTML bize metin biçimlendirme alanında çok geniş olanaklar sunar.
CSS, ise bunu bir adım daha öteye götürür, sayfalar için global şablonlar hazırlama olanağı verdiği gibi, tek bir harfin stilini;
yani renk, font, büyüklük gibi özelliklerini değiştirmek için de kullanılabilir. Bu tekniğin en önemli özelliği kullanımındaki
bu esnekliğidir.

Bir web sayfası içerisinde zaten estetik kuralları gereği yüzlerce renk ve font kullanılır. Genelde birbiriyle uyumlu
birkaç renk ve birkaç font kullanılır ki, bunlar her sayfada ayrı belirtmek yerine CSS yardımıyla bir sefer tanımlanıp
bütün web sayfalarında kullanılabilir.Bu şekilde güncelleme yaparken de onlarca sayfayı değiştirmek gerekmez.

CSS kodları HTML kodlarının içine yazılırlar. Türüne göre body veya head bölümlerinde yer alabilirler. Bunların dışında
harici CSS dosyaları oluşturulup bunlar gerektiğinde HTML belgesi içerisinde çağırılabilirler.

Caps
cssy.jpg

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5