İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Çizik CD'yi nasıl çalıştırabilirim?

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Elimde bulunan bir film cd'si var. ve kaybetmek istemiyorum. Çizilmiş, bunu nasıl kurtarabilirim? İnternette araştırdım ama indirdiğim programların hepsi fıs çıktı. Ayrıca diş macunu sürdüm yine olmadı. Bilgisi olan var mı?

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben sabunlu suyla güzelce yıkıyordum bazen düzeliyordu

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Yok ya bildiğin sıradan çizik değil. Arkadaşıma vermişim, maşallah resmen kazımış. Aşırı değil belki ama sabun,su,diş macunu gibi şeylerle geçecek türden değil. Hem de ben bu filmi arşivime koymaya hazırlanıyorken :eek:

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
o zaman hiç şansın yok fiziksel olarak bilgi zarar görmüşse :eek:

sivrisinek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
filmin cd si değilde içeriği önemli ise aynısını interneten download etmek..

yada eski cdnin aynısını yeni bir cd ye çekmek çızıklarda çok etkilidir.Emin olun.Bilgisayarın okuyamadığı bir çok oyun , windows gibi cdleri yeniden çekerek kurulum yaptığımı iyi hatırlıyorum...

emin_hask

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Faydası olurmu bilmem ama ilk aldığım orjinal oyunun başına gelmişti bundan 9 yıl önce.Kolonya ile temizliyordum cd'yi.

T

trgy

Misafir
buzluğa koy 10 sn kadar buharlaşsın çıkınca gözlük camı silinen bezler var onunla sil ;)

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Mağazalarda bunun için sprey,damla gibi birşey satılıyordu.Hiç kullanmadım ama diş macunundan daha yararlı olacağı aşikar,kendi adıma önce cd kopyalamaya çalışırdım olmazsa kolonya vb. yumuşak bir bezin üstüne çok az dökerek,o nemli tüğ bırakmayan bezle silmeyi denerdim.

Gur.Kem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Cdnin çekirdeği zarar görmüşse kimse kurtaramaz , ama dışında küçük bir çizikse cilalayarak(ne tür birşey olduğunu bilmiyorum) çalıştırabilirsin .

1000 soru 1000 cevapta okumuştum :)

kubra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Cd üzerindeki koruyucu tabaka zarar gördüyse silerek çözümlenebilir ama verilerin olduğu yerler zarar gördüyse imkanı yok.

aXzel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir film için bukadar uğraşma yenisini al :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5