Cilt Bakımına İyi Gelen Ve Yaşlanmaya Karşı Doğal Yağlar

Msnr

0
İyinet Üyesi
Katılım
13 Şubat 2016
Mesajlar
396
Reaction score
0
Konum
Elazığ
Kırışıklıklar, çizgiler, lekeler, sarkmalar ve bunlar gibi sorunların cildinizde yaşlanma belirtilerine karşı doğal yağlar ile kurtulabilirsiniz. İşte sizlere en etkili yaşlanma karşıtı olan doğal yağlardan bazıları…

Argan Yağı

İçerisinde barındırdığı A ve E vitaminlerinden dolayı kırışıklıkları, yaşlanmayla oluşan lekeleri, çizgileri ve sarkmaları azaltmada yardımcıdır. Cildi nemlendirir, elastikliği de korumakta yardımcıdır. Aynı zamanda UV ışınlarının zararlı olan etkilerinden de cildinizi korumaktadır.

Yüzünüzü iyice temizledikten sonra fazla olmadan sadece birkaç damla argan yağı ile mesaj yapın. Her gün yatmadan önce uyguladığınız zaman, etkisini hissedeceksiniz.

yaslanma-karsiti-dogal-yaglar-6676691.jpeg


Zeytinyağı

A ve E vitaminleri, minarellerin zenginliği ve yağ asitleri ile zeytinyağı cildinizin genç kalmasında yararlıdır. Kolajen üretimini tetiklediğinden dolayı pürüzsüz bir cilt sağlamaktadır. Ağızdan tüketildiği zaman da yaşlanmaya bağlı olan hastalıklara karşı mücadele içerisindedir.

Banyo yapmadan önce vücudunuza ılık zeytinyağı ile 5-10 dakika bir süre ile masaj yapın. Bu vücudunuzda kan dolaşımını sağlayacak ve cildinizi de nemlendirecektir.

Ayrıca hem yemeklerinizde hem de salatalarda rahatlıkla 1-2 kaşık zeytinyağı kullanarak sağlığınız içinde önlem alabilirsiniz.

yaslanma-karsiti-dogal-yaglar-6676693.jpeg


Hindistan Cevizi Yağı

Kolajen üretimine yardımcı olan diğer bir yağlardan olan Hindistan cevizi yağı, kırışıklık ve lekeler için engelleyici bir yağdır. Antioksidan ve anti bakteriyel özelliği olduğu için de yüzünüzde oluşacak olan akneler ile mücadele içinde olarak ayrıca, cilt kuruluğu ve egzama gibi hastalıkların tedavisinde de kullanılmaktadır.

Banyo yaptıktan sonra cildinizin eskisi gibi nemini kazanması için vücudunuza Hindistan cevizi yağı ile masaj yapabilirsiniz.

yaslanma-karsiti-dogal-yaglar-6676694.jpeg


Badem Yağı

E ve K vitamini kaynaklarından olan badem yağı, cildinizin yenilenmesini ve elastikliğini geri kazanmasını sağlayarak da yaşlanmayı geciktirir ve kırışıklıklardan da kurtulmanıza yardımcı olur. Güneş ışınlarından koruyarak, cildinizin kuru kalmaması içinde önemli bir yağdır.

Banyo yaptıktan sonra tatlı badem yağı ile cildinizin istediğiniz yerine masaj yapın. Göz çevresi kırışıklıklarını önlemek için yatmadan önce göz kapaklarına birkaç damla ılık badem yağı da uygulayabilirsiniz.

Ayrıca 2-3 çay kaşığı badem yağını bir bardak ılık süt ile karıştırarak günde bir bardak içerek sağlığınızı da dengeleyebilirsiniz.

yaslanma-karsiti-dogal-yaglar-6676695.jpeg


Jojoba Yağı

Jojoba yağının içerisinde bulunan E ve C vitamini gibi vitaminler hücre yenilenmesini ve sıkı bir cilde kavuşmanız içinde yardımcı olmaktadır. Yaşlanmanın bütün etkileri ile savaşır ve bütün cilt tipleri içinde uygundur.

Herhangi bir bitki yağıyla eşit şekilde karıştırıp banyo yaptıktan sonra cildinize masaj yapın.

yaslanma-karsiti-dogal-yaglar-6676696.jpeg


Lavanta Yağı

Antioksidan içeren lavanta yağı, cildi serbest radikaller ile UV ışınlarının zararlarına karşı korumaktadır. Antiseptik ve mantar önleyici içeriği sayesinde birçok cilt probleminin de tedavisinde kullanılmaktadır.

5-6 damla lavanta yağı ile 1 kaşık aloe vera jelini karıştırın. Cildinize bu karışımdan masaj uygulayın ve 10 dakika beklettikten sonra ise soğuk su ile yıkayın. Bunu 2 günde bir uygulayabilirsiniz.

yaslanma-karsiti-dogal-yaglar-6676697.jpeg


Avokado Yağı

Özellikle kuru ciltler için çok iyi gelmektedir. A ve E vitamini içerdiğinden dolayı yaşlanma etkilerini tersine çevirir. Protein ve çoklu doymamış yağ asitleri ile sağlıklı bir cilt sağlayarak yaşlanma ile güneş lekeleri beraberinde kırışıklıklar ve sarkmaları da azaltır.

Avokado yağını kuru ve kaşınan cildinizi rahatlatmak amacı ile kullanabilirsiniz.

yaslanma-karsiti-dogal-yaglar-6676698.jpeg


Nar Çiçeği Yağı

Güçlü antioksidanlar ile serbest radikallerin oluşturduğu hasarı düzeltmekte bire birdir. Esas deriyi ve üst deriyi güçlendirmektedir. Kolajen üretimine destek olarak cildin korunmasına yardımcı olarak antimikrobiyel ve iltihap engelleyici özellikleri de bulunmaktadır.

Yüzünüzde kullanabileceğiniz gibi tüm vücudunuzda da kullanabilirsiniz. Cildinize her gün nar çekirdeği yağından masaj yapmanızda da bir sakınca yoktur.

yaslanma-karsiti-dogal-yaglar-6676699.jpeg


Buğday Tohumu Yağı

Fazla bilinmemesine rağmen buğday tohumu yağı cildinizin genç ve kusursuz görünümünü korumakta bire birdir. A ve E vitamini bakımından oldukça zengin olan bu yağ güçlü bir antioksidandır. Kuruyan ve yaşlanan ciltler için çok etkilidir.

Birkaç damla olacak sureti ile buğday tohumu yağı ile 1 kaşık aloe vera jelini karıştırıp cildinize 5 dakika masaj yapın. 10 dakika bir süreden sonra ılık su ile yıkayın. Bunu günde bir defa uygulamanızı da tavsiye ediyorum.

yaslanma-karsiti-dogal-yaglar-6676700.jpeg


Nim Yağı

Antioksidan, antiviral, antibakteriyel, antimikrobiyel, analjezik, antifungal ve antiinflamatuar içeriğinden dolayı toksinlerden korumaktadır. Yaşlanma sürecini geciktirerek de yağ asitleri ve E vitamini sayesinde cildin elastikliğini korumaktadır.

1 kaşık nim yağını 1\3 bardak ılık zeytinyağı ya da Hindistan cevizi yağı ile karıştırarak cildinize 5 dakika boyunca masaj şeklinde uygulayın. 10 dakika beklettikten sonra durulamanıza gerek yok. Günde bir kez yatmadan önce uygulayın.

yaslanma-karsiti-dogal-yaglar-6676701.jpeg


Kaynak
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
pubg mobile uc
Üst