İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

com.tr domainlere subdomain açmanın seo açısından etkisi

alfainternetevi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
[Aynı Konuyu webmaster sorunları bölümüne de açtım,iki konu sorun olursa,onun kaldırılıp buradan devam edilmesini rica ediyorum mod arkadaşlardan]

Arkadaşlar ben bir com.tr domain almak istiyorum.bu domain google'da popüler yapılan aramaların tamlananı durumunda.Yani mesela x-y'leri,z-y'leri,w-y'leri gibi.
Öğrenmek istediğim konu şudur;
com.tr domainler zaten bir subdomain olduğu için,şimdi ben de üzerine bir subdomain ekleyeceğim için x.y.com.tr şeklinde olacak.Ben bu şekilde yaptığımda x y aramalarını siteme çekebilir miyim? Google'ın buna yaklaşımı nasıl olur?

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Çekersin ancak spam yaparsan bunu google anlar. Daha da Türkçesi bu yapacağın bir spam ancak spamıda yaparken edepli ol diyor google, bu tarz bir spam hareketini en iyi yapan neredekal.com incelersen göreceksin. Abartmadan yap yani.

byazk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Kelime bazlı yükselim istiyorsanız ve açtığınız subdomaini kalite ile büyütürseniz iyi işler yaparsınız. Onun dışında arkadaşın dediği gibi spam işi bitirir.

z08g

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Çekersin ancak spam yaparsan bunu google anlar. Daha da Türkçesi bu yapacağın bir spam ancak spamıda yaparken edepli ol diyor google, bu tarz bir spam hareketini en iyi yapan neredekal.com incelersen göreceksin. Abartmadan yap yani.

üstadım, bu verdğiniz sitede subdomain kısmına ne yazarsam yazayım site her seferinde açılıyor. "iyinet" haricinde paso kelime salladim, en abest kelimeleri dahi yazdım gene açıldı site :)

peki bunu nasil yapmışlar, birde bu şeklide yapmalarının mantığı nedir. ilk defa böyle birşey görüyorum. :eek:

TLG

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
üstadım, bu verdğiniz sitede subdomain kısmına ne yazarsam yazayım site her seferinde açılıyor. "iyinet" haricinde paso kelime salladim, en abest kelimeleri dahi yazdım gene açıldı site :)

peki bunu nasil yapmışlar, birde bu şeklide yapmalarının mantığı nedir. ilk defa böyle birşey görüyorum. :eek:

Site adresini splitle bölüp normal konu idsi çeker gibi çekiyorlar :)

alfainternetevi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bilgiler için çok teşekkür ederim, .com.tr subdomain olduğundan dolayı,subdomaine subdomain açmanın tehlikeli olacağını düşünüyodum,şimdi içim rahatladı,yarın marka kayıt işlemlerine başlayayım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5