İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

com uzantısı ve tk uzantısı arasındaki fark

FiRTiNa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaslar gecen hafta sonunda actıgım 2 adet yeni domainim var bir tanesi tk uzantılı digeri ise com uzantılı tk uzantılıyı com dan 3 gun evvel actım fakat google com uzantılıyı tamamen linkledi fakat tk uzantısını hagla tek sayfa linkledi olarak gorunuyor acaba tk uzantılı domaini kapatsam mı bi istişare edersek sonuc ne cıkacak?

zubar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
Ben de aynı durumdayım.o kadar emek verdim bir arpa boyu yol almadı. info uzantı kopya içerikle indexlenirken tk orjinal 20 yazı var info bile almadı.

FiRTiNa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben bugun tk dakı ıcerıgı driverindirs.com a tasıdım. walla google domain secmıyor dıyenlere örnek teskil etsin bu google domain secıyor.

snnkk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
kesinlikle seciyor :) .com'lara daha öncelik veriyor. tk ws cc tarzindaki uzantilari amacina uygun kullanirsan bir işe yariyor. bu yüzden aptalca bir kelimede olsa uzunda olsa uzantisini .com seciniz.

kolay gelsin calismalarinizda.

FiRTiNa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya bı ara almıs bulundum com net dısında bır daha domain almam hayatta

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
Google firmasının uzantı seçtiğine inanmıyorum çünki daha bu gün kartvizit ile ilgili arama yaptığımda *.gen.tr uzantılı domain 1. sıradaydı.

Biraz önce kontrol ettim 1. sırada

Aşağıdaki linkten kontrol edebilirsiniz.

http://www.google.com.tr/#hl=tr&sou...0&aql=&oq=kartvi&gs_rfai=&fp=86ec24ce3ad37ad5

gen.tr türkiyeyi temsil eden domain değilmi kardeş? dolayısıyla google.com.tr de araman .tr ye öncelik veriyor, google.com aramasını kullanarak denemelisin birde

FiRTiNa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google firmasının uzantı seçtiğine inanmıyorum çünki daha bu gün kartvizit ile ilgili arama yaptığımda *.gen.tr uzantılı domain 1. sıradaydı.

Biraz önce kontrol ettim 1. sırada

Aşağıdaki linkten kontrol edebilirsiniz.

http://www.google.com.tr/#hl=tr&sou...0&aql=&oq=kartvi&gs_rfai=&fp=86ec24ce3ad37ad5

Kardes ben sana istatistik verebilirim tk ve com arasındaki farkı ap acık gorebılırsın o zaman. gen.tr ye de gelince arkadasın dedıgı gıbı tr uzantılı domainler com.tr de ust sıralarda cıkıor google tarafından.

Oğuz

2
İyinet Üyesi
Reaction score
96
arkadaşlar domain farklılığı var elbette .us almıştım ben 2.gün indexlendi valla inanamamıştım.

abuz89

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
.com'un üzerine tanımam zaten .com para eder :hmmm:

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
.tk jenerik bulabiliyorsanız alın
yoksa .com .net dışındakiler pek işe yramaz

yatalya

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
com lar ctrl + enter da katkı sağlıyo.

nalpagutt

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Ucuz oldugu icin bnde .tk almıstım fakat aynı sorun bendede var.Google uzantı seçior :)

mroquw

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
teşekkür bilgiler için Tk almak saçma bir durum...

PauLShark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
51
Şöyle düşünün;

Tarayıcınıza " Ali " yazın. Tayacınızın tahminlerinde bile .com uzantısının direk göze çarptığını göreceksiniz. Bu uzantı her alanda kullanıldığından arama motorları bu uzantılara ayrı bir önem veriyor. Şimdi çoğu .tk uzantısı ne olduğu belirsiz binbir türlü çöp site tarafından kullanılıyor. Hani şöyle diyim ucuz etin yahnisi yavan olur :)

idea

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
tk uzantılı şirket ile iletişime geçemiyorum. bu yönden hizmetleri çok kötü tavsiye etmem.

ne zaman dot.tk dan yetkili bir kişi ile konuşmak istiyorum desem "şuan ofiste değiller." diyorlar.

PauLShark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
51
Tk Dan uzak durun. Com / Net / Org üzerine yoğunlaşın.
Türkiye'de internet kullanıcılarının çoğu tk uzantılı domaini görünce " bu ne yahu ? " diyip geçiyor. E tabi buda ister istemez hitlerinize yansıyor.

Gwindor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
domain seçmiyor buna kendinizi inandırmayın.

çok bilinmesi ve prestiji açısından com alabilirseniz alın.eğer com kaçmışsa yapıcak birşey yok alabildiğinizi alın projenizde gaza basın.

webmasterrrrr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
com ilede tk ilede 1. sıraya gelebilirsin ama com uzantısı eski olduğu için tercih ediliyor.
örnek olarak com uzantısı altın değerinde, tk uzantısı bakır değerinde.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5