İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Chmod güvenlik sorunu

negemezsin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar yeni bir vps aldım .Ftpden dosya tasıyamıyordum Operation not permitted hatası alıyordum. Araştırmalarım sonucu sshdan "chmod -R 777 /home" yapmam gerektigini yazmıs bir arkadaş. Yaptım ama bu seferde tüm ftp dosyaları 777 oldu ve güvenlik sorunu cıktı bende chmod -R 755 olarak değiştirdim şimdide hepsi 755 oldu gerekli dosyalarıda ftpden 777 yaptım. Ama bu durumda 755 olmaması egreken dosyalar varmı bilmiyorum şuanda tüm home klasorundeki dosyalar ve klasörler 755 chmod ayarlı. Sizce ne yapmam gerekli?

Coded

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Klasörler için varsayılan 755, dosyalar için 644 tür. Güvenliğin için bu chmod ayarlarını ver. server yada php.ini'de gerekli önlemleri almazsan, 777 hek'e açık klasör dür.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5