İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

çok faydalı bir site

N

nomak78

Misafir
bunu yeni gördüm. adamlara 20$ veriyorsun seni dmoz directory e ekliyorlar. muhtemelen adam birkaç editörü bağlamış. search engine submission için bişey diyemicem. hintli adamlar bunlar ne olduğu belli olmaz. gözü para hırsı bürümüş bi sahtekar olabileceği gibi dürüstte olabilirler. ben şahsen deniyorum şimdi.

benle beraber denemek (kurban olmak isteyen) olursa haber versin:)
www.submitshop.com

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Görevini kötüye kullanıp, çıkar sağlayan herkes sahtekardır. Böyle insanlara prim vermekte suça ortaklıktır. Uzak durun bence.

R10 da dmoz sohbet bölümü için bir nevi rüşvet karşılığı ekleme sözü verilmişti. Sonradan dmoz editörlerinden biri üye olup olayı araştıracağını falan söylemişti. Böyle şeylerin bildirilmesinide rica etmişti. Sonuça illegal birşey..

caper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Verdikleri servisin içinde Dmoz'a eklemek de olduğu yazmıyor sadece 100 Directories demişler. Ben soracaktım ama cevap vermediler.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
caper' Alıntı:
Verdikleri servisin içinde Dmoz'a eklemek de olduğu yazmıyor sadece 100 Directories demişler. Ben soracaktım ama cevap vermediler.
Site sloganı, "Web Directory Submission to quality web directory, Listing to dmoz Web Directory"

caper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İligili kişiyle konuştum. Eğer sitenin teması uygunsa ve broken link yoksa Dmoz'a eklemek için sitenin Türkçe ve ya başka bir dilde olması sorun teşkil etmiyor. %70 %80 eklenir dedi. Zaten yukardaki şartlar uygunsa biz kendimizde ekleyebiliriz diye düşünüyorum, tabi editörler kontrol etme lutfunda bulunursa.

N

nomak78

Misafir
mesele orda zaten. bu adamlar eğer sahtekar değilse, aylık 1000$ reklamla ancak gelecek hiti sitemize 20$ la çekicez demektir.

N

nomak78

Misafir
haklısın ama dayanamadım:=)

büyük bişey vadediyolar

bütün sitelerimi dmoza eklesem kimse tutamaz beni:)

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
parayı paypalla yatırdıktan sonra mail ile mi bildiriyoruz site ismini falan? yoksa ödemeyi yaptıktan sonra bunların bi sayfasına falan mı yönlendiriliyoruz?

N

nomak78

Misafir
ödeme çok şüpheli:=)

adamın hesabı business değil

dolayısıyla mailine donation tarzında gönderiyosun

meblağı bile elle giriyosun:)

bunları ilgili formu doldurduktan sonra yapıyorsun

heryerinden şüphe akıyor sitenin ama dayanamadım:=)

denedik bakalım nolcak

P

Paraemon

Misafir
adamların belirttikleri kriterlere sahipse siteniz Dmoz zaten kabul ediyor.

N

nomak78

Misafir
o kadar kolay değil. kriterler yetmiyor. genelde editörünn keyfine kalıyor. bende 50 den fazla aktif site var. hepsinin dmoza uyması mümkün değil. reklam dersen bu kadar siteye ne bütçe ne can dayanır.

bu olay gerçekse çok kıyak bişey

A

..::aTi::..

Misafir
nomak78' Alıntı:
heryerinden şüphe akıyor sitenin ama dayanamadım:=)

denedik bakalım nolcak

valla 1000 kişi daha dayanamasa adam direk köşe olucak :D

neyse bakalım bi faliyet görürüz belkide

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ya olay zaten sırf dmoz değil, 100 seo friendly directory diyor, bu işi bir ara bende yapmayı düşünmüştüm hatta bi post bile atmıştım buraya. dmoz a senin adına başvuruda bulunur başka da bi şey yapacağını zannetmiyorum.
ha bu arada ben de zeal in iki sınavını birden geçtim, ben de mi 20 dolara şapsam acaba :p

turkmale

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dmoz da sitem kayıtlı ama o kadar hit getirmiyor sanırım

U

username

Misafir
Dmoz submissions include:
Key phrase research to find the most appropriate key phrases for your site;
Category research to ensure your site is submitted to the most appropriate category in each directory.
Category research to ensure your site is submitted to the most appropriate category in each directory.

Burada vadettikleri listelenmesini sağlamak değil,, başvuruda bulunmak.. Benim anladığım o yani :)

Adamlar demişlerki biz anahtar sözcükleri belirleriz,, sitenizin açıklamasını falan yazarız sonra da uygun kategoriyi belirleyip oraya yollarız... Gerisine karışmıyorlar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5