İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Çin'le Türkiye arasında "bilişim ipek yolu" açıldı!

Kriptex

1
İyinet Üyesi
Katılım
12 Aralık 2011
Mesajlar
1,054
Reaction score
1
Konum
Sakarya
20111224032159_internet.jpg


2012 yılını "Çin Kültür Yılı" olarak kutlayacak olan Türkiye çok sayıda etkinliğe hazırlanırken Çin'de de Türkiye'yi Çince tanıtan tek internet sitesi açıldı.

"Bilişim Çağındaki Yeni İpek Yolu" olarak tanımlanan silktrek.com sitesi iki ülkenin tarihi, doğası ve kültürünün sanal ortamda yayınlanmasına katkı yapacak.

Türkçesi Yön Radyo ve Çin Uluslararası Radyosu'nun işbirliğiyle iki yıl önce İstanbul'da açılan www.silktrek.com internet sitesinin Çince versiyonu hizmete girdi.

Sitenin açılışı Çin Uluslararası Radyosu Başkan Yardımcısı Wang Yunpeng ve Türkiye'nin Pekin Büyükelçisi Murat Salim Esenli tarafından Pekin'de yapıldı. Silktrek.com'un Çince versiyonunun hizmete girmesiyle, Çinliler kendi ana diliyle Türkiye'yi ve Türkiye'nin kültürünü tanıma imkânını elde edecek.

2012 Türkiye'de Çin Kültür Yılı olarak kutlanacak. Bu kapsamda gerçekleştirilecek zengin ve renkli kültürel etkinliklere silktrek.com sitesi de "Bilişim Çağındaki Yeni İpek Yolu" olarak iki ülkenin tarihi, doğası ve kültürünün sanal ortamda yayınlanmasına katkı yapacak.

Türkiye'deki "Çin Kültür Yılı" etkinliklerinden sonra 2013 yılında da Çin'de Türkiye Kültür Yılı etkinlikleri düzenlenecek. Silktrek.com'un Türkçe versiyonu, 15 Nisan 2010 tarihinde İstanbul'da düzenlenen törenle açılmıştı.
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi
Üst