İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

cookie mi üyelik mi?

dombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
şöyle bir sorunumuz var

oyun sitemizde çok aşamalı bir oyunumuz var. Oyunda sonraki bölümlere geçen oyuncular oyunu yarım bırakır veya kapatırsa daha sonra siteye geldiğinde kaldığı yerden devam etmesini istiyoruz.

Ama bunu üyelik sistemi değilde cookie tabanlı yapmayı planlıyoruz. IP temelli yani. Ama oyuncu cafeden oynarsa veya dinamik ip si varsa bu bize istedğimizi sağlamayacak. Ama oyun için üyelik sistemide kullanmak istemiyoruz.

Sizce nasıl yapmalıyız

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence cookie tabanlı bir sistem bu durumda en uygun çözüm olacaktır.İp'yi değil de oyun ile ilgili bilgileri cookie'ye yazmak yeterli olacaktır.

zahmaci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şöyle yapsan
Kişiden sadece bi kaç küçük bilgi alıp bunları bir database e yazsan sonra oyuncu oyunu oynamak istediğinde bu bilgileri sorsan.. Ve kaldığı yeri database den alıp elemanı yönlendirsen..

Not: yine bir tur uyelik sistemi oldu ama oyle yok annesinin kızlık soyadıymış, en sevdiği renk neymiş gibi bilgileri istemene gerek yok.

kullanıcı adı, şifre istesen yeterli ve en güzel çözüm.
Çünkü ben oyunu işyerinde oynamaya başlaıysam ve evde devam etmek istiyosam ne yapıcam cookie mi alıp evdeki bilgisayaramı kopyalıcam ?

dombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
kullanıcı adı, şifre istesen yeterli ve en güzel çözüm.
Çünkü ben oyunu işyerinde oynamaya başladıysam ve evde devam etmek istiyosam ne yapıcam cookie mi alıp evdeki bilgisayaramı kopyalıcam ?

bu iyi fikir mobil cookie olayı :)

sanırım üyelik olayına gireceğiz.

php yi biraz daha öğrenmem gerekecek

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi