İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

com uzantısı dolu olan bir domainin net uzantısı ile piyasaya girmek mantıklımı

LitmuS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
com uzantısı dolu olan bir domainin net uzantısı ile piyasaya girmek mantıklımı

soru açık ve net galiba 4 harf bir domain'in com uzantısı şuanda dolu reg tarihi 2007 kolay kolayda peşini bırakmazlar domainin yani alma şansım yok gibi ben ise net uzantısı ile piyasaya girsem blog kurcam kaliteli içerik düşünüyorum sıfır reklam (site içi adsense, adtech vb olmuyacak yani) %1000 özgün içerik görsellik tasarımda aynı şekilde olucak tek kaygım com uzantısının dolu olması siz ne yapardınız böyle bir durumda?

T

trgy

Misafir
Markalaşmış birşey ise alma. Onun yerine kendi domainin olsun daha güzel olur. Sadece kayıtlı ise domain ve parka çekilmiş ise al. :)

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
domainin comu başka ülkede ise al ama buradaysa alma , yazık olur com olmadığını insanlara hatırlatmak için harcadığın efora

LitmuS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
domain'in com uzantısı türkiyede ama kullanılmıyor index'i bile yok sadece smiley eklemişler ":)" index'e o kadar ne alexa'sı var ne pagerank'ı nede index'i milattan kalma 10 küsur backlinki var :)

bybart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
ben aynısını yaptım .com u bilen yokken .net ile piyasada zamanla güzel bir yerim oluşmuştu. .biz dahi olsa içeriğiniz önemli, bence bir sakıncası yok.

Grkm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben .com uzantısında firma olan bir siteye .net ile rakip oldum. 5 ayda 8K hiti yakaladım. ( Ödev sitesiydi ) Özgün içerik yazarsan biter.

ErdeM

0
Onaylı Üye
Reaction score
32
kurumsal değilse al,sadece gelir ise amacın markalaşma çaban yoksa.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
4 harfse mantıklı olabilir. Ama daha uzun karakterlerde .com varken başka bir uzantı kullanmak zaman kaybı olur.

LitmuS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
aldım artık, bekleyelim görelim com uzantısı bayadır site kurulu değildi ben .net i kurar tutturursam adamın .com u açıcağı tutarsa o zaman kötü işte :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5