Çin Takvimi : Bebek Cinsiyeti Hesaplama

KaRNeC

İyinet Üyesi
Katılım
4 Ekim 2002
Mesajlar
2,829
Reaction score
260
Konum
Kahramanmaraş
Yeni bebek sahibi olmaya karar veren çiftlerin adını sıkça duydukları ve bilgilendikçe merak etmeye başladıkları Çin Takvimi nedir? Çin takvimi ile bebeklerin cinsiyeti nasıl tahmin edilir? Cinsiyet Hesaplama nasıl olur? Çin takvimine ne kadar güvenebiliriz? Çin Takvimi nasıl kullanılır? Eğer sizde bu sorularımızın yanıtını merak ediyorsanız, yazımızın devamını okumaya başlayın.

Çin Takvimi Nedir ve Nasıl Hesaplanır ?
Çin takvimi, herhangi bir bilimsel kanıtı olmayan tamamen batıl inançlara dayalı ve Çinliler tarafından uzun yıllar boyu kullanılan astrolojik burç sistemine benzeyen bebeklerin cinsiyetlerini önceden öğrenmeye yarayan bir takvimdir. Günümüzde ise yeni hamile bayanların meraklarını gidermek için ultrasona girmeden önceki dönem içerisinde bebeklerinin cinsiyetlerini tahmin etmelerine yarar. Aynı zamanda Çin Takvimi bilimsel bir gerçeğe dayanmadığı için kesin sonuçlar içermez.
Çin Takvimine göre hesaplama işlemi annenin doğum tarihi ve son regl olduğu tarihe göre gerçekleştirilmektedir. Takvime göre annenin doğum tarihi bebeğin cinsiyetinin belirlenmesinde önemli bir yeri vardır. Takvime göre eğer 18 yaşından önce hamile kaldıysanız bebeğinizin erkek olma ihtimali, ilerleyen yaşlarda ki hamileliğe oranla daha yüksektir.

bebek haberleri.jpeg

Takvim, kız bebek sahibi olmak isteyen anneler için en ideal gebelik yaşının ise 21 olduğunu belirtiyor. İlginç bir noktaya daha işaret eden takvim, eğer anne adayının ocak ayında hamile kalırsa bebeğiniz erkek, geri kalan 11 ay içerisinde hamile kalırsa kız olacağını belirtiyor.

Rus Takvimi : Cinsiyet Tahmin Etme
Rus Takvimi de aynı Çin Takvimi gibi bilimsel bir çalışmaya dayanmamaktadır. Tamamen tahmine dayalı bir yöntem olmasından dolayı %100 doğru sonuçlar almanıza olanak sağlamaz. Hesaplamalar sonucu doğru çıkmayan sonuçlar için Ruslar özel bir durumun varlığından söz etmektedirler. Bu duruma bir örnek vermek gerekirse; bir bireyin yaşadığı kan kayıpları sonucu kan yenileme sürecinin farklılık göstereceğinden dolayı sonucun doğru çıkmama durumundan söz etmişlerdir.
Rus Takvimi özünde geleneksel bir yönteme dayanmaktadır. Bu takvim, anne ve babaların hücre yenilenme tarihlerine göre tahmin işlemi yürütür. Rus takvimi ile bebek cinsiyeti hesaplama işlemlerinde; ebeveynlerin doğum günü, ayı, yılı ve annenin son adet gördüğü tarih kullanılmaktadır.

https://bebektakvimi.net/
 
Son düzenleme:

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
pubg mobile uc
Üst