İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Çinden Mp3 Player Getirttim Alamıyorum

cınaroğlu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Keşke araştırmadan yapmasaydın gümrükde çalışan müdür arkadaşım var unutmazsam:) ona sorup sana pm atarım

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
15 taneyi kullanmak için getirmiş olamaz. gümrük memurları makina değil. onlarda insan neyin kullanılmak için neyin satılmak için geldiğini bilirler;)
+
faturanın şahsa kesilmesi önemli değil. fatura kesilmesi önemli. fatura kesilmişmi, demekki sen bu malı bedel ödeyerek almışsın ve ticari bir değeri var. bu nedenle gümrük uygulanır.

walla ben 500 parça geçirmiştim bu şekilde. sadece 1000 parçalık posta takıldı o da ... yedirmediğim için.

canparlak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
nasıl geçirdiğini pm olarak anlatabilir misin bende aynısını uyguliim yardımcı olursan çok sevinirm

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
nasıl geçirdiğini pm olarak anlatabilir misin bende aynısını uyguliim yardımcı olursan çok sevinirm

pm e gerek yok. getirdiğim cep telefonu anten yükselticiydi. geldi vergi ıvır zıvır bişeyler istediler. paketin içini açmak istediler. ben açtırmadan iade ediyorum dedim. (gümrükte takılan ürünlerin geri gönderim hakkı var) geri gitti ürün toptancıya. toptancıya paketin küçülmesi, hediye paketi yapılması ve değerini 100 dolar altı yaz dedim. kargosunu ödeyip yeniden gönderttim. öyle çektim.

1000 lik üründe müdüre uğramam söylendi ne var diye sordu çıkartma dedim. şurda gümrükçü bilmem kim var ona uğra o yardımcı olsun dedi. gümrükçüye para veremem diyince olay koptu. en son telekomdan ürün lisansı istemişlerdi :D

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
pm e gerek yok. getirdiğim cep telefonu anten yükselticiydi. geldi vergi ıvır zıvır bişeyler istediler. paketin içini açmak istediler. ben açtırmadan iade ediyorum dedim. (gümrükte takılan ürünlerin geri gönderim hakkı var) geri gitti ürün toptancıya. toptancıya paketin küçülmesi, hediye paketi yapılması ve değerini 100 dolar altı yaz dedim. kargosunu ödeyip yeniden gönderttim. öyle çektim.

1000 lik üründe müdüre uğramam söylendi ne var diye sordu çıkartma dedim. şurda gümrükçü bilmem kim var ona uğra o yardımcı olsun dedi. gümrükçüye para veremem diyince olay koptu. en son telekomdan ürün lisansı istemişlerdi :D

hehehe hiç toz kondurmuyolar dimi kendilerine

canparlak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hediye paketi yaptırıp 100$ ın altında gösterince adamlara ne dedin ki? birde tek parça gibi mi gözüküyordu?

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
bilgi kısmına gift yazınca fazla üstüne gitmiyolar kaç parça falan diye.100 dolar olayı ilgi çekmemek için yapılan bir yol. ayrıca sigortalı gönderimin zorunlu olduğu ürünlerde posta sigortasından yırtmanı sağlıyor.

canparlak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yarın bi gidip konuşup çekmeyi deneyecem olmazsa geri yollatıp dediğin gibi yapmayı denerim teşekkürler

cınaroğlu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gümrük 100 $ üstündekileri gümrüklü mal sayar
bunun için gümrük beyannamesini düzenlemesi gerekir
bir gümrük müşavirliğine vekalet vericek
onlarda gidip çekip vergisini ödeyecek
dostum umarım yardımcı olur arkadaşdan aldığım bilgiler budur

canparlak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya ben bu gümrüğü cidden anlamadım 100$ ın üstündekileri gümrüklü mal sayar diyorsun da benim anlamadığım o adam 2000$ lık malı bile 100$ ın altında gösterebilir yani gerçekten çok çelişki var :) keşke bu işe girmeseydim diyorum ama çok da fazla açık var bence.bu arada sorduğun için teşekkürler

szist.net

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mal gitmiş.

4 yıldır Çinde yaşıyorum shopum ve ofisim var. Boyle şeyleri çok duydum. Vah giden paraya.

Çok dikkatli davranıp araştırılması gerekli.
Mevzuat açık.

Geçmiş olsun kardeşim. Sen üzerine su iç. Zira ek süre istemediysen 1 ay sonra ordino biter. Mal T.C nindir.

Sevgiyle kalın.

Not: Konu açılalı 5 sene olmuş. Umarım tekrar hatırlattığım için kırılmazsın bana...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5