İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

cj'den çekim geldiiiii. yardım edin bana

A

Anonymous

Misafir
cj'den çekim geldi arkadaşlar. hiç tahsil eden var mı?
herhangi bir bankaya gitsem tahsil ettirebilir miyim? Lütfen yardım edin bana?

A

Anonymous

Misafir
sölemeyi unuttum. hem de 83.70$... Lütfen yardım edin. Ne kadar çabuk olursanız o kadar sevinirim...

Saygılar

A

Anonymous

Misafir
bu kadar parayı nasıl kazandın.yani hangi şirket ile.cevap yazarsan iyi olur.çek bozdurmaya gelince www.sertac.com da yazıo nasıl olcağı..

A

Anonymous

Misafir
Selam arkadasim tebrikler...
Bende gecen sene 110$ ve bu sene 51$ kadar aldim gecen sene bozdurma hikayem sertac.com da okuyacagin gibi fakat bu sene bozdurdugum ole olmadı ceki imzalatıp tekrar amerikaya gonderme gibi birsey olmadi..direk turk parasına cevirdiler bende onu alıp direk dolar yaptım yani geldigi gun parama kavustum!
akbank tavsiye ederim!
izmir/ksk'de isen çarşı şubesine git..kuzucuk'ta burdan bozdurmu$ cekini de yardımcı olurlar:)

A

Anonymous

Misafir
İmzalayıp Amerika'ya gönderdiğinde toplam ne kadar komisyon gitti senden? Ben de İzmir'de oturuyorumm. Nasıl hemen aldın paranı? Tam ayrıntılarıyla anlatabilir misin? Karşıyakaya gidebilirim ben de...

A

Anonymous

Misafir
selam cjden benim çekimde geldi ancak 27.90$ ancak bankaların hiçbiri bozmuyorlar bazıları 50$ komisyon istiyor zaten çekimdeki para bukadar değil. birde bu kadar parayı hangi şirketlerden kazanıyorsunuz. cevap yazarsanız sevinirim.

A

Anonymous

Misafir
ben eskiden kazanabliyorudum asil sen bana soyle:))
eskiden gunde en az 5 $ atıyodum desert palace die bi sirket vardi cjde simdi yok cogunun leadi düşük ve nedense ziyaretcilerim hic ilgi gostermiyo sposnrolara kandırmaca yapmadıgmı bile bile:((
http://www.balgam.tk/

O

oralish

Misafir
Arkadaşlar birçok şirketten çeşitli miktarda çeklerim geldi, tüm bankalardan araştırdım...

- En kazık olan Yapı Kredi. 50 Dolar + 15 Milyon para alıyorlar ve paranız 21 iş günü yani 1 ay sonra geliyor.

- Citibank 25 Dolar alıyor ama orada USD hesabınız olması gerek, en az da 2000 Dolara hesap açıyorlar.

- En düzgün cevap Akbank'tan geldi. Çünkü CJ çeklerimizin geldiği banka olan Wells Fargo, Akbank'ın Amerika'da muhabir bankası. Bu yüzden çok daha kolay halledebiliyorlar.

- Eğer CJ'den iyi kazanıyorsanız paraya kıyın ve birkaç gün İngiltere'ye gidin. Hem gezin hem de oradaki İş Bankası'nda hesap açtırın. Çünkü CJ Amerika, Kanada ve İngiltere'de hesabınız varsa paranızı oraya gönderiyor. İş Bankası'na sordum, gitmeden de oradaki şubede hesap açılabiliyor ama buradan açmak için sıkı bir gelir belgesi istiyorlar.

- Bu arada forumda ne çok Karşıyakalı var ya? Yaşasın!

bu arada adresim [email protected] olup affiliatelik hakkındaki her konuda yardımlaşabiliriz.

L

label

Misafir
cogu banka subesi boyle konularla ugrasmak istemiyor agzina geleni soyluyor gidin verin ceki en cok kesinti 10 $ olur oda yurtdısı oldugundan dolayı.. yani olay su cekin mi geldi git istedigin bankaya ver ve bekle 15 gun icinde gelir..
not : 1 ay sonra geliyor gibi olaylar tamamen bankaların isi onlar islerinin yogun olmasından dolayı oyalıyorlar toptan is yapıyorlar bunuda goz ardı etmeyiniz.
selamlar&saygılar

I

iucpxleps

Misafir
oralish' Alıntı:
- Eğer CJ'den iyi kazanıyorsanız paraya kıyın ve birkaç gün İngiltere'ye gidin. Hem gezin hem de oradaki İş Bankası'nda hesap açtırın. Çünkü CJ Amerika, Kanada ve İngiltere'de hesabınız varsa paranızı oraya gönderiyor. İş Bankası'na sordum, gitmeden de oradaki şubede hesap açılabiliyor ama buradan açmak için sıkı bir gelir belgesi istiyorlar.

Bende aynen bununla ugrasiyorum ama is bankasi yan ciziyor burdan actirmak icin sanki..Gecen hazirandan beri bekliyorum sonradan ogrendim ki yolladiklari mektup kaybolmus. tekrar yolladim belgeleri simdi bekliyorum ama pek umidim yok, para aklama vs olaylarindan dolayi ingiltere'de hesap acmak cok zor, ki annem isbankasi emeklisi yani ona ragmen. bu gidisle ben gidip bi ucakla orda actircam hesap..daral geldi valla. neyse UK'deki tanidigi mvar onun hesabini kullandim 2 ay ama o da nereye kadar..hal hatir ile oldu yani hep oyle yapamicam ve tekrar cek olayina donmek kabus gibi geliyor simdi. 3 gudne burdaki hesaba geciyor para..10-20 sterlin kesiyorlar ama EFT icin. genede komisyon ve 21 gun beklemekten iyi bence.

c0d3r

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Cj Her Ay Duzenli Olarak Çeklerimi Eve Yolluyor.. Bozdurma işlemleri 100$ altındaki miktar için 20 gun bekleme süresinden sonra elinizde oluyor.. Yapı Kredi Bankasına Giderek Bir $ Hesabı Actırıyorsunuz.. 20 Gun Sonunda Hiç Bir Masraf almadan Çekinizin Karşılıgı Geliyor.. 20 Gun bekleme suresinde Çek Amerika ya Gönderiliyor ve onay alınıyor.. Tabi Siz Cekin Arkasını doldurup imzalıyorsunuz.. 100$ uzerinde gelen cekler için 30 Gun Bekleme yapılıyor 30 gun sonunda cekiniz hesabınıza yatırılıyor.. Yanlız 100$ Uzerinde Oldugu için Banka 15$ işlem Ucreti Alıyor.. Ama Mutlaka Yapı Krediden Bozdurakcasanız.. Ordan $ hesabı actırın 10 milyon fiş parası alıyorlar hesap actırmak için.. Cek Bozdurmada sorun yasayan arkadaslar sorularını sorabılırler... Son 1 senedir her ay duzenlik olarak cjden ceklerimi alıyor ve bozduruyorum..

K

kaya_usa

Misafir
Is bankasinin merkez subelerinden de bozdurabilirsiniz. Bir ay gibi bir surede cuzi bir komisyon ile dolar hesabina paraniz geciyor.

Subeler malesef ugrasmak istemiyorlar. Cogu sube ise zaten prosedurunden bihaber.

Kolay gelsin.

F

ForMaNiaC

Misafir
garanti bankasi 1-2 çekten bozdurma masrafi aliyor... ben 5 - 6 ay içinde 10 tane felan cek bozdurdum sadece 2-3 tanesinden aldilar çek bozma masrafini.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5