İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

.co uzantılı domain mutlaka bakın.

son_nefes63

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet arkadaşlar hiç bir şey yazmayacağım sadece aşşağıdaki facebook sayfasına bakın ufuk karaca benim ve resmen kudurdum :mad: http://www.facebook.com/domainhosting

38023_131044746936608_100000932495092_135113_6226668_n.jpg

zuL4

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
İsimtescil den herkes artık şikayet eder duruma geldi.

son_nefes63

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
R10'da açtım konuyu burada'da yayınlıyorum aynılarını...

Ben domainleri almışız gibi konuşuyorum arkadaşa, arkadaş ise bana bir şeyler diyor internet'te yeni olduğu için pek umursamadım, aradan 2 saat geçti baktım domainler duman olmuş.
Konuşmaya bir bakın arkadaş ne yazmış... İnanmadım ama 2 saat sonra söylediklerinin doğru olduğunu gördüm...
Resimde isim karalamaları dışınca hiçbir şekilde edit yoktur....

(Msn Loğunu Kaldırdım)

Üstelik İsimtescil'in facebook Sayfa yöneticisi tam 3 kere özel mesaj gönderdi bana 3'ünde salih diye bir personeliniz varmı diye sorum ama ne yazık ki cevap alamadım...

İsimtescilden gelen Özel Mesaj;
İsim Tescil 22 Temmuz, 14:28 Şikayet Et
Merhaba Ufuk Bey,
Facebook sayfamıza göstermiş olduğunuz ilgi ve geribildirim için teşekkür ederiz.Hiçbir personelimiz kaydedilen domainlere müdehale etmemektedir ve domain kaydımın online olarak yapılmaktadır.Ön kayıt işlemlerinden sonra tüm dünyada aynı gelen alan adlarının ilk ön kaydı kim tarafından yapılmışsa o kişinin kaydı kabul görmüştür.Kaçırdığınız alan adları için üzgünüz.Ön sipariş sırasında ilk kaydeden kişiye verilmektedir.Konunun isimtescil.net ile ilgisi yoktur.İsterseniz ofisimizi ziyaret ederek domain destek uzmanı arkadaşlardan gerekli bilgiyi alabilirsiniz. Size personelimizle ilgili bilgi veren kimdir,bunu öğrenmemizde bir sakınca var mı acaba ?

Benim Yolladığım;
Ufuk Karaca 22 Temmuz, 14:30
Bakın ben salih diye birisini tanımıyorum, Arkadaşım bana saat 12'de salih isimli personelin domainleri tuttuğunu söyledi bende biz domainleri aldık bile dedim falat ödemeyi yapan arkadaşlara siteleri kuralımmı dediğim zaman domainleri başkası almış diyince arkadaşımın dediği aklıma geldi ve saatine baktım 12 de söyledi bana ben ise saat 2 de domainleri yönlendirelim dedim ama malesef başkaları almış üstelik bizden daha geç saatlerde...

İsimtescil'den Gelen;
Ufuk Bey daha önce belirttiğim gibi 12 temmuz saat 22:00'a kadar ön kayıt işlemleri devam etmiştir.Ön kayıt işlemleri sırasında domaini ilk kim talep etmişse o kişiye domain verilmiştir.Başlangıçta Ön sipariş sıralamasıan göre domainler verilmiştir. Bu sistemi .co domain yapmaktadır.Ayrıntılı bilgi için cointernet.co adresini tıklayabilirsiniz.Hiç bir personelimizin domainlere müdahale yetkisi yoktur ve böyle birşey yapamaz.Kaçırdığınız alan adlarınız için üzgünüz.Milyonlarca internet kullanıcısı var ve sizden önce bahsetitğiniz jenerik domainlerin ön siparişi yapılmış olabilir. Personel hakkında bilgi veren arkadaşınız kimdir ?

Ben salih diye bir personeliniz varmı diye ısrarla sorduğum halde cevap vermeyip personel hakkında bilgi verene kimdir diye soruyorlar. İlk defa böyle bir şey başıma geldi. Firmaya karşı bir garezimde yoktur. Karamala amacı vs.. vs.. kesinlikle düşünülmesin.

Bakın domainleri başkasının aldığını öğrenmeden önce yapmış olduğum yorumlara;

3232.jpg

3234.jpg

3237.jpg

Üstelik yorumlarda görmüş olduğunuz gibi domain almaya param olmadığı için domainleri yalvar yakar başkarına kaydettirdim :D

Not: Arkadaş için nette yeni dedim ama yeni olan benim sanırım :D

Ayrıca en önemli ayrıntı domain panelimize düşüyor, yönetimide mevcut ve sonradan uçuyor...
4631.jpg

Bu resminde fake olduğunu iddia ederler herhalde...

z08g

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
sende söyle kardeşim bilgiyi kimden aldığını :) hiç sanmıyorum çalışan bir kişinin müdahale yetkisi nasıl olmuyor. cpu' ya fazla yük binince hesabı dondurabiliyorlarsa, yeri geldiğinde sakıncalı bir alan adına müdahale edebiliyorlarsa pek tabii bu bahsi geçen olaya da müdahale edebilirler. tabii kimsenin günahını almayalımda, ortada birşeyler dönmüş kesin.

T

trgy

Misafir
Önemseme paramı kurtardım diye düşün. .co domainler hiçbir işe yaramaz. .net ve .com olmadıktan sonra isterlerse .aaa çıkarsınlar yine işe yaramaz. (Tüm bunlar benim şahsi yorumumdur.)

Biraz neden böyle diyorum açıklayayım. En kaliteli ayakkabılar neler spor ayakkabılar da? adidas, nike, puma vs vs. Şimdi sen bu ayakkabıların yanına zuperayakkabi diye marka çıkart bir kaç ünlü kişilerle reklam yap tutar ama kısa bir süre tutar. .co olayı da şimdilik böyle reklamlarını yapıyorlar kısa bir süre tutacak ama sonra fiyasko olacak. İnsanları özellikle internet kullanıcılarını alışılmışın dışına çıkarmak çok zor. En küçük kişi bile siteadi.co demez direk siteadi.com der. dedeme gidip sorsam .com ile site adı belki birşeyler çağrıştırabilir ama .co çağrıştırmaz.

Dediğim gibi benim görüşüm bu şekilde. Güzel reklam yapıldı e.co bilmem kaç bin dolara satıldı falan filan diye ama kısa sürer eminim. :)

Silence-

0
İyinet Üyesi
Reaction score
26
Burda mesele para edip etmemesi değil.Hesaba geri gelmesi değildir bence.Sadece .co'da bunu yapmadılar ki ? ilk mi ? değil, inanin sonda olmayacak.Onca açilan konu var biraz kulak asmak gerekir..

Tabiki arkadaş hem parasinda hemde jenerik oluşunda ancak, bence en büyük sorun yapılandadir.isimtescil'in kendini güzel bir silkelemesi lazım! Nereye kadar? 1 domain alır 100 müşteri gider.Herşey ilginiz ve geri bildiriminiz için teşekkür ederiz demekle bitmiyor! Hak var burda! Hukuk var! Allah ıslah etsin..Umariz son olur.Geçmiş olsun..

son_nefes63

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşım bu sorun sadece bende olmadı benim gibi bir çok arkadaş var domain benim panelime giriyor ve panelimden çıkıyor! varmı bunun ötesi? Kayıt eden adamı aradım sordum bana diyor ki ben onu daha önce sipariş vermiştim. daha önce nasıl sipariş veriyor anlamıyorum ki domain'in satışa çıktığı gün belli :)

@trgy Sende bir internet kullanıcısısın kaç tane siteye direk site ismi yazarak giriyorsun? Her şey bir kenara webmaster profesyonel kullanıcı grubu olarak adlandırılır gel gelelim kullanıcıların çok ufak bir bölümü bu ünvanı taşımakta yani kısacası direk site ismi yazarak giren sadece bizleriz.

Hepsi bir kenara arkadaşıma yapmış olduğu yoruma bakın;
Merhaba Mehmet Bey,Who.is adresinden kontrol edildiği taktirde kayıt edici firmanın isimtescil olmadığını görebilirsiniz.Facebook sayfamıza göstermiş olduğunuz ilgi ve alaka için teşekkür ederiz. İyi Günler Dileriz.

Sizce isimtescil gibi bu işe yıllarını vermiş bir firma Tutup'ta alan adını kendi firmasından kayıt eder mi?

KIVANCEFE

0
Yasakli Uye
Reaction score
39
yavaş yavaş uzaklaşmaya çalışacam sanırım isimtescil den nereye baksam hep bir yerden fırlamış sorunlar yani bu konuyuda okudum açıkcası yuh dedirten bir olay ya bu kadar basit olmamalı bu işler isimtescil de kendini iki günlük host domain işi yapan çocuk gibi gösterirse vay bizim halimize

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5