İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

cookie sorunu

[KaDeSign]

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
giris.html deki formda beni hatırla seçeneği işaretlenirse cookie oluşturuluyor. ama eğer seçilmemişse cookie oluşturulmuyor. giris.html den giris.php ye yonlendiriyorum giris islemleri için. giris.php asagıda.. giris yapmıyor... nerede hata var acaba?

ayrıca beni hatırla seçeneğini işaretlersem giris yapıyor...

PHP:
<?php
session_start();
    include("config.php");
    $co = $_POST['co'];
    $username = $_POST['username'];
    $pass = $_POST['pass'];
    $pass = md5($pass);
    $control = mysql_query("SELECT * FROM uyeler WHERE username = '$username' AND password = '$pass'");
    $result = mysql_num_rows($control);
    if($result > 0){
    $wr=mysql_fetch_array($control);

if($co == ok){
        setcookie("admin","admin",time()+(365*24*60*60));
        }else{

}

$_SESSION['kullanici'] = $wr['username'];
    $_SESSION['kullaniciid'] = $wr['id'];
    $_SESSION['ADMIN'] = "OK";
    session_register();

header('Location:index.php');
    }else{
    header('Location:giris.html');
    }

?>

eRLySL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Kullanıcının giriş yapıp yapmadığını nasıl kontrol ediyorsunuz ?

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
giris.html deki formda beni hatırla seçeneği işaretlenirse cookie oluşturuluyor. ama eğer seçilmemişse cookie oluşturulmuyor. giris.html den giris.php ye yonlendiriyorum giris islemleri için. giris.php asagıda.. giris yapmıyor... nerede hata var acaba?

ayrıca beni hatırla seçeneğini işaretlersem giris yapıyor...

Kod:
<?php
session_start();
    include("config.php");
    $co = $_POST['co'];
    $username = $_POST['username'];
    $pass = $_POST['pass'];
    $pass = md5($pass);
    $control = mysql_query("SELECT * FROM uyeler WHERE username = '$username' AND password = '$pass'");
    $result = mysql_num_rows($control);
    if($result > 0){
    $wr=mysql_fetch_array($control);

if($co == ok){
        setcookie("admin","admin",time()+(365*24*60*60));
        }else[COLOR="Red"][SIZE="8"]{[/SIZE][/COLOR]

[COLOR="red"][SIZE="8"]}[/SIZE][/COLOR]

$_SESSION['kullanici'] = $wr['username'];
    $_SESSION['kullaniciid'] = $wr['id'];
    $_SESSION['ADMIN'] = "OK";
    session_register();

header('Location:index.php');
    }else{
    header('Location:giris.html');
    }

?>

Beni hatırlayı seçince giriş yapsın demişsin. Ancak seçmemişse ne yapsın kısmı boş. else { } içinde beni hatırlayı seçmeyen üyenin işlemini belirtmelisin.

eRLySL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Beni hatırlayı seçince giriş yapsın demişsin. Ancak seçmemişse ne yapsın kısmı boş. else { } içinde beni hatırlayı seçmeyen üyenin işlemini belirtmelisin.

Beni hatırla seçilsede, seçilmesede login true dönerse SESSION yazdırılıyor. Bence kullanıcının giriş yapıp yapmadığı nasıl kontrol ediliyor (buyuk ihtimalle admin adindaki cookie ile) / sessionların yazılıp yazılmadığını bilmek gerekiyor.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Beni hatırla seçilsede, seçilmesede login true dönerse SESSION yazdırılıyor. Bence kullanıcının giriş yapıp yapmadığı nasıl kontrol ediliyor (buyuk ihtimalle admin adindaki cookie ile) / sessionların yazılıp yazılmadığını bilmek gerekiyor.

Beni hatırla deyince cookie açacak, demezse normal sessionla giriş yapacak. Else içinde olması gerekmez mi? Bence else içinde olması gerek. Ama arkadaş denemeyecek galiba tavsiyelerimizi. :)

eRLySL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Beni hatırla deyince cookie açacak, demezse normal sessionla giriş yapacak. Else içinde olması gerekmez mi? Bence else içinde olması gerek. Ama arkadaş denemeyecek galiba tavsiyelerimizi. :)

Hayır, else içinde olması şart değil hatta yanlış. Zaten veritabanındaki kayıt true dönüyorsa, seçili olsada olmasada session yazılıyor o kısımda. Senin söylediğin şekilde session kodlamalarının else içine yazılması, beni hatırla seçeneği seçildiği zaman kullanıcıya atanması gereken session tanimlama bilgilerinin yazılmamasına neden olur.

Dediğim gibi, kullanıcının giriş yapıp yapmadığını kontrol eden kodlamayı görmemiz gerekiyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5