İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Cmos Settings wrong sorunu

melek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar.Masaüstü bilgisayarım 5 yıllık ve geçen hafta bilgisayarım açılırken CMOS Settings Wrong,Date-Time Not Set diye bir mesaj vererek sistem açılmadı.Başta mesajda belirtilen F2 tuşuyla basıp açabiliyordum fakat sonrasında tuşa basmak ta işe yaramadı.:(Yaptığım araştırmalardan biosun pilinin bitmiş olabileceğini düşündüm ve yeni pil aldım.Yeni pili takıp açtım pcyi ve Bıosa girdim tarih saat ayarlarını yapıp Load default seçeneğiyle kaydedip çıktım sonra monitör uyku moduna girdi.Elektriği kesip yeniden başlattım bu kez ekrana hiçbir görüntü gelmedi.Yine kapatıp açtım bu kez biosa da giremedim.Pili çıkarıp takınca biosa giriyor fakat yaptığım ayarlardan sonra kaydet ve çık deyince monitörde uyku moduna geçiliyor diye bi msj görünüyor ve uyku moduna giriyor,yeniden başlatmayı deniyorum işe yaramıyor.Elektriği kesip baştan açıyorum yeni pil varken hiç bi hareketlilik olmuyo ekranda.:(Bi şeyi yanlış ve eksik mi yapıyorum?Neyi gözden kaçırıyorum?Acil yardıma ihtiyacım var

dereli-bjk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
pili çıkar 5 dakika sonra tak bilgisayarı aç biosa girebiliyorsan tarih bilgilerini düzenle F10 ile kaydet açılmasını bekle .

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5