İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Convert ile Parse Arasındaki Fark?

BarışBey

1
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
51
Hoca haftaya tür dönüşümlerini işleyeceğimizi söyledi ve sanırım haftaya bilgisayar başına geçeceğiz.Ben tür dönüşümünde sadece convert kullanılır sanıyordum fakat bugün int.Parse diye bir şey gördüm.İkisinin arasındaki fark nedir?

Bolu Beyi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
İkisi de aynı işlevi görür, convert daha çok form uygulamalarında, parse ise console uygulamalarında kullanılır. Parse, form uygulamasında kullanıldığı zaman hata verdiği zamanlar olabiliyor

BarışBey

1
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
51
Tercih meselesi yani:) Ben alıştığımla devam edeyim o zaman :)

bluejean

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
tercih meselesinden ziyade int.parse methodu string dönüşümler için özellişmiş ve daha performanslı bir methottur.

ertem_crazy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
lisanssız değer ile alakalı bişi :) biri lisanssız değeri çeviriyo diğeri çeviremiyodu galıba :)

Dicaste

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Parse() ayıklama işlemi yapar. Örneğin "na123ber" i int.Parse() methoduna gönderirsem "123"ü alır. Convert() ayıklama işlemi yapmadan dönüştürür.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5