İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Şikayetim Var Cityajans tarafından 450 tl dolandırıldım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

f3rh4t

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar 04.11.2014 tarihinde bu konuyu açmıştım http://goo.gl/Xn5rti ardından bir kaç pm geldi bunların içinde cityajans denilen arkadaşta vardı. paypalı bozdurmam gerektiği için acelem vardı baktım 2 traderi var fakat açtığı konular mantıklı iş yapan birine benziyordu bende tmm dedim ve kabul ettim 30 tl komisyon ile anlaştık 950 tl yi 05.11.2014 tarihinde kendilerinin paypalına geçtim... aşşağıdaki resimde mevcuttur.

9pnA5O.jpg

daha sonra ben ödemeyi geçtim ve enpara hesabıma arkadaştan ödeme beklemeye başladım fakat arkadaştan ses soluk kesildi 2 gün beni paypaldan ödemesinin gelmediği gerekçesiyle oyaladı... daha sonra arkadaş hakkında http://goo.gl/Y6yW5N bu konu açılınca hemen telefon açtım ve dedim dostum 2 gün oldu parayı göndermedin birde bu konu çıktı diyerek bildirdim konunun yanlış olduğunu banının kalkacağını r10'a kimlik bilgilerini gönderdiğini söyledi sonra üst üste telefon açınca paypaldan ödemesinin gelmediğini ama kredi kartından çekip bana paramı göndereceğini dolandırıcı olmadığını söyledi.

07.11.2014 tarihinde aramalarımdan sonra gece bana 500 tl bir ödeme geçti ve paypalın hesabına parayı yatırmasından sonra paranın geri kalacağını yatıracağını söyledi ben gayet iyi niyetli bir şekilde tmm dedim sorun değil herkezin problemleri olur işlerinin yerinde gitmediği zaman olur dedim...

LoBN1J.jpg

arkadaşlar daha sonra birkaçgün arayla arkadaşı aradım bana hala paypaldan parasının gelmediğini vs. vs. vs. gibi şeyler ile bekletip durdu 13.11.2014 de telefon faturamın olduğunu işlerimin yarım kaldığını vs. anlattım arkadaşının halı dükkanı olduğunu oradan kart çekip arkadaşından nakit alacağını söyledi ve kartı çekti başladık beklemeye daha sonra arkadaşına çektiği kartın hesaba geçmediği için daha para alamadını söyledi oldu ayın 15 i tekrar aradım paramın saat en geç gece 21:00 da hesabımda olacağına dair söz verdi ve yine kimse yok ...

ayın 16 sında paypalı arayarak başıma gelen olayı anlattım ve 15 gün geçtikten sonra hak talep edemeyeceğimi öğrendim paypala bana yardımcı olması için istekte bulundum ve hesabına ihtar yolladılar sanırım artık paranın gelmeyeceğine emindim çünkü sonra arkadaş beni arayarak paypalına ihtar yolladımı söyledi bende 12 gündür beklediğimi paranın hala gelmediğini artık başka bir yolu kalamdığını söyledim..

olay asıl burada başladı arkadaş bana paypalındaki ihtari kaldırmassam paranın kalanını yollamayacağını çünkü benim zaten böyle birşey yapacağımı onu dolandıracağımı söylemeye başladı yani iftira atacak kadar kendini haklı çıkarmaya çalışıyor..

bana yaptığı teklif paypaldan ihtari kaldırdığımda 450 tl yi komisyonda almadan hesabıma yollayacağıydı. paypalı aradım ve kesinlikle paramı almadan ihtari kaldırmamamı hatta aldığıma dahir bilgi vermemi istediler.

arkadaşı tekrar aradım paramın ödemesinin yapılmadan ihtari kaldırmayacağımı belirttim çünkü ben sana güvenip 950 tl yi nakit yolladım ve bekledim dedim oda ben sana 450 yi yolladımda sen o ihtari yine kaldırmıcan benim zararım 1900 tl olacak gibi çirkefliklere devam etti...

şimdi bu arkadaş üstüne birde bana ana baci düz gitti - 12 gün beni mağdur etti - tam film sitem hitlendi derken çalışma yaptırcamda millete ödeme gönderemediğim oradanda mağdur etti - arkadaştan aldığım borcu ödeyemedim oradanda mağdur etti - telefon faturam 500 tl geldi 2 taksit yaptım taksitim bozuldu ödeyemediğim için gününde oradanda mağdur etti

ve hala haklı olduğunu onu dolandıracağımı onun için beklediğimi iyiki paranın tamamını yollamamışım diye savunmalar vs. sorarım ben 7 senedir bu forumdayım Allahın kulunu aldatmadım kaza yaptım işi zamanında teslim edemedim yattığım yerden kardeşime para iadesi yaptırdım banlandığım bile sayılıdır sebebleri bellidir ben kalkıp bu adamı neden dolandırayım ?? beni arıyor birde tehtit ediyor paypali -950 tl ye düşmüş bugun beni savcılığa verecekmiş

arkadaşlar hukuktan anlayanlar özellikle bu arkadaş hakkında suc duyurusunda bulunurken r10 da açılan diğer konuları konuşma kayıtlarımızı sms lerin ve ödeme görüntülerinden başka ne paylaşmam gerekir bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim

kişi buymuş arkadaşlar hiç 45 yaşında gibi değil davet eden ve davet ettikleride aynı sektörlerde hizmet vermekte dikkat edin derim

photo.jpg

f3rh4t

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
[MENTION=12816]f3rh4t[/MENTION]; Forumları karıştırdıysanız bilgi verin lütfen.

hocam çok özür dilerim fakat arkadaş bi çok webmaster sitesine üye tek başlık altında yazmıştım buradaki üyeliği nedir bilmiyorum ismi dekonttaki isimdir insanlar bilgilensin diyerek açtım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5