İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Cool Android Tablet PC de 3G Modem Çalıştırmak

sobot

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Merhaba ,bende epey zamandır android tablet pc kullanıcısıyım.Birçok uygulamayı beraberinde getiren bu harika cihazda wifi,kablolu ve 3G ile internete girilebiliyor.Ancak söz konusu 3G modemler (V.ınn,J.et) ile internete girmek olunca işler karışıyor.Gsm operatörünüzün müşteri hizmetlerini aradığınızda karşınıza çıkan muhtemelen bayan yetkili önündeki ekranda yazdığı kadar size konuyu açıklamaya çalışıyor ancak çalışırmı çalışmazmı size bi garanti veremiyor.Hangi şebekede olursanız olun duyacağınız cevap şu olacaktır.Android tablet pc de 3G modemler USB den bağlanıp çalışmaz çünkü bunu desteklemez.Eğer tablet pcnizin micro sim kart girişi varsa bayimizden alacağınız micro sim kart ile 3g internet kullanabilirsiniz olacaktır.Peki deyip kapatacaksınız ama Türkiye’deki gsm sağlayıcıların desteklediği android tablet pc için 2 model var reklam olmasın diye adlarını yazmıyorum zaten başka sitelerde adlarını görmüşsünüzdür.Sizin tablet pc niz içinde 3G modem ayarları var ise bağlanabilirsiniz.Aslında herşey şöyle.

1-önce modemi, laptop veya pc ye bağlı iken arayüz programından pin doğrulamasını kapatın(bunu yapmazsanız bağlanmaz)
2-gsm internet ayarlarını yapın ben turkcell wınn ayarlarını veriyorum apn:internet tel no:*99# kullanıcı adı:gprs name:gprs
Bukadar kolay sadece yukarda vermiş olduğum 2 maddeyi uygularsanız 3g modemle rahatlıkla bağlanabilirsiniz.Anlattığım maddeler diğer gsm şirketlerinin modemleri içinde geçerli sadece ayarları farklı onuda müşteri hizmetlerinden rahatlıkla öğrenebilirsiniz.Umarım yardımcı olabilmişimdir.

eğer bu şekilde internete bağlanamazsanız apn yazan yere mgb yazın ve kullanıcı adı ve şifreyi boş bırakın.

Umarım herkese yardımcı olur bu yazım çünkü android pc piyasası ülkemizde büyümesine rağmen şebeke sağlayıcıların yetersiz teknik desteği daha çok can sıkacağa benziyor.

Ping

iyinet
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
21
Teşekkürler, bir ara sıkıntı çekmiştim :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5