İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Cola'nin Faydalari..!!

S

SILAM

Misafir
Büyük olasılıkla az sonra okuyacağınız bir çok şeyi
siz zaten daha önceden biliyordunuz (!) ya da
bilmeyenler "hadi canım, saçmalık " diyeceklerdir.

Eğer öyle olduğunu düşünüyorsanız, burada
anlatılanlara inanmadıysanız denemesi bir cola
parasıdır.
Yani bir kutu Coca Cola veya Pepsi yeterli :)

Gelelim COCA COLA ve PEPSİ ile ne gibi pratik işler
yapabileceğinize:

TUVALETİ TEMİZLEMEK İÇİN:
Bir kutu kolayı klozetin içine dökünüz. Bir saat kadar
bekleyiniz ve sifonu çekiniz. Koladaki sitrik asit
hela başındaki lekeleri yok edecektir.

KROM TAMPONLARDAKI PAS LEKELERINI YOK ETMEK İÇİN :
Arabanın tamponunu Coca Cola''ya batırılmış bir sigara
paketinin içindeki alüminyum folyosuyla iyice ovunuz.
Tertemiz olacaktır.

AKÜ KUTUP BAŞLARINDA ÇAPAĞI TEMİZLEMEK İÇİN :
Bir kutu kolayı kutup başlarına dokun ve bütün çapak
yok olsun.

PASLANMIŞ BİR CiVATAYI SÖKMEK İÇİN :
Coca-Colaya batırılmış bir bezi bir kaç dakika paslı
cıvatayı uygulayınız. Bir kaç dakika sonra rahatlıkla
dönecek ve çıkacaktır.

ELBİSENİZDEKİ YAĞ LEKESİNİ ÇIKARMAK İÇİN :
Bir kutu kolayı lekeli giyeceklerin üstüne boşaltın,
deterjanı ekleyin ve her zaman yıkadığınız gibi
yıkayın. Coca-cola yağ lekelerinin yok olmasına yardım
edecektir.

Ayrıca araba ön camlarındaki her türlü kuş pisliği
yapışan sinekler veya ağaçlardan dökülen toz , polen,
yapışkan maddelerin çıkarılması en iyi madde COCA COLA
+ PEPSI ''dir.
* * *
Haa... isterseniz bu çok kuvvetli temizleyicinin
geriye kalanını içersiniz. Bakin bu da bir fayda.
Fayda ise eğer??? :)

Peki nedir bu Cola''nin bu kadar etkileyici
temizliklerde bile kullanılabilmesinin sebebi?
Coca-Cola ve Pepsi''nin ortalama pH değeri 3.4 tur. Bu
asidi de dişleri ve kemikleri eritmek için yeterlidir.
Temizliklerde bu kadar etkili olmasının sebebi budur.

Aslına bakarsanız Cola ile dünyada kimsenin tavsiye
edemeyeceği KARBONDİOKSİT içiyoruz. Hani şu dışarı
atmak için devamlı nefes alıp verdiğimiz, atmak için
uğraştığımız KARBONDİOKSİT...!

2001 yılında Delhi Üniversitesinde "kim daha fazla
Coca-Cola içecek" diye bir yarışma yapıldığında, sekiz
litre Coca-Cola içerek kazanan ve 10 dakika içerisinde
herkesin gözü önünde ölen kişinin haberini
duymuşsunuzdur . Neden öldü? Çünkü çok fazla
karbondioksit almıştı ve kanında yeterli oksijen
yoktu.

Başka bir örnek: Kırılmış dişinizi bir şişe Coca
Cola''nin içine koyun ve 10 gün sonra bakın... Diş 10
günde büyük oranda erir. Halbuki dişler ve kemikler
ölümden sonra bile en fazla dayanabilen
organlarımızdır ... Bir şişe kola içerek midenize ve
dişlerinize ve bağırsaklarınıza ne yaptığınızı bir
düşünün...
-----------------------------------------------
mazallah gunluk 2 litre cola bitiren komsulari/arkadaslari hatirliyorumda tr de :confused:

mexut

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
daha once okumustum bunu ama yenıden okumak guzeldi.. saolasın.

T

tahtakale

Misafir
Bunlar boş mesajlar... Hep rakip firmaların ortaya attığı ve forward to ile yayılan mesajlar.
Bir ara beko'nun 2003 yılında çıkan tüm bulaşık makineleri yangın çıkarıyor diye mesajlar vardı.
4440911'i aradığınız da 24 saat doktor hizmeti vardı.
Halbu ki 444 09 11 olan bir numara bu kadar janjanlı bir hale getirilebilirdi.Adam suçsuz ve günahsız, bu gerçek dışı maillerin acısını çekiyordu.

Paslanmış bir civataya cola dökün ama sökemessiniz, çünki uydurma.Sökebilseydi, pas sökücü spreye o kadar para vermezdik.

Tuvalate döküp deneyin, daja çok leke yaptığını göreceksiniz.

Kırılmış dişinizi cola ya koyun 10 gün bekleyin bakalım ne olacak (bunu denemedik :))

Delhi Üniversitesi olayını da 7 yaşında yaşında bi çocuğa anlatsan, k.ç. ile güler :D

Son olarak, mide asidi, en tehlikeli asidlerden biridir. Cola da bulunan asidin bir zararı olmaz.Sadece reflü hastası olanlar için tehlikelidir.
Ne demiş Atalarımız; HER ŞEYİN AZI KARAR, ÇOĞU ZARAR...

S

SILAM

Misafir
colanin zararlarini daha pc nin dugmesine basmasini ogrenmeden once biliyordum:)mahalledeki komsularada cola nin rakipleri dedikodu yaymaya gelmemisti heralde? :D ozamanlarda bir etin uzerine cola dokun et delik desik oluyor acaba bizim cigerlerimiz ne halde diye sorardik hep..bence dogruluk payi cok cok var..cunku asit bu baska birseye benzemez..insan oglu et den ibarettir her gun kutular/kilolarca asiti ic ic ic migdeninde biryere kadar sabri/direnisi vardir..:)

wasGer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Silam etin üzerine birde miğdedeki asiti dök nasıl oluyor (eğer teknik olarak mümkünse haha..). Tahtakale doğru diyor midede yapılan asit daha kuvvetlisi bu nedenle colanın asiti bişey yapamaz miğdede..

M

mavidusler

Misafir
SILAM'ın anlattıklarının yüzde yüz doğru olup olmadığını bilemem. Çünkü bu tür geyikler genellikle firmalar arası savaşta kullanılan stratejilerin bir ürünü olabiliyor. Ama Cola'nın kesinlikle zararlı olduğu bir gerçek. Küçük çocukların kemik gelişimini en çok olumsuz etkileyen şeylerden birisi de Cola'dır mesela. Mideye çok fazla zarar veremez söylediğiniz gibi ama tetikleyici unsur olabilir.
Tanıdığınız bir doktor varsa sorabilirsiniz.

T

tahtakale

Misafir
Şuanda yediğimiz tüm gıdalarda bulunan hormon ve tarım ilaçları, yanlızca çocuukların değil, herkesin yapısında önemli değişiklikler meydana getiriyor.
AB kapısından "aşırı derece zehirli tarım ilacı bulunduğu" için dönen biberler sizce şu anda nerede dersizin :D
Geçen gün televizyonda izledim.Bir köylü kadın, 2 tane bahçe yapmış kendine, birinde hormonlu, diğerinde doğal gıdalar yetiştiriyor.
Kadın, hormonlu bahçeyi eliyle gösterip, "bunlardan hayatta çocuklarıma yedirmem" diyor ama malesef bizi insan yerine koymuyorlar.
Ben bunlara ciğersiz diyorum sadece....

Editor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende katılmadan edemiyecegim:) turkiyede tam bir bilinçsiz tuketim var hormonlu ve hazır gıdalrı yemeyin arkadaşlar ilerde hasta olunca görürüsünüz keşke dersiniz..

T

Turkyurdu.org

Misafir
Sütaş yada Eker Ayran.. Erikli Memba Suyu ve Bir kisim seftali sulari.
Kolayi unuttugum icin simdi sevindim:)

O

OLTA

Misafir
arkadaşlar ya bu kadar at gözlüğüyle bakmayın olaya

bunlar kolanın yararları falan değil

söylenen görevlerin aynısını üzüm sirkeside yapıyor inanmayan denesin

bu arada kolanın gerçekten zararlı bir şey olduğun ainandığım için 4 yıldır içmiyorum...

silenceofdarkness

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ufff cok banalsınız cok sıktı boyle sacma sapan kola faydaları die kusura bakmayin ama her forumda acılmış bir tane akıl var mantık var bu kadar zararlı olsa satilirmi hiç

S

SILAM

Misafir
silenceofdarkness' Alıntı:
ufff cok banalsınız cok sıktı boyle sacma sapan kola faydaları die kusura bakmayin ama her forumda acılmış bir tane akıl var mantık var bu kadar zararlı olsa satilirmi hiç
zararli diye daha cok satiliyor ya:)) sigarada zararli kanitlanmis da zararli olusu ama her gecen gun daha fazla artiyor icen sayisi..inat degilmi icerler cunku onlara birsey olmazmis :p aci patlicani .... unuttum gerisini :p o misal.

S

SILAM

Misafir
muratozcirpici' Alıntı:
Sigarada zararlı ama sizce kaç kişi içiyor ?

Zevk aldığım bir şeyden vazgeçmiyorum. Coca Cola yı seviyorum. Ölene kadar da içmeye devam edeceğim....

Saygılarımla...
senin icin omrunden cola icin 5 sene..sigara icin 10 sene feda etmisin birseymi:)) devam et arkidis daha yasin 19 gencecik fidansin..sana birsey olmaz:)))

S

SILAM

Misafir
OLTA' Alıntı:
arkadaşlar ya bu kadar at gözlüğüyle bakmayın olaya

bunlar kolanın yararları falan değil

söylenen görevlerin aynısını üzüm sirkeside yapıyor inanmayan denesin

bu arada kolanın gerçekten zararlı bir şey olduğun ainandığım için 4 yıldır içmiyorum...
faydalari derken sagligimiz adina degil,temizlik adina ip uclari icin denilmis:)))))
kimse uzum sirkesini gunluk 2 kilo alip tepesine bir dikiste 1 bardagi bitirmiyorki..:)) kaciniz denediniz acaba yemek yerken kac bardak su ictiniz? kac bardak cola bitirdiniz?tabiki colanin haddi hesabi yoktur 2-3 kisile 2 kiloluk colayi bir yemekte bitiriyoruz ama daha bardakdaki suyu yarilamamisim:)
"keskin sirke kupune zarar" demekki colada vucudumuza.. :rolleyes:

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5