İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

co.cc siteler ceza aldı ama

dragoumis35

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bilenler bilir.

co.cc uzantılı alan adı dağıtan bir kore firması vardı. 10 dolara 100 adet doman alabiliyordunuz. ben de 10 dolar yatırıp 20 - 25 alan adını deneme bazında tuttum.

Bunlardan5-6 tanesi de faaldi site olarak. Fakat dünya çapında ne kadar virüsçü, spamci varsa burayı kullandığı için önce başta eset gibi programlar kara listeye aldı, sonra da google artık bu siteleri indekslemeyeceğini ve indekslenmiş sayfalarını da sileceğini duyurdu.

Ancak benim açımdan trajik olan konu, 2 adet pagerank 5 ve 2-3 tane de pr 3 domainim olması.

Özellikle PR5 olan sitelerimden biri bir spor sitesi google siteyi adıyla yazdığınızda arama sonuçlarında göstermiyor ama 1270 civarında sayfayı indeksinde tutuyor. Aynı uzantılı başka domainlerin bütün indekslerini silmiş ama bununkiler duruyor.

Ben virüs uyarısı vermeye başlayınca net uzantılı başka bir site açıp devam ettim ama bu yaz yoğun spor olan bir dönem bu domain'in bana faydası olur mu? Anlayanlar yardımcı olursa sevinirim... şu an alexası 2 milyonlarda ama bir ara 1 milyon 100 lere düşmüştü, türkiye de 12 binlerdeydi (2 aylık bir çalışmayla) kara listeye alınmasaydı çok iş yapardı.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5