İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Chrome geçmişinizin peşinde!

Kriptex

1
İyinet Üyesi
Katılım
12 Aralık 2011
Mesajlar
1,054
Reaction score
1
Konum
Sakarya
Tarayıcımızın geçmişini temizlemek gizlilik açısından oldukça önemli. Çünkü PC'mizin başına geçen herhangi bir kişi, geçmişimize bakarak ziyaret ettiğimiz web sitelerine göz atabilir.

Ancak bunların aksine, tarayıcı geçmişimiz bizim için faydalı bilgiler de sağlayabilir. Ziyaret ettiğimiz önemli bir web sitesine dönmek istediğimizde, geçmişe başvururuz. Veya geçmiş sayesinde internette harcadığımız vakti ne kadar verimli kullandığımızı görebiliriz. Bu yazımızda geçmişiniz yoluyla gezinme alışkanlıklarınızı değerlendiren 5 Chrome eklentisini sizlere tanıtacağız.

History Trends

History Trends, tarayıcı geçmişinizi etkileşimli, istatistiksel bir grafik üzerinde gösteriyor. Grafiklere tıklayarak geçmişinizi filtreleyebiliyorsunuz. Grafikleri gün, hafta ve yıl şeklinde oluşturmanız mümkün.

Visual History ve History Analyzer

Visual History

Bilimsel grafiklerden hoşlananlara yönelik bir eklenti olan Visual History, geçmişinizi düğümler ve alt-düğümler şeklinde gösteriyor. Etkileşimli grafik, ziyaret ettiğiniz web sitelerinin birbirine olan bağını ve bunlar arasındaki gezintinizi ekrana getiriyor.

History Analyzer

Önceki eklentilere kıyasla çok basit bir eklenti olan History Analyzer, gezinti geçmişinizi alıyor ve bir pasta grafik üzerinde gösteriyor. Böylece hangi web sitesini en çok ziyaret ettiğinizi kolayca görebiliyorsunuz.

Chrome History X ve History Stats

Chrome History X

Chrome History X, varsayılan geçmişi daha gelişmiş araçlarla donatıyor. Eklenti, gezinti geçmişinizi tarihe ve anahtar sözcüğe göre aramanıza ve yönetmenize yönelik iki alan sunuyor. Geçmişinizi tek bir tıklamayla baloncuk grafikler üzerinde görüntüleyebiliyorsunuz.

HistoryStats

History Stats, web sitelerini ziyaret sayısına göre sıralayabiliyor ve belirli web sitelerine yaptığınız son ziyaretlerinizi gösterebiliyor. Dilerseniz belirli girdileri seçerek silmenize de izin veriyor.

teknoloji.milliyet
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi
Üst